Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Лип 2015

4 правила батьків, які допомагають дітям досягти успіху

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Виховати щасливу й успішну дитину - головне завдання батьків. Йдеться, передусім, не про зациклення на матеріальних здобутках, як про вміння досягати цілей і отримувати задоволення від життя. Народ UA публікує статтю про науковий підхід до виховання успішних і щасливих дітей. Спираючись на дослідження, автор блогу Barking Up The Wrong Tree Ерік Баркер сформулював чотири головних правила батьків, які допомагають дітям досягти успіху.

Як виховати щасливу й успішну дитину

1. Працюйте над собою

Це не беруть до уваги автори багатьох книг для батьків - а це, можливо, найважливіше.

Хочете мати щасливих дітей? Тоді не забудьте самі жити з радістю.

У щасливих батьків щасливі діти, а депресія у батьків викликає проблеми з поведінкою у дітей. І справа не в генетиці. А в чому? Насамперед у співвідношенні роботи та особистого життя.

В одному опитуванні, де брала участь тисяча сімей, дітей запитували: «Якби ми могли виконати одне твоє бажання щодо батьків, чого б тобі хотілося?».

Більшість батьків вважали, що їхні діти попросять більше проводити з ними часу. Але ні: на першому місці виявилося бажання дітей, щоб їх батьки поменше втомлювалися і поменше напружувалися.

Ваш стрес - не тільки ваш стрес. Дослідження показують, що стрес у батьків послаблює інтелект дітей, виснажує їх імунну систему, підвищує у них ризик ожиріння, психічних захворювань, діабету, алергії, навіть погіршення стану зубів.

Так, ви зразок для наслідування. Семеро з десяти молодих людей регулярно порівнюють себе з батьками в плані кар'єри або відносин. Тому перший крок в турботі про дітей - це подбати про себе.

2. Автономія

Так, матусі і татусі, які надмірно опікують дітей: ваші діти розквітають, коли у них є простір бути індивідами. Дітям живеться краще, коли вони самі можуть складати плани або хоча б їх слово щось означає.

Навіть має сенс, щоб вони самі вибирали собі покарання. Це підвищує мотивацію слідувати правилам.

Вчені Каліфорнійського університету та інших установ з'ясували, що у дітей, які самі планують свій час, ставлять завдання на тиждень і оцінюють свою роботу, розвивається префронтальна кора і інші ділянки мозку, які допомагають більш ефективному когнітивному контролю над їхнім життям.

Ці так звані управлінські навички допомагають дітям дисциплінувати себе, уникати відволікаючих чинників, зважувати за і проти.

Самі вибираючи винагороду, діти більш мотивовані домагатися результату.

А яким дітям більше подобається ходити в школу? Тим, які самі вибирають собі позакласні заняття. І не потрібно занадто навантажувати дітей конкретними заняттями і вплутуватися в кожен момент їхнього життя.

Неструктурована гра має для них великий позитивний ефект: вчить працювати в групі, ділитися, домовлятися, вирішувати конфлікти, регулювати емоції і поведінку, висловлювати свою думку.

3. Комунікація

Я брав інтерв'ю у Брюса Фейлера, автора бестселера The Secrets of Happy Families, і він сказав, що за даними досліджень, в основному за сімейною вечерею говорять слова на кшталт «Прибери лікті зі столу» або «Будь ласка, передай кетчуп».

Як краще скористатися цим часом? Ось що радить Брюс.

Перше, потрібно пам'ятати, що батьки говорять за столом дві третини всього часу. І це проблема.

Так що ваша перша мета - змінити це співвідношення, нехай більше говорять діти.

Друге - варто кожен день вчити своїх дітей якомусь новому слову. Маса досліджень підтверджують, що одна з головних детермінант успіху в школі - це словниковий запас.

А ще Брюс радить розмовляти про те, що означає бути частиною вашої родини, які ваші сімейні цінності. Фактично - виробити сімейну стратегію.

Сядьте і скажіть: ось десять наших головних цінностей. Ось такий сім'єю ми хочемо бути. Ми хочемо бути сім'єю, що не свариться весь час. Чи ми хочемо бути сім'єю, яка ходить в походи. І так далі. Дослідження Університету Еморі показують, що діти, які знають більше про історію своєї родини, більш впевнені, що можуть контролювати світ навколо себе. Вони демонструють більше впевненості в собі.

У вас взагалі немає сімейної вечері? Варто почати. Недавні дослідження показують, що діти, які вечеряють разом з батьками, з меншою ймовірністю починають пити, курити, вживати наркотики, стикатися з ранньою вагітністю, не кінчають самогубством і не страждають розладом харчування.

Інші дослідження показують, що у дітей, яким подобається їсти разом з батьками, більший словниковий запас, кращі манери, здоровіше харчування і вища самооцінка.

Масштабне дослідження Мічиганського університету показало, що тривалість часу за домашнім столом - головний чинник академічних успіхів і відсутності проблем з поведінкою.

Це не вписується в ваш сімейний графік? Не обов'язково мова про вечерю. І не обов'язково щовечора. Як показує дослідження Колумбійського університету, навіть один раз на тиждень - це вже щось змінює.

А щодо сварок за столом? Це не погано. Конфлікт з підлітками в помірних межах допомагає їм краще адаптуватися в житті. Це краще, ніж відсутність конфліктів або часті конфлікти. А По Бронсон, автор бестселера NurtureShock, каже, що більше суперечок значить менше брехні.

Суперечки - це протилежність брехні, це спосіб для дитини не брехати.

4. Спільнота

Маса досліджень демонструють, що релігійні сім'ї щасливішими. Чому? Зокрема й тому, що релігійна спільнота забезпечує родині друзів.

Чейон Лін і Роберт Патнем, вивчивши великий масив досліджень, стверджують, що те, яку релігію ви практикуєте або те, наскільки близько відчуваєте себе до Бога, нібито не впливає на рівень вашої задоволеності життям.

Важливе число друзів, які у вас є у вашій релігійній спільноті. Десять - чарівне число: якщо у вас є стільки друзів, ви будете щасливішими.

А що впливає на ваших дітей сильніше вас? Їх однолітки. Ми часто говоримо про тиск колективу, але дослідження показують, що найчастіше цей ефект позитивний.

Ось що говорить По Бронсон. Діти, які відчували себе уразливими до тиску колективу, як виявилося, отримують відмінні оцінки, добре справляються в старшій школі і вступають до університету. Згодом у них чудові стосунки з кращими друзями, партнерами і батьками.

З одного боку, тиск колективу підштовхує дітей до ризикованої поведінки, але з іншого - змушує домагатися кращих результатів у школі, підвищує їхню увагу до думки вчителів і батьків і до думки суспільства в цілому.

А у тих, хто продемонстрував невразливість до тиску колективу, оцінки були нижчими. Їх мотивація до навчання була недостатньо сильна, тому що їм було все одно, що думають оточуючі.

Крім того, дітям потрібні не тільки батьки, брати і сестри. Дослідження показують, що присутність дорослого, якому діти довіряють (не батьки), підвищує відчуття підтримки та задоволеність життям більш ніж на 30%.

І якщо вибирати, хто цей дорослий, то маса досліджень показує: найкраще, щоб це була бабуся.

Діти, які проводять час з бабусями і дідусями, більш схильні до співпраці та співчуття, краще справляються зі школою, їх більше турбує життя інших людей.

І останнє.

4. Любов

Недостатньо просто направляти, захищати, виховувати. Діти на 47% більш схильні відчувати близькість до тих, хто регулярно демонструє їм свою прихильність і любов. Вони - нове покоління. У них є шанс стати кращими за нас, тому потрібно дати їм цей шанс

 

Джерело bakadesuyo.com, Фото ideanomics.ru

Поділіться з друзями: