Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Вер 2014

Як змінити себе: повна інструкція

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Іноді життя вимагає змін, переосмислення, навіть зміни цінностей і пріоритетів. Особливо, якщо йдеться про пізнання себе, розвиток, щастя, успіх і досягнення якихось достатньо амбітних цілей. Часом ми падаємо, щоб потім піднятися і з новим досвідом піти в напрямку, який обирає наше внутрішнє "Я". Своє бачення того, як піднятися, змінити життя і йти до нової мети викладає в своїй статті відомий підприємець і письменник Джеймс Алтучер. Він піддає сумніву усталені стандарти і пропонує альтернативні рішення.

Ось які справи: я був на нулі кілька разів, повертався до життя кілька разів, робив це знову і знову. Я починав нову кар'єру і новий шлях. Люди, що знали мене тоді, не знають мене зараз. І так далі.

Мені кілька разів доводилося міняти професію. Іноді тому, що мої інтереси змінювалися. Іноді тому, що я вже спалив за собою всі мости, іноді тому, що мені страшенно потрібні були гроші. А іноді просто тому, що я ненавидів усіх людей, з ким мені доводилося працювати по моїй старій професії, або вони ненавиділи мене.

Є й інші способи змінити себе, так що ставтеся до всього, що я говорю, з часткою скепсису. Це просто те, що спрацювало для мене, а як я бачив згодом, спрацювало для ще кількох сотень людей. Я бачив це в інтерв'ю, в листах, які люди мені писали, за останні двадцять років. Ви можете теж спробувати - а можете і не пробувати.

 

1) Процес зміни себе ніколи не припиняється.

Ви змінюєте себе кожен день. Завжди щось рухається. Але кожен день вам належить вирішувати: йти вперед або назад.

 

2) Треба починати з нуля.

Всі категорії з минулого життя - лише марнославство. Ви були лікарем? Ви вчилися в елітному університеті? У вас були мільйони? У вас була сім'я? Нікому немає діла до цього. Ви втратили все. Ви - нуль. Не намагайтеся довести, що ви щось більше.

 

3) Вам потрібен ментор.

Інакше ви підете на дно. Хтось повинен показати вам, як рухатися і як дихати. Але не хвилюйтеся щодо пошуку ментора (читайте далі).

 

4) Три типи менторів.

Прямий.

Людина, яка поруч з вами і яка покаже, як це вдалося йому. Що «це»? Зачекайте. До речі, ментори - це не гуру з фільмів про каратистів. Більшість менторів вас будуть ненавидіти.

Непрямий.

Книги. Фільми. 90% менторства можна отримати за рахунок книг та інших матеріалів. 200-500 книг дорівнюють одному хорошому ментору. Мене всі питають: «Яку книгу прочитати?» Я не знаю відповіді. Ви знайдете від 200 до 500 хороших книг, які вам варто прочитати. Читайте книги, які надихають. Які б не були ваші переконання, кожен день зміцнюйте їх через читання.

Ментор - це все, що завгодно. Якщо ви на нулі і палко бажаєте змінити себе, все, на що ви подивитеся, стане метафорою того, чого ви хочете домогтися. Дерево, яке ви бачите, і коріння, які ви не бачите, з підземною водою, яка живить його - це метафора комп'ютерного програмування, якщо ви зв'яжете все воєдино. І все, на що ви подивитеся, буде зв'язуватися воєдино.

 

5) Якщо у вас немає пристрасті до чогось, не хвилюйтеся.

У вас є пристрасть до здоров'я. Почніть з цього. Ідіть маленькими кроками. Щоб досягти успіху, не потрібна пристрасть. Робіть свою справу з любов'ю, і успіх буде природним симптомом.

 

6) На зміну себе потрібно п'ять років.

Ось як пройдуть ці роки:

Перший рік: це вас несе, читаєте все підряд і просто починаєте щось робити.

Другий рік: ви знаєте, з ким потрібно говорити, з ким налагоджувати зв'язки. Ви займаєтеся справою кожен день. Ви бачите карту своїх майбутніх подорожей.

Третій рік: ви вже досить вправні, щоб заробляти гроші. Але може бути, на життя їх поки не вистачає.

Четвертий рік: ви добре заробляєте.

П'ятий рік: ви збиваєте катіпал.

Іноді перші чотири роки викликають у мене розчарування. Я думаю: «Чому воно ніяк не трапиться?" Я б'ю кулаком по стіні, мені боляче, я кидаю на підлогу кокосовий горіх, це такий дивний ритуал. Це нормально. Просто продовжуйте. Або припиніть діяльність і виберіть новий шлях. Це не важливо. Зрештою, ви все одно помрете, і тоді змінитися буде вже важко.

 

7) Якщо ви робите це швидше або повільніше, значить, ви робите щось не так.

Хороший приклад - Google.

 

8) Суть не в грошах. Але гроші - нормальний показник.

Коли люди говорять «справа не в грошах», вони повинні придумати інший показник для вимірювання.

«А може, просто робити те, що любиш?». Багато буде днів, коли вам буде неприємно те, що ви робите. Якщо ви займаєтеся цим лише з любові до справи, це займе набагато більше п'яти років.

Щастя - лише позитивне відчуття в мозку. У якісь дні ви будете нещасливі. Наш мозок - це інструмент. Він не визначає нас.

 

9) Коли ви можете сказати «X - ось моя справа!» (X - ваша нова професія?).

Сьогодні.

 

10) Коли я можу почати займатися X?

Сьогодні. Якщо ви хочете бути художником, купіть полотно і фарби, почніть купувати по черзі свої 500 книг - і починайте малювати.

Якщо ви хочете писати, робіть ці три речі:

- Читайте;

- Пишіть;

- Виберіть улюбленого автора і дослівно надрукуйте вашу улюблену його розповідь. Задумайтесь, чому він написав кожне з цих слів. Сьогодні він ваш ментор.

Якщо ви хочете почати бізнес, почніть опрацьовувати ідею бізнесу. Зміна себе починається сьогодні. Кожен день.

 

11) Як я зароблю гроші?

До третього року ви вкладете в нову справу 5000-7000 годин. Це достатньо, щоб бути в топ-200 або топ-300 в усьому світі, яка б не була ваша сфера діяльності. А якщо ви входите в топ-200, то майже в будь-якій області цього достатньо, щоб заробити на прожиття.

До третього року ви вже будете знати, як заробити. До четвертого року ви зможете наростити масштаб і реально заробити. Деякі люди зупиняються на четвертому році.

 

12) До п'ятого року ви ввійдете в топ-30 або хоча б топ-50, так що зможете заробити гарні гроші.

 

13) Що таке «це»? Як зрозуміти, чим мені треба зайнятися?

Це будь-яка сфера, в якій ви відчуваєте силу прочитати 500 книг. Сходіть в магазин і знайдіть цю сферу. Якщо три місяці по тому вам стане нудно, поверніться в магазин.

Розчаровуватися - це нормально. Потрібні і провали. Успіх - це краще, ніж  провал, але найважливіші уроки ми отримуємо з провалів.

Дуже важливо: не треба поспішати. За все своє цікаве життя ви багато раз зможете змінити себе, і багато разів вам це не вдасться. Це теж весело.

Багато спроб перетворюють ваше життя в книгу оповідань, а не в підручник. Деякі люди хочуть, щоб їх життя було навчальним посібником. Моє життя - на краще це чи на гірше - це книга оповідань.

Ось чому зміна себе відбувається щодня.

 

14) Рішення, які ви приймаєте сьогодні, завтра будуть у вашій біографії.

Ухвалюйте цікаві рішення, і ваша біографія буде цікавою.

 

15) Рішення, які ви приймаєте сьогодні, завтра стануть частиною вашої біології.

 

16) А якщо мені подобається щось екзотичне? Біблійна археологія або війни XI століття?

Повторіть вищеописані кроки, і до п'ятого року ви зможете бути багаті. Ми не знаємо, як. Не потрібно шукати кінець шляху, коли ви здійснюєте тільки перші кроки.

 

17) А якщо моя сім'я хоче, щоб я став бухгалтером?

Скільки років свого життя ви обіцяли віддати своїй родині? Десять? Все життя? Тоді чекайте наступного життя. Ваш вибір.

Вибирайте свободу, а не сім'ю. Свободу, а не упередження. Свободу, а не уряд. Свободу, а не задоволення чужих запитів. Тоді ви будете задовольняти свої.

 

18) Мій ментор хоче, щоб я йшов його шляхом.

Це нормально. Вивчіть його шлях. Потім зробіть по-своєму. З повагою.

На щастя, ніхто не приставляє вам до голови пістолет. Тоді б вам довелося виконувати його вимоги, поки він не опустить зброю.

 

19) Мій чоловік (дружина) хвилюється - хто подбає про наших дітей?

Людина, яка змінює себе, завжди знаходить вільний час. Частина зміни себе - це знаходити моменти і перекроювати їх так, як ви хотіли б їх використовувати.

 

20) А якщо мої друзі будуть вважати мене божевільним?

Що це за друзі?

 

21) А якщо я хочу бути космонавтом?

Це не зміна себе. Це конкретна професія. Якщо вам подобається космос, професій багато. Річард Бренсон хотів бути космонавтом і створив Virgin Galactic.

 

22) А якщо мені подобається випивати і тусуватися з друзями?

Прочитайте цей пост ще раз через рік.

 

23) А якщо я зайнятий? Зраджую чоловікові або дружині або ж зраджую свого партнера?

Прочитайте цей пост ще раз через два-три роки, коли ви будете на мілині, без роботи і вас будуть всі ненавидіти.

 

24) А якщо я взагалі нічого не вмію?

Прочитайте знову пункт 2.

 

25) А якщо у мене немає диплому або від нього ніякого толку?

Прочитайте знову пункт 2.

 

26) А якщо мені потрібно зосередитися на виплаті іпотеки або іншого кредиту?

Прочитайте знову пункт 19.

 

27) Чому я весь час відчуваю себе аутсайдером?

Альберт Ейнштейн був аутсайдером. Ніхто з наділених владою людей не найняв би його на роботу. Кожен відчуває себе іноді шахраєм. Найяскравіша творчість народжується з скепсису.

 

28) Я не можу прочитати 500 книг. Назвіть одну книгу, яку потрібно прочитати заради натхнення.

Відразу киньте цю справу.

 

29) А якщо я занадто хворий, щоб змінювати себе?

Зміна активізує всі корисні речовини у вашому тілі: серотонін, дофамін, окситоцин. Рухайтеся вперед, і можливо, ви не видужаєте зовсім, але станете здоровішими. Не використовуйте здоров'я як виправдання.

І нарешті, спочатку перебудуйте своє здоров'я. Більше спіть. Краще харчуйтеся. Займайтеся спортом. Це ключові кроки до зміни.

 

30) А якщо мій партнер мене підставив, і я все ще суджуся з ним?

Киньте позови і більше ніколи про нього не думайте. Половина проблеми була у вас.

 

31) А якщо мене садять в тюрму?

Прекрасно. Перечитайте пункт 2 У в'язниці прочитайте побільше книг.

 

32) А якщо я боязка людина?

Зробіть слабкість своєї силою. Інтроверти краще вміють слухати, зосереджуватися, у них є способи вселяти любов до себе.

 

33) А якщо я не можу чекати п'ять років?

Якщо через п'ять років ви плануєте залишатися в живих, можна почати сьогодні.

 

34) Як налагоджувати контакти?

Будуйте концентричні кола. Ви повинні бути всередині. Наступне коло - друзі і сім'я. Потім - онлайнові ком'юніті. Потім - люди, яких ви знаєте по неформальним зустрічам і чаюванням. Потім - учасники конференцій і авторитети у своїй галузі. Потім - ментори. Потім - клієнти і ті, хто створює багатство. Почніть пробиватися через ці кола.

 

35) А якщо моє его почне заважати тому, що я роблю?

Через півроку-рік ви повернетеся до пункту 2.

 

36) А якщо пристрасть у мене викликають дві речі? І я не можу вибрати?

З'єднайте їх, і ви будете кращим у світі за цим поєднанням.

 

37) А якщо я настільки захоплений, що хочу вчити інших тому, чому вчуся сам?

Читайте лекції на YouTube. Почніть з однієї людини і дивіться, чи росте аудиторія.

 

38) А якщо я хочу заробляти гроші уві сні?

На четвертий рік почніть віддавати на аутсорсинг те, що робите.

 

39) Як знаходити менторів та авторитетів?

Коли ви заробите достатньо знання (після 100-200 книг), напишіть 10 ідей для 20 різних потенційних менторів.

Ніхто з них вам не відповість. Напишіть ще 10 ідей для 20 нових менторів. Повторюйте це щотижня.

Складіть розсилку для всіх, хто вам не відповів. Повторюйте, поки хтось не відповість. Пишіть блог про те, як щось вивчаєте. Будуйте спільноту навколо того, як ви перетворюєтеся в експерта.

 

40) А якщо у мене не виходить придумувати ідеї?

Тоді практикуйтеся в цьому. Ідейні м'язи схильні атрофуватися. Їх потрібно накачувати.

Мені важко дотягнутися до кінчиків пальців на ногах, якщо я не буду робити цього кожен день. Треба робити це кожен день протягом якогось часу, перш ніж це буде даватися мені легко. Не чекайте, що з першого дня у вас будуть з'являтися хороші ідеї.

 

41) Що ще почитати?

ПІСЛЯ книг можна читати сайти, форуми, журнали. Але велика їх частина - сміття.

 

42) А якщо я роблю все, що ви говорите, але все одно, схоже, нічого не виходить?

Вийде. Просто почекайте. Продовжуйте міняти себе кожен день.

Не намагайтеся знайти кінець шляху. Ви не роздивитеся його в тумані. Але ви можете побачити наступний крок, і ви зрозумієте, що якщо зробите його, то, врешті-решт, дійдете до кінця шляху.

 

43) А якщо я починаю відчувати себе пригнічено?

Годину в день сидіть в тиші. Потрібно повернутися до своєї суті.

Якщо вам здається, що це звучить нерозумно, не робіть цього. Живіть далі зі своєю депресією.

 

44) А якщо немає часу сидіти в тиші?

Тоді сидіть в тиші по дві години на день. Це не медитація. Треба просто сидіти.

 

45) А якщо мені стане страшно?

Спіть 8-9 годин на добу і ніколи не займайтеся плітками. Сон - перший секрет гарного здоров'я. Не єдиний, але перший. Деякі люди пишуть мені, що їм потрібно тільки 4 години сну, або що в їх країні тих, хто багато спить, вважають ледачими. Ці люди зазнають поразки і помруть молодими.

Щодо пліток, то наш мозок біологічно запрограмований мати 150 друзів. І коли ви спілкуєтеся з одним з друзів, ви можете пліткувати про когось із решти 150. А якщо у вас немає 150 друзів, то мозок захоче читати журнали з плітками, поки йому не здасться, що у нього є 150 друзів.

Не будьте такі дурні, як ваш мозок.

 

46) А якщо мені все здається, що у мене ніколи нічого не вийде?

10 хвилин в день практикуйте подяку. Не придушуйте свій страх. Помічайте свій гнів.

Але також дозволяйте собі бути вдячним за те, що у вас є. Гнів ніколи не надихає, а подяка - надихає. Подяка - це міст між вашим світом і паралельним всесвітом, де живуть усі творчі ідеї.

 

47) А якщо мені постійно доводиться мати справу з якимись особистими чварами?

Знайдіть інших людей, з якими можна перебувати поруч.

Людина, що міняє себе, постійно зустрічатиме людей, які намагаються його придушити. Мозок лякається змін - це може бути небезпечно. Біологічно мозок хоче для вас безпеки, а зміна - це ризик. Тому мозок буде підсовувати вам людей, що намагаються вас зупинити.

Навчіться говорити «ні».

 

48) А якщо я щасливий на своїй офісній роботі?

Удачі.

 

49) Чому я повинен довіряти вам? Ви стільки разів зазнавали поразку.

Не довіряйте мені.

 

50) Чи станете ви моїм ментором?

Ви вже прочитали цей пост.

 

 

 

Джерело http://techcrunch.com

Фото www.loveorabove.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему