Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Вер 2014

Чому небезпечно прагнути щастя, або Щастя - це постійний розвиток

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Пошуки щастя можуть бути доволі небезпечними для тих, хто дещо викривлено уявляє собі цей стан і це явище. Це не просто "задоволення" і всілякі приємні речі. Щастя - це серйозна робота, постійний розвиток, відповідальність, здатність програвати і чимось жертвувати. Пропонуємо з цього приводу статтю письменника і підприємця Марка Менсона. На його переконання, щастя може бути доволі небезпечною річчю.

Якщо ви намагаєтеся бути дуже класним, ви ніколи не станете таким. І якщо ви вирішили намагатися бути щасливим, ви ніколи не досягнете щастя. Здається, люди зараз занадто багато стараються.

Щастя, як і інші відчуття, не набувається. Це те, чим ви живете. Коли ви в гніві кидаєте гайковим ключем в докучливу сусідську дитину, ваш гнів - не свідоме рішення. Ви не думаєте: «Чи досяг я потрібного ступеня гніву? Чи правильно я гніваюся?» і так далі. Ви просто жадаєте крові. Ви живете цим гнівом. А потім раз - і він зникає.

Впевнена у собі людина не замислюється про те, чи впевнена вона в собі. Так і щаслива людина не замислюється, чи щаслива вона.

Що з цього випливає? Що щастя - це побічний ефект певних вражень, звичок і занять у вашому житті. У наш час щастя просувається як самоцінний продукт. Купіть продукт X і будьте щасливі. Вивчіть курс Y і будьте щасливі. Але щастя не можна купити і його не можна отримати. Воно просто є. І воно є тоді, коли ви приводите до ладу всі складові вашого життя.

 

Щастя - не те ж саме, що задоволення

Коли більшість людей шукають щастя, насправді вони шукають задоволень: смачної їжі, сексу, більше часу на кіно та серіали, вечірки з друзями, масаж, можливості скинути 5 кг, більшої популярності і т.д. Задоволення - це здорово, але це не щастя. Щастя пов'язане із задоволенням, але не є його причиною. Запитайте будь-якого наркомана, чим закінчилося його прагнення до задоволення.

Задоволення - помилковий бог. Дослідження показують, що люди, чия енергія зосереджена на матеріальних і поверхневих задоволеннях, відчувають більше тривоги, емоційно менш стійкі, і в кінцевому рахунку вони менш щасливі. Поверхневе задоволення - найбільш примітивна форма задоволення від життя, а значить, і найпростіша. Задоволення - це те, що нам продають. Це предмет нашої фіксації. Це те, за допомогою чого ми робимо себе менш розумними, старанними і відволікаємо себе. Задоволення необхідне, але не надто багато.

 

Щастя не вимагає занижених очікувань

Є популярне міркування, що люди зараз менш щасливі, тому що всі ми починаємо страждати нарцисизмом - ми ростемо з думкою, що ми особливі, що ми змінимо світ, а Facebook постійно розповідає нам, яке чудове життя в інших людей (але не у нас) . В результаті ми відчуваємо себе відстійними і весь час намагаємося зрозуміти, коли все пішло не так. І все це відбувається вже в 23 роки.

Вибачте, але це все неправильно. Варто побільше вірити в людей.

Нещодавно мій друг організував дуже ризикований бізнес. Він вклав у нього майже всі свої гроші, а бізнес зазнав краху. Але сьогодні мій друг щасливіший, ніж раніше, завдяки цьому досвіду. Він багато чого зрозумів щодо того, чого він хоче від життя, а чого немає, і, врешті-решт, знайшов свою нинішню роботу, яку обожнює. Тепер він може озирнутися назад і пишатися тим, що пішов на цей ризик, тому що інакше він все життя страждав би від думки «а що, якщо ...», і це зробило б його набагато більш нещасливим, ніж будь-який провал.

Нездатність відповідати очікуванням не суперечить щастя, і я б навіть сказав, що здатність зазнавати поразки і при цьому цінувати отриманий досвід - фундамент щастя.

Якщо ви думали, що відразу після університету ви почнете заробляти $ 100 000 в рік і купите Porsche, то ваші стандарти успіху були поверхові й спотворені, ви сплутали задоволення з щастям, і болючий удар реальності буде одним з найкращих життєвих уроків для вас.

Але аргумент про те, що потрібно знизити свої очікування - це все та ж логіка, що щастя відбувається завдяки отриманню чогось. Але радість життя досягається не завдяки зарплаті в $ 100 000, а завдяки тому, як ви працюєте над тим, щоб заробити $ 100 000, потім - $ 200 000 і так далі.

Тому очікування потрібно, навпаки, піднімати. Нехай навіть на смертному одрі у вас буде список справ в кілометр завдовжки і почуття радості від нескінченних можливостей, які у вас є. Ставте собі неймовірні стандарти і смакуйте неминучий провал. Живіть ним, вчіться на поразках.

 

Щастя не дорівнює позитивному ставленню

Напевно, ви знаєте людей, які, здається, шалено щасливі, в якій би ситуації і в яких обставинах вони не опинилися. Але дуже ймовірно, що насправді це самі нездорові люди серед ваших знайомих. Заперечення негативних емоцій призводить лише до ще більш глибоких і тривалих негативних емоцій і емоційних розладів.

Трапляється всіляке - це реальність. Щось ламається. Люди нас засмучують. Виникають помилки і негативні емоції. І це нормально. Негативні емоції - здорові і необхідні для стабільного щастя.

З негативними емоціями ось яка історія. Що з ними потрібно робити?

1) Виражати їх соціально прийнятним і здоровим способом;

2) висловлювати їх відповідно до ваших цінностей.

Моя цінність - уникати насильства. Тому коли я злюся на когось, то висловлюю цей гнів, але не дозволяю собі вдарити людину. (Хоча якщо мене довести, я цілком можу кинути гайковим ключем в сусідських дітей. Перевіримо?)

Дуже багато людей дотримуються принципу: «Завжди будь позитивним». Цих людей потрібно уникати точно так само, як і тих, хто вважає, що світ - величезна купа лайна.

Якщо ваш стандарт щастя - це постійне відчуття щастя, незважаючи ні на що, то вас потрібно терміново повертати до реальності.

Думаю, привабливість цього постійного позитиву пов'язана з тим, як його просувають: це постійно усміхнені люди в телевізорі, це консультанти та психологи, які постійно навіюють вам, ніби з вами щось не так. А може, справа просто в нашій ліні - ми хочемо результату, але не хочемо працювати для цього.

І це підводить мене до думки про те, що насправді визначає щастя.

 

Щастя - це процес перетворення в ідеального себе

Успішно завершений марафон приносить більше щастя, ніж поїдання шоколадного торту. Виховання дитини дає більше щастя, ніж перемога у відеогрі. І коли ми створюємо з друзями маленький бізнес, намагаючись щось заробити, це приносить нам більше щастя, ніж купівля нового комп'ютера.

Кумедно, що всі ці три заняття вельми неприємні, передбачають високі очікування і постійну невідповідність до них. І все ж вони належать до найбільш осмислених моментів і занять нашого життя. Вони передбачають біль, боротьбу, навіть гнів і відчай, але, як тільки ми перемагаємо, ми озираємося назад і зі сльозами на очах згадуємо свій шлях.

Чому?

Бо саме такі справи допомагають нам наблизитися до нашого власного ідеалу.

Ця вічна гонитва за ідеальним собою і приносить щастя, незважаючи на задоволення або біль, позитивні чи негативні емоції. Ось чому одні люди щасливі на війні, а інші сумні на своєму весіллі. Ось чому одні працюють із захопленням, а інші ненавидять вечірки. Життя, яким вони живуть, не відповідає їх уявленню про ідеального себе.

Нашу ідеальну особистість визначають не кінцеві результати. Це не перетин фінішної межі, а досягнення складної далекої мети. Це не наявність прекрасної дитини, але знання, що ви віддали себе процесу становлення іншої людської істоти. Це не престиж або гроші від нового бізнесу, а процес подолання всіх труднощів разом з людьми, які вам небайдужі.

І саме тому всі старання, які ви докладаєте для того, щоб бути щасливим, в підсумку принесуть вам нещастя. Адже коли ви намагаєтеся бути щасливим, це вже означає, що ви не живете своїм ідеальним життям, ви не відповідаєте якостям людини, якиою ви хочете бути. Щастя виникає, коли ви вирішуєте розвивати те, що у вас уже є.

І саме тому щастя так швидкоплинне. Кожен, хто ставив собі великі цілі в житті, досягав їх і усвідомлював, що вони приносять щастя і нещастя в однаковій пропорції, розуміє, що щастя завжди сприймається так, ніби воно чекає прямо за рогом. Чого б ви не досягли в житті, завжди є ще щось, що має зробити вас суперщасливими.

Чому? А тому, що ідеальні «ми» якраз і стоїмо за цим кутом, завжди трохи попереду. Ми мріємо стати музикантами, а ставши ними, мріємо написати саундтрек до фільму, а написавши його, мріємо про написання сценарію.

І важливо не те, що ми досягаємо якогось із цих плато успіху, а те, що ми постійно рухаємося до новий щаблів розвитку, день за днем, рік за роком.

І тому найкраща порада - найпростіша: уявіть, ким ви хочете бути, і рухайтеся до цього. Мрійте побільше, а потім робіть щось. Що завгодно. Сам факт руху змінить ваші відчуття від процесу і надихатиме вас далі.

Позбавтеся від уявних результатів, в них немає необхідності. Фантазії і мрії - лише інструменти, щоб змусити вас відірвати зад від стільця. Не важливо, наскільки вони реальні. Вистачить намагатися бути щасливими - просто будьте ними.

 

 

 

Джерело hmarkmanson.net

Фото chernjam.blogspot.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему