Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


15 Вер 2014

Як послабити погані спогади і підсилити хороші

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Іноді потрібно очистити мозок від зайвої інформації, відпустити минуле. Це не просто. Пропонуємо статтю Джеффрі Джеймса про те, як можна послабити неприємні спогади, а також підсилити позитивні.

В одному з номерів The New Yorker опублікована стаття про дослідників людської пам'яті. Їх відкриття - можливо, найважливіший прорив у сфері навчання успіху. Більшість людей думають, що пам'ять - це як відеозапис або комп'ютерні диски: коли ви згадуєте, ви прокручуєте спогад, яскравість якого залежить від того, наскільки добре ви запам'ятовуєте речі.

Одначе це не так. Коли ви згадуєте щось, ваш мозок «перепрограмує» зв'язки між нейронами, в буквальному сенсі міняючи структуру мозку. Це не стільки відтворення відео, скільки монтаж. Згадуючи, ми відтворюємо, міняємо, запам'ятовуємо заново. Щоразу, коли ви щось згадуєте, цей спогад змінюється. І виходить, що можна редагувати погані спогади, позбавляючись від неприємних почуттів, асоційованих з ними. Таку терапію застосовують, наприклад, для лікування серйозних психологічних травм.

Що це означає для нас? Тепер ми знаємо, що можемо редагувати погані спогади, щоб вони не стримували нас, і редагувати хороші спогади, щоб вони стимулювали наш рух вперед. Тобто ми можемо в буквальному сенсі перепрограмувати мозок на більш активну діяльність, прискорюючи рух до успіху й щастя.

 

Як послабити погані спогади

Метод, описаний у статті, майже в точності повторює те, що письменник і тренер Ентоні Роббінс викладає в останні декілька десятиліть. Щоб витягти зі спогадів отруйні колючки, відтворіть спогад, а потім цілеспрямовано уявляйте, як він стає меншим і туманнішим, ніби ви дивитеся старий і крихітний чорно-білий телевізор. Додайте деталей, які затуманюють спогад. Якщо ви згадуєте, наприклад, ситуацію, коли ви провалилися на презентації, уявіть, що всі слухачі сидять в клоунських костюмах.

Зробіть це 5 або 10 разів, і ви побачите, що цей неприємний спогад вже не так "кусається". Можливо, ви навіть почнете усміхатися чи сміятися, згадуючи це, тому що ви в буквальному сенсі перепрограмували свій мозок.

 

Як зміцнити хороші спогади

Щоб хороші спогади стали сильнішими і мотивували вас більше, варто вжити те ж саме, тільки навпаки: згадуйте події якомога яскравіше, уявіть, що ви дивитеся фільм на величезному екрані, в 3D, з потужним звуком. Додайте або підсильте ті чудові відчуття, що ви відчували в тій ситуації.

Повторіть це 5-10 разів, і щасливий спогад почне перетворюватися на джерело мотивації. Чим більше ви будете це згадувати, тим більше вам захочеться ще раз відтворити його в реальності.

 

Я користувався цією методикою багато років, не цілком розуміючи, чому вона працює. Тепер, коли я розумію, як це пояснює нейронаука, я збираюся редагувати і покращувати свої спогади на щоденній основі.

 

 

 Джерело www.inc.com

Фото taars.wordpress.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему