Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


25 Трав 2014

Як стати майстром в будь-якій справі. 10 важливих думок

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Щастя - це займатися улюбленою справою, відкинувши всі умовності. Але для цього потрібне не лише бажання, а багато праці, щоб стати майстром своєї справи і досягти щастя самореалізації. Джеймс Алтучер - відомий підприємець, інвестор і трейдер - написав кілька бестселерів про шлях до успіху. Він відверто вчить людей, як стати щасливішими.

Чи задоволені ви своїм життям? Чи йдете на роботу, знаючи, що ви можете досягти більшого? Знаючи, що в вас є унікальні здібності, які можуть зробити вас кращим у світі?

Цей матеріал - про те, як досягти майстерності. Але ще й про те, що цілком нормально не досягати майстерності в традиційному сенсі. Ви можете самі визначати майстерність, а не користуватися чужими дефініціями.

Іншими словами, бути лузером - це нормально.

 

Як досягти щастя і успіху

 

Не потрібно писати книгу, щоб описати, що таке майстер. Більшість з нас (а насамперед я) ніколи не станемо майстрами ні в чому.

Я намагаюся. Я намагався домогтися цього в шахах. Я дійшов до рангу «майстра», але це нічого не значить. Я ніколи не досягну в них світового рівня. Я намагався досягти цього і в письменстві. Я пишу вже двадцять з гаком років.

Але я знаю багато людей, які в своїй області входять до числа кращих в світі. Я читав їх книги. Я говорив з людьми і аналізував, що, на їх думку, привело їх до майстерності. Я будував і продавав бізнеси людям, які у своїй галузі досягли майстерності. Я інвестував в майстрів своєї справи. Так що я все-таки розумію, хто такі майстри і що вони роблять.

Так що поставтеся до цього з часткою скепсису, але пам'ятайте, що ці думки засновані на моєму досвіді і на досвіді всіх людей, з якими я спілкувався. Ось головні елементи майстерності. А також погані і хороші новини для вас.

 

1. Талант

Мені неприємно це говорити, але талант важливий. Є міф, що кожен талановитий хоча б у чомусь одному, треба лише знайти, в чому. Це неправда.

Більшість людей не талановиті ні в чому. Але більшість людей можуть бути досить гарні в чомусь. Тім Ферріс показує у своїй книзі «Повар за 4 години», як можна стати досить хорошим кухарем після чотирьох годин зусиль. Я користувався його методикою і готував досить непогано.

Але з нагоди виходу книги Тім влаштував вечерю, де кожну страву (їх було, здається, вісім) готував окремий кухар. Одному з них було 8 років, і його страва була, мабуть, найкращою. Колись він стане майстром (якщо вже не став). Ось це талант.

Коли мій шаховий рейтинг був на піку, я грав партію з дівчинкою на ім'я Ірина Круш. Вона розбила мене в 25 ходів. Після гри вона сказала мені: «Напевно, коли ви рушили слона на Б4, я побачила вашу слабкість». Вона була права. Їй було 13 років. І тоді я відразу перестав грати в шахових змаганнях і тепер граю лише тоді, коли розмовляю з людьми по телефону. Вона була талановита. Сьогодні вона одна з наймолодших жінок-гросмейстерів у світі.

 

2. Як дізнатися, в чому ваш талант?

Думаю, є два методи.

1) Візьміть блокнот і запишіть все, що вам подобалося робити з 6 до 18 років.

Тобто до того, як ваше життя підпорядкували собі коледж, університет, відносини, відстійна робота, іпотека, діти, відповідальність, зневага до себе і т.д.

У своєму підкасті я розмовляв з Льюїсом Хоуз. Він сказав, що завжди, з дитинства, мріяв бути спортсменом. І ще, що він дитиною користувався своїми навичками спілкування, щоб компенсувати свої слабкі академічні навички. Він знайшов свої два таланти і став майстром в обох областях.

Часто майстром вас робить поєднання кількох «недоталантов». Я не знаю, чи зможу в чомусь стати майстром, але я з дитинства любив письменство, ігри і все, що пов'язано з бізнесом.

2) Сходіть в книжковий магазин і знайдіть тему, по якій ви будете готові прочитати 500 книг.

Якщо ви жадаєте прочитати всі 500 книг з в'язання гачком, напевно, у вас до цього талант.

І цілком нормально бути талановитим в чому завгодно. Ми - продукт усього нашого досвіду, всього того, що нас цікавить, всього того, з чим ми заграємо. І цей продукт може здатися кому завгодно сміттям. Але грайте зі своїм сміттям і будьте щасливі. Якщо у вас вийде, ви потрапите в кращі 0,00001 %.

 

3. Чотири години в день

Всі книги Тіма Ферріса містять у назві слова «4 години...». Я питав практично кожного майстра, якого зустрічав, скільки годин на день вони витрачають на оволодіння своєю майстерністю. Вони не повторювали стандартну нісенітниця, яку довбають підприємці в Кремнієвій долині: «Я працюю 20 годин на день, і якби мені не треба було спати, я б працював 30 годин на день».

Не можна стати майстром чогось, якщо ви працюєте 20 годин на день. Навпаки, у вашому житті щось дуже неправильно, якщо ви стільки працюєте над чимось одним. Типова відповідь: «Я займаюся чотири години на день». Колишній чемпіон світу з шахів Анатолій Карпов говорив, що він може займатися шахами максимум три години на день. І це чемпіон світу! Іншу частину часу він витрачав на спортивні заняття, вивчення мов, інші речі, які привносили в його життя баланс.

 

4. Історія

У будь-якій області, де ви хочете досягти успіху, потрібно вивчати історію. Будь-яке мистецтво створюється в контексті. Якби хтось написав П'яту симфонію Бетховена сьогодні, над нею б сміялися. Енді Уорхол пробував себе в багатьох галузях мистецтва, перш ніж вирішив намалювати банки супу Campbell в потрібний момент часу. У будь-якому бізнесі вивчення історії галузі, біографій минулих керівників, успіхів і провалів тих, хто проходив цей шлях до вас, вкрай важливі для досягнення майстерності.

Якби я цікавився бурінням нафти, я б вивчив, де її добували в 1920-ті, 1950-ті, 1970-ті, які використовувалися технології, яка історія цих технологій, як їх вдосконалювали, як будувалася політика навколо видобутку нафти і так далі. Десь там криється шлях до того, щоб неймовірно розбагатіти. Не для мене, тому що мені наплювати на нафту. Але для когось. Або для багатьох.

 

5. Вивчайте свої провали

Чемпіон по грі в покер Ілон Шварц виграв у чемпіонатах більше $ 7 млн і багато мільйонів у неформальних іграх на готівку. Ми разом з ним грали в шахи, поки він не переключився спершу на шашки, а потім на покер. Я запитав його, чому багато людей грають в покер 20 років, але не можуть навчитися грати краще.

Він відповів: «Кожен хоче звинувачувати когось. Не вистачило удачі, посварився з дружиною або ще що. Але головне - треба навчитися вивчати свої поразки. Потрібно робити нотатки про те, в яких умовах ти програв, а також в яких виграв. Потрібно думати про все».

 

6. Досвід

До якогось моменту ви приготуєте 10 000 страв. Зіграєте мільйон роздач в покер чи тисячу партій у шахи. Або створите 20 бізнесів.

Дуже небагато людей відразу успішні. Це вимагає занадто багато удачі, а удача благоволить підготовленим і наполегливим. За ці перші тисячі партій або чого завгодно ви багато раз зіткнетеся з невдачами. Кращі бейсболісти в світі вважаються неймовірно успішними, якщо вони вибивають м'яч в аут «всього лише» в 70 % випадків.

Коли помер мій батько, я зайшов в його аккаунт в онлайн-шахах і побачив, що він зіграв близько 30 000 партій. Але не навчився грати краще. Багато людей можуть зіграти 10 000 партій в покер і не стати кращими. Приготувати тисячі пирогів і не стати кращими.

Тому потрібно запам'ятовувати свій досвід, вивчати свої невдачі, намагатися помічати, що ви зробили правильно, а що ні, і запам'ятовувати це на майбутнє. Чи виявиться майбутній досвід точно таким же, як минулий? Зазвичай, ні. Але вам потрібно бути здатним до висновків на кшталт: «Гм, це дуже схоже на той випадок чотири роки тому, коли відбулося А, Б і В».

 

7. Любов

Андре Агассі говорив, що він не любить теніс. З одного боку, я йому вірю, з іншого - ні. Адже є найрізноманітніші види любові. Є любов без жодних умов, любов, на яку здатний Далай-лама. Є хіть. Є зріла любов. У деяких відносинах поєднується і те, і інше, і третє. У них багато страждань і багато задоволення. Можливо, теніс був таким для Агассі. Не знаю.

Але майстерність у будь-якій області припускає безліч страждань. Їх уникнути неможливо. Якщо страждань занадто багато, то можна і кинути цю справу - це не найжахливіше. Мені не подобається ходити до стоматолога. Це завдає занадто багато болю. Так що з моїми зубами не все в порядку. Я розлучився з думкою мати ідеальні зуби.

 

8. Психологія

Одна з причин, по яких більшість людей у світі не можуть стати по-справжньому успішними в якісь справі - у них немає таланту ні до чого, що є важливим для оточуючих. Але є й інша причина: ці люди не хочуть витрачати на це час і зусилля. Це я розумію. Часто краще активно спілкуватися, мати друзів, міцні відносини в сім'ї, любити людей.

Багато людей, що домоглися майстерності, зазнавали труднощів у відносинах з родичами, подружжям або друзями. Ван Гог відрізав собі вухо. Достоєвський, Кафка, Боббі Фішер, Гедель ніколи не славилися схильністю до світських люб'язностей, часто занурювалися в депресію, мали суїцидальні нахили або були близькі до шизофренії.

Коли ви будуєте кар'єру, є уявлення, що ви будете рухатися від успіху до успіху. Колись у вас буде свій маленький кабінет, потім великий, потім ви переміститеся в позицію CEO в іншій компанії і так далі. По дорозі ви зіткнетеся з невдачами, але це не будуть великі провали.

Якщо ж ви прагнете до майстерності, то запам'ятайте: у вас неодмінно будуть великі поразки. Більшість інвесторів не люблять Тіма Сайкса. У нього дуже зарозумілий маркетинговий стиль. Але він мій друг, і повинен сказати, що він зовсім не зарозумілий. Він надзвичайно скромний. Чому? Тому що він кілька разів залишався без гроша після своїх перших успіхів.

У банкрутстві немає нічого веселого. Зі мною це траплялося кілька разів. І кожен раз ти думаєш: «Це найгірший досвід в моєму житті, краще б я помер. Це був мій останній шанс. Тепер все скінчено. І всім навколо буде краще, якщо я помру».

Коли Тім намагався повернутися в бізнес, ніхто з ним не розмовляв. Так що він сам ставив на себе. Він виконав усі перераховані вище пункти. І заробив мільйони на трейдингу.

По дорозі до майстерності все виходитиме не так, як треба. Боббі Фішер провів більшу частину свого життя на межі шизофренії, в агонії, будучи нездатний впоратися зі своїми втратами. Він зникав на роки, але потім повертався, будучи сильнішим, ніж раніше.

Як виховати в собі це? Не знаю. Це поєднання багатьох речей. Це его - реальна віра в те, що ви можете бути кращим, незважаючи на всі раціональні докази зворотного і на всіх людей, що критикують вас. Це розуміння, що виходу немає. Я питав Ілона та інших, що вони думали, опиняючись на дні, і щоразу відповідь була: «А що ще мені було робити? Я продовжував йти вперед!»

 

9. Завзятість

Завзятість створює удачу. Вона долає поразки. Завзятість - це серія провалів, що чергуються з рідкісними успіхами, і з часом ці успіхи почнуть підштовхувати вас до майстерності. Не один успіх, не два. Але багато і багато.

Як залишатися завзятим, коли життя наповнене мінливими кар'єрами, відносинами, відповідальністю, економічними кризами, історичними злетами і багатьом іншим, що може стати на вашому шляху? Відповіді немає. Тому це і називається завзятість: робити те, що ви робили завжди. Не дозволяти всього перерахованого зупиняти вас. Використовувати все вищеперелічене, щоб рушити до великих успіхів, більш серйозних поразок і потім до ще більш вражаючих успіхів.

Це болісно, страшно, зовсім не весело, і ніхто не зрозуміє, чому ви це робите. А потім, коли ви досягнете успіху, люди будуть вести себе так, ніби те, що трапилося з вами - найбільш природна річ на світі. Ви спробуєте пояснити: «Ні, був час, коли...». А вони не стануть слухати. Вони захочуть дізнатися, яким має бути їх наступний крок, щоб вони опинилися там, де ви зараз.

 

10. Загадка

У кінцевому рахунку майстерність - загадка. Потрібно подолати звуковий бар'єр в якійсь області, де ніхто не робив це так швидко або не заходив так далеко. Вам належить знайти вашу власну, унікальну комбінацію захоплень, які зроблять вас найкращим в світі саме в цій сфері.

Що, якщо ви не будете гнатися за загадкою, а повернетеся до знайомого, затишного, позбавленому стресу існуванню колег, знайомих та інших оточуючих? Можливо, світ цього не дозволить. Може статися, що те, що ви вважали затишним, теж міф.

Історія майстерності показує, що ніхто не зміг передбачити, які цілі спрацюють, а які ні. Так що важливий тільки нинішній момент. У плані здоров'я: фізичного, емоційного, розумового, духовного. Чи можете ви сьогодні ж просунутися вперед у кожному з цих напрямків?

Тоді ви просунетеся до майстерності і до своєї загадки.

 

Хороші новини

Не обов'язково бути володарем світу. Не обов'язково робити щось з перерахованого вище. Це роблять дуже небагато. І багато з них зазнали багато страждань і болю, і продовжують їх відчувати.

Ми живемо в культурі, де вважатися посереднім - майже прокляття. Але суспільство не уявляє, що таке реальна майстерність. Не читайте всі ці статті «10 способів...». Не слухайте нікого. Навіть мене.

Фрейд казав, що дві наших мети в житті - це контакт з іншими і досягнення. Але найчастіше цілком розумно подолати ці нав'язані еволюцією завдання. І просто бути щасливим з тими, хто вас любить. Бути задоволеним усім, що дарує життя, кожним моментом, не рватися до наступного моменту майстерності. Істинна майстерність можна знайти прямо тут і зараз - в тому, як ви ставитеся до себе, до інших людей, до своїх старань і своєї любові.

Немає нічого важливішого за це. Тому що коли ви рветеся до міфічного ТАМ, одного разу ви доберетеся туди і зрозумієте, що пропустили всі задоволення і таємниці по шляху.

 

 

Джерело www.jamesaltucher.com

Фото www.beyondclassy.com

Поділіться з друзями: