Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Серп 2012

В Україні ще не розробили механізм відшкодування вартості ліків для гіпертоніків

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Механізм відшкодування вартості ліків для гіпертоніків досі не розробили.

Про це в коментарі НародUA заявив директор департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник. Він прокоментував інформацію щодо того, що вже з 1 вересня в Україні гіпертонікам почнуть частково відшкодовувати вартість ліків, та розповів, чи готові до цієї новації Черкаси.

 

«Є така програма, вона запроваджена з приходом нового міністра охорони здоров’я. На якому рівні Черкаси – покаже перевірка Міністерства охорони здоров’я, яка на днях буде проводитися у нас. Ми відпрацювали реєстр хворих на гіпертонію, відпрацювали протоколи, усі внутрішні накази стосовно порядку лікування. Механізм відшкодування буде прийматися на рівні Кабінету Міністрів. Який він буде – визначиться остаточно. Із можливих варіантів, які є в світі, - це компенсація цін виробникам препаратів, компенсація у роздрібній аптечній мережі або компенсація пацієнтові, який купує певні види ліків, потім здає у певний орган чеки і отримує відшкодування. Яким чином це буде зроблено наразі невідомо», - розповів Олег Стадник.

 

За його словами, так само невідомо, чи почнуть відшкодовувати вартість ліків з 1 вересня.

 

«По всіх документах, які звучали, фактично програма уже мала б запрацювати з 1 червня. Але немає чіткого механізму. Якби він був запущений, проект уже працював би, натомість зараз продовжуються підготовчі етапи» - підсумував Олег Стадник.

 

Фото: ukurier.gov.ua

Поділіться з друзями: