Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Вер 2014

7 навичок виживання: як бути готовим до всього

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Подолання кризи залежить від щоденних навичок людини. Пропонуємо статтю відомого експерта Лео Бабаути про звички, навички, які варто набути не лише для того, щоб успішно пережити різноманітні проблеми й випробування в "особливі часи", але й для відчуття щастя кожного дня.

Є різні способи підготуватися до того, що може чекати нас попереду - складний проект, криза, втрата коханої людини, конфлікт з партнером чи апокаліпсис... І звичайно, було б чудово, якби ми були готовими до всього: заздалегідь зібрати все, що знадобиться, розвинути відповідні навички, спланувати проекти, привести справи до ладу, продумати аргументи і так далі.

Але ми не знаємо, що чекає нас попереду. І в цьому випадку ви все життя будете готуватися до тої чи іншої події, але не будемо готові до того, що реально відбудеться. Та й хто хоче все життя витратити на підготовку?

Є інший спосіб підготовки - засвоїти навички, які допоможуть нам бути готовим майже до всього. Це наш аварійний комплект, наші засоби порятунку. Усвідомте, що конкретні події, які відбуваються з вами - це лише деталі; головне - це підготувати себе до того, що відбуватиметься всередині вас. Ось набір необхідних для цього навичок.

 

1. Практикуйте усвідомленість

Це основа всього. Не практикуючи усвідомленість, ви не зможете регулярно користуватися рештою навичок. Як цього досягти? Наприклад, шляхом медитації. Для початку щоранку на кілька хвилин зосереджуйтеся на своєму диханні. З часом ви почнете відчувати, що відбувається всередині вас під час тих чи інших зовнішніх подій. Приміром, якщо на вас хтось кричить, ви зможете усвідомити своє тіло в цей момент і помітити, як у вас частішає серцебиття, як у грудях виникає якесь панічне відчуття, як кров приливається до обличчя і т.д. Усвідомлення реакцій тіла підказує вам, що відбувається у вашому мозку.

 

2. Слідкуйте за внутрішньою реакцією

Помічаючи реакцію вашого мозку на зовнішні події, ви почнете направляти свою поведінку. Якщо вам в останній момент доручили великий проект, ви, можливо, виявите, як у вас стискаються груди або зуби. Тоді ви зрозумієте, що вас це надзвичайно занепокоїло, а може, і розлютило. Потім ви зможете осмислити всі ці реакції і усвідомлено вирішити, як діяти, а не віддавати себе під владу емоцій.

 

3. Зрозумійте, до чого ви прив'язані

Коли у вас виникає складне почуття - тривога, гнів, образа, страх, - його провокує щось, до чого ви внутрішньо прив'язані. Спочатку це важко зрозуміти, але попрактикуйтесь, і ви зможете бачити це практично відразу. Якщо ви злі або ображаєтеся, значить, є якась ідеальна ситуація, яка вам подобається, за яку ви тримайтеся, але яка не відповідає реальності. Якщо вам сказали щось грубе, то ймовірно, ви розлючені, бо у вашому ідеальному світі з вами не повинні так поводитися. І не важливо, праві ви чи ні: якщо ви хочете чогось, що не відповідає реальності, ви будете злитися, ображатися, розчаровуватися. Зрозуміти, до чого ви прив'язані, за що ви тримаєтеся - це важливий крок.

 

4. Викиньте це з голови

Не мати ідеалів не можна. Але якщо ви бачите, що ідеал заподіює вам біль, проявіть до себе співчуття, позбудьтеся цього ідеалу. Так, люди повинні спілкуватися з вами ввічливо, але це ідеал, який не завжди буде відповідати дійсності. Позбутися від ідеалу значить прийняти реальність, в якій люди поводяться дуже по-різному, і це нормально. Не потрібно нав'язувати реальності свої ідеали.

 

5. Реагуйте адекватно

Прийняття реальності не означає, що не потрібно робити нічого. Це означає, що потрібно позбутися ідеалів, що викликають хворобливі почуття, і потім поміркувати, як відреагувати без гніву, розчарування, тривоги, образи. Якщо моя дитина розбиває тарілку, я можу розлютитися («Тарілки бити не можна!") І закричати (не дуже гарна відповідь), або ж я можу позбутися цього ідеалу й гніву. Спочатку потрібно зрозуміти, чи все гаразд у дитини, а потім спокійно і співчутливо обговорити, як уникнути цього в майбутньому. Це більш адекватна реакція. Коли ми реагуємо розгнівано або розчаровано, ми лише погіршуємо проблему.

 

6. Живіть моментом

Ми робимо тільки гірше, коли починаємо програвати в голові події минулого («Як вони могли так вчинити?") або думаємо про все те, що може піти не так в майбутньому. В даний момент все, як правило, гаразд. Ми можемо зустріти цей момент спокійно і співчутливо, якщо ми зможемо залишатися в сьогоденні. Значить, потрібно усвідомлювати, коли ваш розум застряє в минулому або починає спекулювати майбутнім, і повертатися в даний момент якомога швидше.

 

7. Будьте вдячні

Реальність буває відстійною, якщо ми хочемо, щоб вона була іншою ... Або ми можемо прийняти реальність і бути вдячними за неї. Це вимагає практики: важко бути вдячним, коли ви бачите, що з вами погано поводилися, коли ви втратили роботу, кохану людину чи боретеся з хворобою. Але саме така реальність - це не той ідеал, який у вас в голові. І в цій реальності є краса, якщо ми дамо собі побачити її. Цей навик допомагає бути в мирі з тим, з чим нам належить справлятися.

 

Звичайно, говорити, що цей набір навичок допоможе нам підготуватися до будь-якої ситуації - це спрощення. Але у спрощеннях немає нічого поганого: вони допомагають нам зосередитися на найважливішому. Це важливі навички. Вони багато чого змінюють. Попрактикуйте ці звички, і ви зможете керувати своїм життям зовсім по-іншому. Це - шлях до щастя.

 

 

Джерело  zenhabits.net

Фото silentwindsofchange.wordpress.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему