Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


25 Лип 2015

Готуємося до змін

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Що потрібно знати, якщо ви вирішили щось змінити у своєму житті? Перший крок на шляху до змін - визначення етапу, на якому ви зараз знаходитесь. Дослідження переконливо доводять, що людей, які хочуть змінитись, але ще не готові до цього , швидше за все, очікує невдача. Щоб оцінити на якому етапі змін ви знаходитесь - чітко уявіть собі проблему, яку ви збираєтесь вирішити та дайте відповіді на наступні чотири запитання:

Тестування змін

1. Я вирішив свою проблему більше шести місяців тому.

2. Я роблю певні дії щодо вирішення проблеми протягом останніх шести місяців.

3. Я збираюсь почати діяти в наступному місяці.

4. Я збираюся почати діяти протягом найближчих шести місяців.

Якщо ви відповіли "ні" на всі твердження, ви знаходитесь на етапі опору змінам. "Роздумуючі" відповідають "так" на четверте запитання і "ні" на всі решту. Ті, хто знаходяться на етапі підготовки, дадуть ствердну відповідь на питання 3 і 4 і негативну на решту. Якщо ви відповіли "так" на питання 2 і "ні" на питання 1, ви зараз на етапі дій. Ви досягли збереження змін, якщо чесно відповіли "так" на перше запитання.

Якщо ви пригадаєте будь-яку проблему, з якою вам вдалося упоратися (зайнятись спортом, почати відкладати гроші чи позбутись згубної звички), швидше за все її вирішення вимагало від вас певних внутрішніх зусиль. 

Можливо спершу ви ігнорували її, потім роздумували над вирішенням, потім склали план дій. Після цього, зібравши усі сили, приступили до його реалізації. Якщо вам вдалося досягнути успіху, ви працювали над тим, щоб його закріпити. Якщо вам це не вдалося, швидше за все ви здалися на якийсь час, а потім почали все заново. Ми називаємо це етапами змін.

Універсальна модель змін

Існує шість етапів змін:

1) Опір змінам.

2) Роздуми.

3) Підготовка.

4) Дія.

5) Збереження змін.

6) Завершення.

Така послідовність є універсальною, і перш ніж зміни стануть звичною частиною нашого життя, нам необхідно побувати на кожному з етапів, починаючи з етапу опору змінам, на якому ми так часто говоримо собі - "У мене нічого не вийде". І саме ця фраза є вашим добрим маркером, що ви вже подолали перший етап змін і пора переходити до наступного - етапу роздумів, фразою-маркером якого є питання: "А як я можу це зробити?".

 

Підготувала психолог-психотерапевт Мар'яна Франко (Психологічна студія "Сенс")

 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему