Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Черв 2015

Як навчитися керувати своєю увагою?

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

НародUA публікує чергову статтю для саморозвитку. Тема - як навчитися керувати своєю увагою? Насправді це надзвичайно важлива річ для відчуття щастя і гармонії - спрямовувати свою увагу й енергію на важливе, на позитив, на те, що нас розвиває. Щастя - це концентрація уваги на важливе й цінне.

Увага - потік життєвої енергії

Де зараз наша увага? Чи працює вона зараз? Чи націлена вона на дійсно важливі і цінні нам речі?

Чи спрямована увага на те, що нас наповнює, збагачує, розвиває?

Ефективне управління увагою - це життєво важливе вміння, адже куди ми направляємо свою увагу, те й живимо енергією.

Мисливців за нашою увагою зараз незліченна кількість, інша справа, чи готові ми витрачати безцінну енергію направо і наліво, знеструмлюючи те, заради чого живемо?

Управління увагою - справа дуже тонка, що вимагає регулярних зусиль і дисципліни.

І чесно хочу зізнатися, що перші плоди цієї праці з'являться не відразу. Це навик, який потребує регулярної практики, відточування і шліфування. Змінюєтеся ви - змінюється й вектор вашої уваги.

Техніки управління увагою

Сьогодні ви дізнаєтеся кілька технік роботи зі своєю увагою. Це досить прості, але незвичні практики, які спрямовані на роботу з двома типами уваги: цілеспрямованою і периферійною.

Цілеспрямована увага

Це сфокусована увага, коли вся ваша енергія спрямована на певну мету. Це можна порівняти з фокусом в об'єктиві камери, або з прицілом зброї.

Уся ваша свідомість, всі ваші ресурси, вся ваша сутність зібрана і спрямована на певну мету. Нічого навколо не існує, крім того об'єкта, на який спрямована ваша увага.

Такий тип уваги властивий більше чоловікам, але це не означає, що жінкам не потрібно його тренувати.

Володіючи навиком фокусування і утримання концентрації на одному об'єкті/меті, важливим і потрібним нам, значно легше приходити до того, до чого ви прагнете (а це не обов'язково зовнішня мета, це можуть бути внутрішні зміни - вироблення якоїсь якості, риси характеру, корисної звички).

Цей навик дуже корисний, коли навколо багато відволікаючих чинників.

Наведу простий, знайомий кожному, приклад. Вам потрібно купити чай. Ви приходите в магазин, в полі вашого зору виявляються десятки різнокольорових вітрин. Ви згадуєте: «Молоко закінчується, шоколаду немає, овочі свіжі можна купити, о, а цей хліб я ще не пробував», - загалом, в руках цілий кошик продуктів, і добре, якщо перед касою про чай згадали, а буває, що приходите додому, а чаю до шоколадки немає!

Це побутовий приклад, але, на жаль, точно так само ми з уваги прибираємо справді важливі речі - і на роботі, і в сім'ї, і в іншій сфері свого життя.

Виробити навик цілеспрямованої уваги допомагає медитація.

На внутрішньому об'єкті. Наприклад, утримувати хребет рівним протягом 20 хвилин, або спостереження за диханням, або споглядання полум'я свічки - простих доступних технік медитацій багато.

Але хочеться дати вам ще одну дуже дієву техніку управління увагою. Вона непроста у виконанні, але дуже ефективна і вимагає деякої підготовки.

Потік води

Для її виконання необхідно прийти до проточного джерела води - струмка, річки або водоспаду.

Перш ніж приступити до практики, необхідно підготуватися.

Спочатку відчуйте свої ноги і їх зіткнення із Землею. Відчуйте міцний контакт свого тіла з Землею.

Протягом всієї практики необхідно це робити. Якщо ви сидите, відчувайте Землю ногами, куприком, сідницями - тими місцями, що контактують із Землею.

Коли ваші відчуття стали стійкими, подивіться на проточну воду прямо перед собою, подумки позначте на ній мету і утримуйте увагу на цій точці, незважаючи на течію річки.

Виконуйте цю практику стільки, скільки зможете, бажано до результату, коли ваш погляд деякий час концентрується тільки на обраній точці.

Наприкінці практики відчуйте м'яке тепло і вдячність до джерела, яке виступає зараз в ролі вашого вчителя.

Ця практика дозволяє виробити навик утримувати увагу на потрібній вам мети, незважаючи на відволікаючі фактори, коли вас «розривають на частини» пропозиціями, питаннями, ідеями, інформацією і т. д,

І разом з цим, ви навчитеся усвідомлювати себе, незважаючи на інтенсивність «потоку». Навчіться відчувати і утримувати свою опору, бути «в собі».

Периферійна увага

Як уже згадувалося вище, до такої уваги схильні більше жінки, а чоловіки, опанувавши її, відкриють для себе величезну користь.

Як часто, занурюючись в якусь захоплюючу справу або проект, ви чули з боку близьких і друзів, що ви, нібито, про них забули?

І добре, коли ваші близькі розуміють вашу захопленість і висловлюють ці закиди жартома, але ж трапляються справжні образи і розчарування, які ні до чого хорошого, звичайно, не приводять.

А як часто захоплюючись одним, ми забуваємо про інші, не менш важливі сфери свого життя, і обертається нам ця забудькуватість поганим самопочуттям, внутрішнім розладам, втратою відносин.

Володіючи навичкам периферійного уваги, ми здатні не випускати з уваги інші області свого життя, зберігати їх в полі зору. Ще один вагомий плюс - навичка периферійного уваги дозволяє нам бачити більш цілісну картину того, що відбувається, з усіма тонкощами і нюансами, які важко вловити прицільною увагою.

Перша техніка управління увагою - споглядання ореолу навколо полум'я свічки.

Тут ви переносите свій погляд з центру - полум'я - в сторони. Постарайтеся побачити світло навколо маленького вогника. Розглядайте його, розширюйте свій погляд одночасно дивлячись навколо і перед полум'ям.

Робити це можна скільки завгодно. Ця техніка заспокоює розум, знімає нервову напругу і збудження.

І ще одна проста техніка, яка відмінно тренує периферійне увагу - одночасно розглядати кілька предметів.

Покладіть перед собою мінімум три предмети і дивіться відразу на всі, без фокусування на якомусь одному. Ваше завдання - розглянути одночасно кілька предметів. Як це зробити, я не буду описувати, краще самі потренуйтеся і відстежте різницю у своїх відчуттях.

Для освоєння практики можна розглядати більшу кількість предметів на різній віддаленості один від одного. Ця гра дуже хороша як корисне проведення часу на вулиці або в кафе, коли ви когось чекаєте.

Навичка периферійної уваги дозволить вам вибудувати більш повне спілкування, фіксуючи не тільки вербальну частину розмови, але і помічаючи невербальні тонкощі, які несуть велику частину інформації.

І наостанок хочеться відзначити один момент.

Можна силою волі утримувати свою увагу на об'єкті, але такий підхід часто несе напругу і втрату енергії.

Якщо ви підкріплюєте свою мету наміром, власним вибором, ваша увага спрямується до неї природним чином, вам лише потрібно періодично звірятися «з курсом», обходячи стороною спокуси і сумніви.

А до самих тренувань уваги ставитеся по-дитячому - граючись, виконуйте їх з інтересу і стану куражу.

Практикуйте, пробуйте, стежте за тілесними реакціями, відчуттями і своїм настроєм - це буде критерієм істинності для вас!

Бажаємо вам щастя!

 

Джерело startyourlife.ru, Фото mtdtraining.com

Поділіться з друзями: