Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Трав 2014

Науковий підхід до щастя: 10 речей, які можна зробити сьогодні, щоб стати щасливішим

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Щастя - це не просто поняття зі світу мрій і бажань. Це і наукова категорія. Деякі вчені застосовують до поняття «щастя» науковий підхід, щоб визначити ті речі, які необхідні людині для того, щоб стати щасливішим. Щастя досліджується вченими з різних країн, і на сьогодні науковці в результаті досліджень знайшли способи, підкріплені науковими даними, які допомагають відчувати себе більш щасливими. Тож пропонуємо 10 способів стати щасливішим уже сьогодні з точки зору науки.

Щастя - наскільки цікаве поняття, тому що всі ми маємо різні ідеї з приводу того, що це таке і як його досягти. Загалом щастя - це головна цінність у житті. Тому не дивно, що кожен прагне щастя і всі ми є достатньо одержимими ним. Більшість людей прагне бути щасливішими і шукає різні шляхи до цього. Десять способів досягнення щастя вже сьогодні, які ми викладаємо нижче, відкриті в ході наукових досліджень.

1. Займайтеся своїм фізичним здоров'ям щодня хоча б 7 хвилин

Інтенсивне тренування (зарядка вранці), яке займає лише 7 хвилин, за дослідженнями вчених, робить людину щасливішою. Якщо у вас немає часу на заняття спортом, можна, принаймні, виконувати невеликий комплекс вправ для усіх м'язів тіла.

Фізичні вправи рятують нас від депресії і безпосередньо впливають на щастя і благополуччя. У книзі Шона Ахора «Переваги щастя» розповідається про дослідження, яке проводилося над трьома групами пацієнтів з депресією. Перша група отримувала ліки, друга - робила тільки вправи, а третя - і те, і інше.

Позитивний ефект спостерігався у всіх трьох групах, але через шість місяців після дослідження 38 % учасників, які самостійно приймали ліки, знову втратили радість життя. У групі з комбінованою терапією через півроку в депресію впали 31 %, а серед тих, хто займався тільки вправами, без ліків, депресією страждали тільки 9 %!

Утім, не обов'язково бути в депресії, щоб отримувати користь від вправ. Вони допомагають розслабитися, поліпшити розумові здібності і навіть покращують відчуття свого тіла.

Дослідження «Journal of Health Psychology» показали, що люди, які займаються спортом, відчувають себе привабливішими, навіть якщо реальних фізичних змін не спостерігається.

І це не кажучи про ендорфіни, що виділяються під час фізичних вправ і забезпечують відчуття щастя.

2. Більше спіть, і негативні емоції до вас не доберуться

У книзі «NatureShock» По Бронсона і Ешлі Меррімена пояснюється, як сон впливає на позитивність. Негативні стимули, тобто неприємна інформація, обробляється мигдалинами мозку, а позитивні і нейтральні дані надходять в гіппокам і обробляються там. Недосипання сильніше шкодить гіппокаму, ніж мигдалинам, тому недосипання впливає на спогади - з'являються тільки похмурі картини, а все хороше швидше забувається.

На цю тему проводили експеримент: студентів позбавили сну і запропонували їм запам'ятати список слів. 81 % слів, які запам'яталися сонним студентам, були негативно забарвлені.

Інше дослідження перевіряло, як ранковий настрій співробітників вплинув на їх день в цілому. Від того, як вони сприймали клієнтів і реагували на їх настрій вранці, залежав весь інший день, а також їх продуктивність і якість роботи.

3. Переїжджайте ближче до роботи: нетривалі поїздки на роботу набагато цінніші, ніж великий будинок

Багато людей звикли їздити на роботу за тридев'ять земель. Звичайно, якщо ваша квартира знаходиться в одному районі, а вся високооплачувана робота - в іншому, мимоволі доведеться постійно кататися. Але від цього ви не станете щасливішими. Два рази на день, п'ять днів на тиждень ви проводите в машині або в громадському транспорті, і різні дорожні ситуації виводять вас із себе.

Два економісти їз Швейцарії проводили експеримент про вплив поїздок на щастя людини і з'ясували, що ні великий будинок, ані краща робота не компенсують шкоди, які завдають щастю постійні довгі поїздки на роботу.

4. Проводьте час з друзями та родиною: не жалійте про це на смертному одрі

Дослідження показують, що час, проведений з рідними та коханими людьми, дуже сильно впливає на наше щастя.

Ми щасливі, що у нас є сім'я і друзі, а всі інші речі, які нас радують, - насправді тільки способи отримати сім'ю або завести більше друзів.

Даніель Гілберт

Вчений Джордж Ваїлант, який проводив масштабне дослідження життя 268 чоловіків протягом 72 років, зробив наступний висновок: єдине, що дійсно має значення в житті - це відносини з іншими людьми.

Ще один експеримент проводився Дожуа Вульф Шенком з Атлантики, який оцінював зв'язок між соціальними зв'язками і щастям чоловіків. Виявилося, що 93 % чоловіків, які добре спілкувалися з братом чи сестрою в молодості, до більш пізнього віку, були більш успішні й щасливі.

Дослідження Терман, опубліковане в «The Longevity Project», показало, що довге щасливе життя проживають люди, які допомагають іншим. Здавалося б, чим у людини більше родичів і друзів, які турбуються про неї у важку хвилину, тим здоровіше вона повинна бути. Проте у результаті вийшло по-іншому - довше і щасливіше живуть ті люди, які самі воліють допомагати і часто піклуються про своїх друзів і родичів.

5. Виходьте на вулицю: щастя починається при температурі 13,9 ° C

У книзі Шона Ахора для щастя рекомендується проводити більше часу на свіжому повітрі. Дослідження показує, що всього 20 хвилин часу на вулиці в гарну погоду здатне не тільки підняти настрій, але і поліпшити розумові здібності.

Ще більше настрій підвищує відпочинок на свіжому повітрі не природі - біля моря або в лісі. У 2011 році Американське метеорологічне товариство публікувало дослідження, в якому виявлялася залежність настрою від температури на вулиці. Виявилося, що найщасливіше людина відчуває себе при температурі 13,9 ° C.

6. Допомагайте іншим - магічні 100 годин на рік

Один з найбільш нелогічних способів стати щасливим - допомагати іншим по 2 години на тиждень або по 100 годин на рік. Шон Ахор пише, що за результатами дослідження, в якому брали участь більше 150 осіб, гроші, витрачені на концерти, походи в ресторани та інші заходи, приносять більше задоволення, ніж техніка чи одяг. Багато хто вважає такі соціальні розваги невиправданими витратами, але ж вони підвищують наш рівень щастя.

«Journal of Happiness Studies» публікував результати дослідження, які розкривають цю тему. Учасники експерименту згадували свої попередні покупки, які робили для себе або когось ще, а потім розповідали, наскільки щасливими вони відчували себе в той момент. Переважна більшість учасників відчували більше радості, коли згадували покупки для інших, ніж для себе.

І це стосується не тільки грошей, але й часу. Один з експериментів, що підтверджують цей феномен, проводився в Німеччині, коли через падіння берлінської стіни багато добровольців втратили можливість безкорисливої діяльності.

Дослідники порівнювали добробут і щастя людей з контрольної групи, які не втратили статус волонтера і тих, хто перестав, в силу обставин, займатися цією роботою. Задоволення життям перших не змінилося, а у других знизилося.

Безкорислива допомога робить нас щасливими і, допомагаючи іншим людям, ми покращуємо своє життя.

7 Усміхайтеся, це може полегшити біль

Усмішка сама по собі покращує настрій, але якщо поєднувати її з позитивними думками, ефект буде набагато кращим. У дослідженні Університету штату Мічиган брали участь дві групи продавців, що обслуговують клієнтів.

Одна група весь день усміхалася фальшиво, не відчуваючи позитивних емоцій, і в результаті настрій і продуктивність у них залишалися на низькому рівні. Друга група усміхалася щиро, представляючи в цей момент щось приємне: свою дитину, забавні випадки, минулий відпустку, і настрій у них був значно кращим.

PsyBlog стверджує, що посмішка допомагає поліпшити увагу і допомогти в розумової діяльності. Вона покращує настрій, забезпечує гнучкість мислення і дозволяє мислити цілісно. У 2010 році дослідження показало, що усміхнені учасники краще вирішували завдання на широту мислення.

Крім того, усмішка допомагає позбутися болю і знизити стрес. Психологи називають це зворотним зв'язком, коли через напругу певних м'язів обличчя, потрібних для посмішки, змінюється настрій.

8. Думайте про відпустку

Навіть якщо ви просто думаєте про відпустку, а не вирушаєте відпочивати, це підвищує ваш рівень ендорфінів. Дослідження показують, що відчуття щастя поступово збільшується протягом двох місяців ближче до відпустки, а після неї швидко спадає до базового рівня.

Це стосується і планів на вихідні, і будь-якого іншого передчуття, наприклад, відчуття перед переглядом улюбленого фільму.

Людина, яка просто думає про улюблені фільми, може підняти рівень ендорфінів на 27 %.

Так що, якщо ви поки не можете відправитися у відпустку, ніщо не заважає вам думати про це, планувати і насолоджуватися.

9. Медитуйте, моліться... Запрограмуйте свій мозок на щастя

Медитацію і зосередження часто використовують як важливу звичку для розвитку концентрації і чіткості розуміння. Це так само допомагає зберігати спокій. Виявляється, медитація і молитва дуже корисні для збільшення вашого щастя.

Одне дослідження, що проводилося в Массачуссетсі, показало, що ділянки мозку людей, що пройшли двомісячний курс зосередження і медитації, виросли, тоді як ділянки, пов'язані зі стресом, скоротилися.

Дослідження показують, що відразу після медитації людина відчуває себе щасливішою більш тривалий термін. Вона відчуває спокій і задоволення, більш уважна і добра.

10. Дякуйте за все. Практикування вдячності підвищує рівень щастя і задоволеності життям

Здавалося б, це дуже проста методика, але вона може повністю змінити світогляд. Можна написати список речей, за які ви вдячні, або намагатися демонструвати свою подяку за будь-яку допомогу з боку інших людей.

За результатами експерименту, в якому люди висловлювали подяку за кожен прожитий день, їх самопочуття покращилося тільки від цієї простої практики.

Чергове дослідження «Journal of Happiness» торкнулося впливу подяки на відчуття щастя. 219 чоловіків і жінок посилали три листи подяки раз на три тижні, і в результаті їх рівень щастя за цей період підвищився, а кількість депресій, навпаки, впала.

Останній факт: старіння зробить вас щасливішим

Цікавий факт, але коли ми старішаємо, особливо це стосується людей, які перетнули середній вік, то ми маємо тенденцію ставати щасливішими природно. Про цей факт ще ведуться дискусії, але вчені мають кілька ідей. Дослідники з'ясували, показуючи старшим людям картинки з різними обличчями і ситуаціями, що вони запам'ятовують позитивні моменти набагато краще, ніж негативні.

Інше дослідження показало, що людина з віком свідомо шукає ситуації, які покращують її настрій. Так, вони свідомо уникають того кола знайомих чи друзів, які псують їм настрій.

Так що, якщо ви думаєте,що з віком ви станете нещасливими, то відразу відкиньте цю думку. Ви можете бути впевненим, що з часом ви станете більш позитивним.

Десять правил не вимагають від вас нічого позамежного, серйозних змін у житті або напруги сил: висипайтеся, гуляйте, робіть зарядку, посміхайтеся і думайте про хороше. Комплекс з 10 невеликих кроків до щастя стане для вас одним серйозним стрибком до кращого життя.

 

 

Джерело http://blog.bufferapp.com/

Фото http://blog.bufferapp.com/

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему