Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Трав 2012

Завтра у Черкасах презентують путівники Дмитра Антонюка

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві завтра представлятимуть  у Черкасах путівники відомого мандрівника і журналіста Дмитра Антонюка, присвячені польським замкам і резиденціям на території України.

О 15 годині путівники за участю автора презентуватимуть Черкаській центральній міській бібліотеці імені Лесі Українки.

 

Презентації вже відбулися у вісьмох містах України - Києві, Кам'янці-Подільському, Вінниці, Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Житомирі та Луцьку. Як повідомляє сайт видавництва Грані-Т, путівник викликав неабияке зацікавлення у непосидюх та пізнавачів рідного краю в різних куточках України, адже замки й палаци – найтаємничіша архітектура, від якої віє живим духом старовини. Вони хвилюють уяву і старанно оберігають свої таємниці, чимало з яких іще можна відкрити. Виявляється, що їх збереглося в Україні набагато більше, ніж прийнято вважати.

 

Більшість замків і шляхетських резиденцій звели колись на теренах України польські королі, магнати й військові діячі. У обох частинах праці Дмитра Антонюка представлено аж 470 пам'яток. І ця цифра неостаточна, оскільки автор сподівається, що, можливо, існують й інші резиденції польських родин, які він ще не відкрив.

 

У першій частині «155 польських замків і резиденцій в Україні» представлена історія польських родових гнізд, починаючи від часів середньовіччя і закінчуючи добою бароко; у другій «315 польських замків і резиденцій в Україні» – мова йде про польські резиденції від епохи класицизму і до 1939 року. Географічно путівник охоплює пам'ятки більшості правобережних областей України.

 

Описи палаців й замків містять захопливі історії життя їхніх мешканців (Ґрохольських, Собанських, Скібнєвських, Потоцьких, Сенявських Браницьких та інших родів), розповідають про метаморфози зовнішнього вигляду споруд, про цікавинки інтер'єру. Водночас автор закликає звернути увагу на ті пам'ятки, які опинились на межі зникнення, тому у книгах йдеться й про резиденції та замки, які на перший погляд вже не становлять інтересу для туристів. Путівники також містять корисну інформацію про інфраструктуру і дороги, а також особисті враження, а, почасти, й пригоди автора, пов'язані із дослідженням архітектурного спадку поляків в Україні.

 

Фото: kolomyya.org

Поділіться з друзями: