Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Черв 2012

Українці Нью-Йорку провели акцію на захист рідної мови (ФОТО)

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

У понеділок, 18 червня, перед Генеральним консульством України в Нью-Йорку відбулася акція протесту закордонних українців проти ухвалення у Верховній Раді мовного законопроекту.

Про це НародUA повідомив колишній черкащанин, один із редакторів газети «Свобода» Лев Хмельковський.

 

За його словами, численні американські українці прийшли з прапорами. На гаслах було висловлено тривогу за збереження державного статусу української мови.

 

IMG 4477

 

«Акція почалася зі співу молитви «Отче наш». Голова Світової Конференції Українських Державницьких Організацій (СКУДО) Аскольд Лозинський у своїй промові засудив дії народнних депутатів, спрямовані проти державного статусу української мови‚ та закликав до єднання з патріотичними організаціями України у протистоянні цим діям. Він також засудив прибуття делеґації Черкащини на російський фестиваль «Наша спадщина»‚ який проводиться в США поза участю української громади», - розповів Лев Хмельковський.

 

За його словами, під час акції учасники вигукували гасла «Наша мова – українська!»‚ «Ганьба!»‚ «Геть москаля з України!»‚ «Українській мові – так‚ російській мові – ні!» та інші. Виступи учасників чергувалися виконанням українських патріотичних пісень «Ой‚ у лузі червона калина»‚ «Повіяв вітер степовий»‚ «Червона рута»‚ «Ой‚ видно село»...

 

IMG 4445

Михайло Козюпа і Стефан Качурак виконують укранську пісню

IMG 4469

Олекса Німий із Прикарпаття

IMG 4499

Максим Лозинський виконав пісню "Не спи‚ моя рідна земля»

IMG 4480

 

IMG 4485

Співає Ксеня Качурак

 

Нагадаємо, що черкаська делегація до суботи перебуватиме у Нью-Йорку в рамках фестивалю «Наша спадщина», назву якого не міг згадати губернатор Сергій Тулуб.

 

«Про це минулого тижня мені написали з Черкас. Генеральне консульство України спершу не мало чіткої інформації‚ але вчора Генконсул дзвонив до мене‚ що йому щойно надіслали програму. На жаль‚ дипломатів змушують брати участь у невластивих імпрезах. На акції протесту Аскольд Лозинський говорив про це як про спробу Москви втручатися у життя України та її діаспори. Щодо української громади, у програмі багато непорозумінь. Там написано про зустрічі з лідерами української громади‚ які про це нічого не знають. Посол вчора сказав мені‚ що хор нібито співатиме в горах на українській оселі відпочинку‚ але про це наші теж не знають», - розповів Лев Хмельковський, зауваживши, що не хоче бути присутнім під час заходів згаданого фестивалю, попри те, що колись товаришував із нинішнім начальником управління культури Черкаської облдержадміністрації Василем Марштупою, який теж перебуває у складі черкаської делегації.

 

Фото: Лев Хмельковський

 

Поділіться з друзями: