Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


05 Вер 2014

Як стати найщасливішою людиною на планеті: 4 прості кроки

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Продовжуючи публікувати матеріали різних експертів з питань розвитку, успіху й щастя, ми пропонуємо рецепти щастя від відомого Джеймса Алтучера, американського фінансиста і колумніста, котрий свого часу створив кілька успішних компаній, а зараз керує хедж-фондом і пише книжки. Він розповідає про оригінальні ідеї, які допомогли йому досягти успіху. Його рецепти щастя - дуже прості й водночас надзвичайно ефективні. Вони просто вражають простотою і дієвістю!

Я сказав батькові: «Я щаслива людина». Він запитав: «А чи везе тобі у коханні?» Мені було шість років. Любов здавалася мені найбільш огидною річчю в світі. Любов - це було щось з іншої планети. Удача тоді стосувалася здатності вгадати результат кидання кубиків. Або побачити подвійну веселку після грози.

Але тепер я став старшим. Мені потрібно постійно притягувати удачу, інакше вона у мене закінчується. І для мене регулярне везіння прирівнюється до щастя. За шкалою щастя від 0 до 10 я десь на рівні семи-восьми. Але і це непогано. Коли мені щастить? Коли я дотримуюся трьох простих цілей:

1) Я хочу бути щасливим.

2) Я хочу усунути нещастя зі свого життя.

3) Я хочу, щоб кожен день проходив так гладко, як можливо. Ніяких проблем.

 

От і все. Мені потрібні прості цілі, інакше я їх не досягну.

 

Як мінімум десять разів у житті все здавалося настільки жахливим, коли мені здавалося, що я ніколи не досягну цих трьох речей, і що світові краще обійтися без мене. А деколи здавалося, що я застряг на перехресті і ніколи не зрозумію, яким шляхом краще йти. Але всякий раз ставало краще.

І тепер я розумію, що кожного разу чотири речі - лише чотири речі - допомагали мені вирости над собою. І тепер я прагну зробити їх щоденною практикою, щоб більше не занурюватися в течію відчаю.

 

1. Фізичні вправи.

Потрібно бути в формі. У 2003 році я вставав щодня о 5 ранку і годину займався на баскетбольному полі біля річки Гудзон. Кожен день - крім дощових днів. Тепер я кожен день намагаюся займатися йогою. Але це важко. Мінімум, що потрібно - це позайматися так інтенсивно, щоб спітніти. Це 20-30 хвилин вправ на день. Просто, щоб бути здоровим. Щастя неможливе, якщо ви нездорові. Крім того, ці заняття допомагають мозку справлятися з іншими щоденними проблемами. Якщо ви можете рівно дихати, коли вашому тілу важко, значить, вам буде легше дихати і у важких ситуаціях.

А ось ще кілька речей, які допомагають мені, але їх робити вже складніше:

1) прокидатися кожен день в 4-5 ранку;

2) йти спати о 8.30-9.00 вечора (добре, коли вдається поспати 8:00);

3) не їсти після 5.30 вечора.

 

2. Емоційна гігієна.

Якщо хтось мене напружує, я позбавляюся від нього. Якщо хтось піднімає мені настрій, я намагаюся активніше з ним спілкуватися. Ніяких священних корів! Коли падає літак, спершу натягніть кисневу маску самі. Родичі, друзі, улюблені - я завжди намагаюся бути з ними і допомагати їм. Але я не зближуюся з людьми, які тягнуть мене вниз. Це правило порушувати не можна. У таких випадках з вас викачують енергію. І я ніколи не повинен нічого пояснювати. Пояснення - це виснаження.

Ще одне важливе правило: завжди будьте чесні. Це прикольно. Люди бояться чесності. Але спробуйте бути чесним один день (але не намагайтеся заподіяти іншим біль). Просто вражає, яким чесним ви можете бути. Набагато чеснішим, ніж мені здавалося.

І ось наостанок: я ніколи не роблю того, чого не хочу робити. Наприклад, не ходжу на весілля.

 

3. Розумові вправи.

Кожен день я записую ідею. Я записую їх так багато, що голова болить від спроби придумати ще. І тоді я намагаюся придумати ще п'ять. Якось я постарався придумати 100 альтернатив вступу до внз. Я записав вісім, і більше не міг придумати жодної. На наступний день я придумав 40. Це зміцнює розум.

Придумайте 30 різних глав для «автобіографії». Придумайте 10 бізнесів, які можна вести з дому (і будьте реалістичні). Напишіть 10 ідей, в якому напрямку розвивати свій блог. Придумайте 20 ідей, як президент може поліпшити стан справ в країні. Перелічіть всі продуктивні справи, які ви зробили вчора (це також зміцнює пам'ять).

«Ідейні м'язи» атрофуються в лічені дні, якщо ви їх не задіюєте. Це як прогулянки. Тому потрібно вправлятися щодня. Коли вони атрофуються, на їх відновлення потрібно 3-6 місяців, повірте мені.

 

4. Духовні вправи.

Більшості людей не подобається слово «духовне». Вони думають, що мова йде про Бога. Або про релігію. Але зовсім не обов'язково. Я навіть не знаю, що це означає. Але мені здається, що я займаюся якоюсь духовною практикою, коли роблю щось із нижчевикладеного:

1) Молюсь. Не важливо, Богу, мерцям, сонцю або своєму стільцю - це просто означає бути за щось вдячним. І лише кілька секунд в день.

2) Медитую. Медитувати більше кількох хвилин важко. Це нудно. Можна медитувати 60 секунд. Або навіть 15 секунд, уявляючи, яким буде медитація протягом 60 секунд. Ось прості правила: сядьте в крісло, тримайте спину прямо, спостерігайте за своїм диханням. Якщо ви відволічетеся, нічого страшного. Просто знову поверніться до дихання. Спробуйте так робити 5 хвилин. Потім шість.

3) Відчуваю вдячність. Я намагаюся згадати всіх в моєму житті, кому я вдячний. Потім намагаюся згадати ще. А потім ще. Це непросто.

4) Прощаю. Я уявляю всіх, хто вчинив зі мною погано. А потім уявляю, як прощаю їх (але не як шкодую).

5) Вивчаю. Якщо я читаю «духовний» текст (Біблія, щось із дзену або навіть популярна психологія), я відчуваю себе краще. Це не так потужно, як молитви і медитація (це не вчить ваш мозок відкидати всяку нісенітницю), але все ж допомагає.

 

Мій особистий досвід: мені ніколи не вдається стабільно досягати трьох простих цілей, якщо я не повторюю вищеописане щодня. І кожного разу, коли я падаю на дно або опиняюся на роздоріжжі і починаю повторювати ці «процедури», відбувається щось чарівне:

1) Протягом місяця я починаю зустрічати збіги. Я відчуваю везіння. Люди частіше усміхаються мені.

2) Через три місяці починається потік ідей, а потім мене переповнює прагнення почати реалізувати ці ідеї.

3) Через півроку починають з'являтися хороші ідеї, я починаю виконувати їх, а люди навколо допомагають мені реалізувати все.

4) Через рік моє життя повністю змінюється. Більше грошей, більше удачі, більш здоровий організм і так далі.

 

А потім я починаю лінуватися і кидаю свою щоденну практику. І все знову розвалюється. Але тепер я намагаюся робити це постійно.

Важко повторювати це кожен день. Ніхто не ідеальний. Я не знаю, чи виконаю я всі чотири пункти сьогодні. Але я знаю, що коли мені це вдається, все працює.

 

 

 

Джерело http://www.jamesaltucher.com

Фото www.cigdemgizemkoca.com

Поділіться з друзями: