Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Серп 2015

Боротьба зі стресом: 5 правил для тих, хто хоче досягти успіху

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Способів боротьби зі стресом існує безліч: можна компенсувати моральну шкоду тоннами солодощів, з головою піти в комп'ютерні ігри або просто робити вигляд, що все, що відбувається, вас не стосується. Біда в тому, що проблеми це не вирішить. Якщо ж ви дійсно хочете навчитися керувати своїм хвилюванням, читайте статтю і застосовуйте її поради на практиці.

Як боротися зі стресом?

Відповідальність і впевненість

Психолог із Флоридського університету Тім Джадж (Tim Judge) довів, що люди, які впевнені в собі і вважають, що самі управляють своїм життям, зрештою, досягають більшого матеріального успіху. Такі учасники дослідження не тільки краще виконували свої професійні обов'язки і швидше освоювали нові завдання, а й мали річний дохід на 50-150% більший ніж у їхніх колег.

Дослідження Тіма Джадж виявило цікаву особливість впевнених людей: вони не втрачають присутності духу навіть в найскладніших обставинах. Так, їм теж буває не по собі, але питання в тому, як вони використовують своє хвилювання.

Впевнені знають, що майбутнє залежить від них, тому занепокоєння лише підживлює їх запал. Розпач поступається місцем драйву, а на зміну трепету і страху приходить завзятість.

Чи розгромили результати їх довгої праці або в черговий раз відмовили в прийомі на роботу, вони не квапляться піднімати білий прапор. Життя може підкидати будь-які сюрпризи, але відповідальні люди лише подвоюють і потроюють свої зусилля.

Як це працює

Відповідальні за ступенем ефективності праці перевершують всіх інших, тому що здатність контролювати емоції і зберігати спокій навіть в умовах сильного стресу знаходиться в прямому зв'язку з працездатністю. 90% найефективніших фахівців об'єднує один важливий навик: вони вміють керувати своїми емоціями.

Взагалі, тривога - абсолютно необхідне відчуття. Складно взятися за справу, поки ми не почнемо хоча б трохи з цього приводу хвилюватися, так вже влаштований людський мозок. Пік нашої працездатності настає при помірному рівні неспокою.

Вся хитрість в тому, як подолати стрес і утримувати його в межах розумного, щоб домогтися максимальної продуктивності.

Ми прекрасно знаємо, що постійні переживання мають серйозні наслідки для нашого фізичного і психічного здоров'я. Так чому нам так складно побороти хвилювання і поліпшити тим самим своє життя? Вчені з Єльського університету знайшли відповідь.

Сильний стрес зменшує обсяг сірої речовини в ділянках мозку, що відповідають за самоконтроль. Втрачаєте самовладання - втрачаєте і здатність справлятися з тривогою.

У такому стані ви не тільки не можете уберегти себе від потрапляння у складні ситуації, але й самі їх створюєте (наприклад, занадто бурхливо реагуючи на слова або дії інших людей). Зниження самоконтролю особливо небезпечне, коли стрес добирається до фізіологічних функцій. Він сприяє розвитку гіпертонії і діабету, приводить до депресії, ожиріння, а також зменшує пізнавальні здібності. Виходить замкнуте коло, де зростаючий рівень переживань доводить людину до повного виснаження.

Що потрібно робити

Якщо ми не вміємо справлятися з хвилюванням, ми ніколи не реалізуємо свій потенціал. Кожен з нас в складних ситуаціях нервує, але є перевірені способи перемогти тривогу і страх невизначеності - всього лише п'ять простих і неймовірно ефективних кроків. Перш ніж читати далі, варто усвідомити одну річ: прямо зараз дійсно ще нічого не визначено, в тому числі і ваше майбутнє. Яким воно буде? Вам вирішувати.

Крок 1. Приготуйтеся до змін

Ніхто і ніколи не може тримати абсолютно все під контролем. Навіть ті самі відповідальні люди з дослідження Джадж іноді залишаються без роботи, а їх бізнес переживає важкі часи. Різниця в тому, що вони повністю готові до змін і вміють використовувати те, що відбувається, собі на благо. Ви теж можете цьому навчитися.

Періодично складайте список важливих подій, які можуть відбутися найближчим часом. Мета тут не в тому, щоб передбачити всі зміни, з якими вам доведеться зіткнутися. Ця вправа покращує вашу здатність гідно зустрічати насуваються зміни. Навіть якщо події зі списку ніколи не стануть реальністю, практика запобігання змін і завчасної підготовки до них допомагає повірити, що майбутнє дійсно у ваших руках.

Крок 2. Зосередьтеся на можливостях

Всім нам ще в юності міцно-міцно вбили в голову, що життя несправедливе. Ця фраза - глас тривоги, відчаю і пасивної бездіяльності. Нехай часом не виходить оминути неприємні події, ми завжди вільні вибирати, як саме відповідати на них.

У списку з першого пункту коротко запишіть всі можливі варіанти реакції на кожну подію. Ви здивуєтеся, який арсенал відповідей набереться для начебто неконтрольованих обставин.

Крок 3. Перепишіть сценарій свого життя

Це найскладніше - доведеться відмовитися від того, до чого ви давно звикли. У кожного з нас є певний сценарій поведінки в тій чи іншій ситуації. Так от, якщо ви хочете самостійно керувати своїм життям, його потрібно переписати.

Згадайте якісь труднощі, з якими ви стикалися. Що вам тоді завадило повернути стан справ собі на користь? Запишіть все, що відбувалося, це буде сценарієм невдачі. Тепер уявіть, як варто було б себе повести, повторюючи таку ситуацію. На цей раз ви б не схибили, правда? Це сценарій відповідальної поведінки, який повинен замінити попередній невдалий варіант. У будь-якій складній ситуації порівнюйте ваші думки в цей момент з негативним і позитивним сценаріями. Це не тільки допоможе вибрати правильний спосіб дій, але і змінить спосіб мислення, а за ним і життя.

Крок 4. Припиніть мучити себе даремно

Своєчасна відмова від самокопання - важливий крок у боротьбі зі стресом і занепокоєнням. Чим частіше ви зациклюєтесь на негативних думках, тим більше даєте їм влади над собою.

Більшість наших негативних переживань - це лише думки, а не факти.

Як тільки ви усвідомили, що починаєте прислухатися до песимістичних прогнозів свого внутрішнього голосу, відразу ж запишіть те, що думаєте. Приглушивши хоча б на пару хвилин ці сумні міркування, ви зможете більш раціонально і тверезо оцінити ступінь їх істинності.

У ваших роздумах зустрічаються слова «ніколи», «найгірший» і «колись»? Будьте впевнені, це фантазії, які до реальності не мають ні найменшого відношення. Якщо ж думки письмово виглядають досить правдоподібно, нехай їх прочитає хтось, кому ви довіряєте. Подивимося, погодиться він з вами чи ні.

Коли нам здається, що будь-яка ситуація буде тривати вічно або, навпаки, ніколи не станеться, це лише витівки мозку, який любить робити з мухи слона і перебільшувати частоту і значимість тієї чи іншої події. Визначення чіткої межі між фактами і домислами допоможе вирватися із замкнутого кола неспокою і почати рух до нових вершин.

Крок 5. Будьте вдячні

Приділяти час усвідомленню того, за що ви вдячні життю, Богу або людям, важливо не тільки тому, що це вважається хорошим тоном. Така поведінка зменшує занепокоєння і істотно знижує рівень кортизолу, гормону стресу. Дослідження Каліфорнійського університету в Девісі довели: люди, регулярно висловлюють подяку, відзначали помітне поліпшення настрою і прилив сил.

Головне, що слід запам'ятати: всепоглинаюче занепокоєння і розширення власних можливостей - поняття взаємовиключні. Кожен раз, коли стрес вбиває вашу працездатність, просто виконуйте п'ять перерахованих вище кроків, щоб усвідомити свою силу і відновити контроль над ситуацією.

 

Джерело lifehacker, Фото xll.com.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему