Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Квіт 2012

Володимир Батчаєв не поділяє ейфорії щодо нового КПК

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Прийнятий в екстремальному порядку, в нічному голосуванні, новий Кримінально-процесуальний кодекс змінив півстолітньої давності документ радянського походження.

Про це пише газета «День», подаючи коментар черкащанина, члена правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини (УМДПЛ) Володимира Батчаєва.

 

batch

 

«Ставлюся до нового КПК спокійно: у системі права з'явився ще один законодавчий акт зі своїми перевагами й недоліками. Усім давно було зрозуміло, що старий кодекс необхідно змінювати. Наскільки хорошою є заміна — це предмет для дискусій, і якби в них не втручалися політики, такі дискусії були б продуктивнішими. Головне досягнення нового кодексу в тому, що нарешті позбулися старого, соціалістичного. Є також очевидні плюси — у зв'язку з ухваленням нового КПК прогнозують зменшення кількості громадян, узятих під варту, у новому документі позначені максимально можливі терміни досудового слідства, жодного повернення справи на додаткове розслідування — якщо не змогли довести провину людини в суді, її має бути виправдано. Але ейфорії щодо того, що новий кодекс суттєво посилить рівень захисту прав громадян, я не поділяю. Ера милосердя в Україні не настане. І причина навіть не в тому, що в кодексі досить багато недоліків і норм, сумнівних із погляду гуманності чи навіть відверто «заточених» під інтереси людей із грошима. Просто за умов, коли в країні безкарно зневажають будь-який закон, обґрунтовуючи це політичною, економічною й іншою доцільністю, ухвалення навіть досконалішого кодексу — це спроба зашивати гнилими нитками стару рану. Як не виконували чиновники і правоохоронці вимоги Конституції, так і тепер не виконуватимуть норми нового кодексу», - переконаний Володимир Батчаєв.

 

На його думку, головна проблема в тому, що систему правосуддя в Україні руйнували протягом останніх п'ятнадцяти років.

 

«Привчали оперів катувати, слідчих — фальсифікувати, прокуратуру — закривати очі на очевидні порушення, суддів — ухвалювати рішення після телефонного дзвінка або за гроші. Часом навіть здавалося, що реалізовується якесь цілеспрямоване замовлення, щоб розвалити механізм правового захисту пересічних громадян. Причому замовлення від людей, що володіли владою незалежно від політичного забарвлення. Це їм удалося, і саме тому я не бачу передумов для кардинальної зміни ситуації на краще — руку, що звикла тримати меч, важко навчити користуватися щитом», - сказав експерт.

 

Він також додав, що новий кодекс поки що не затверджено Президентом.

 

«Тож у міліції, прокуратури і в правозахисників ще буде час проаналізувати остаточний варіант продукту колективного розуму наших депутатів-опівнічників. І, природно, кожен вишуковуватиме слабкі місця в кодексі, щоб надалі використовувати їх відповідно до своїх інтересів. На жаль, у правозахисників і правоохоронних органів ці інтереси залишаються, як і раніше, різними», - підсумував Володимир Батчаєв.

 

Фото: dt.ua та Центр інформації про права людини

Поділіться з друзями: