Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Бер 2012

У Інституті Марзеєва здивовані, що хтось ставить під сумнів результати їхніх експертиз

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Лабораторія Державної установи  «Інституту гігієни та медичної екології імені О. М. Марзеєва Академії медичних наук України», котра єдина в Україні може визначити рівень канцерогенів у повітрі, обурена недовірою деякої частини черкаської громади до результатів досліджень, що проводилися в Черкасах у приміщенні колишньої тютюнової фабрики.

«Ми вперше отримуємо подібні скарги у свій бік. За десятиліття своєї роботи до нас не було таких претензій. Ми атестовані «Укрметртестстандартом» та МОЗ України і ще з 70-80 років фахівці лабораторії закладали основи гігієнічного нормування, вимірювання канцерогенних речовин та оцінки їх небезпеки для здоров'я людей. Ми впевнені у своїх результатах. Однак, якщо хтось сумнівається,  можна провести контрольні проби», - сказав завідувач лабораторією канцерогенних факторів, доктор медичних наук, професор Ігор Черниченко у коментарі прес-службі Черкаського міськвиконому.

 

Що ж до дослідження приміщень Муніципального центру розвитку на радіонукліди, то інститут не вбачає у цьому потреби, оскільки поряд немає джерел викиду і забруднення радіоактивними речовинами.

 

«Під час дослідження приміщень колишньої тютюнової фабрики ми вимірювали лише ті речовини, котрі були пов'язані з тютюном. Визначали рівень забруднення за такими показниками, як: діоксид азоту, оксид вуглецю, формальдегід, фенол, бенз(а)пірен, нафталін, пил тютюновий, нітрозаміни. Крім того, проби на забруднення ми брали не лише всередині будівлі, а й на вулиці. При цьому не виявили різниці та перевищень гігієнічних нормативів. До того ж, слід зважати й на те, що фабрика не випускала тютюнові вироби вже близько чотирьох років», – прокоментував завідувач лабораторією канцерогенних факторів Ігор Черниченко.

 

Нагадаємо, загальний висновок досліджень такий: внутрішніх джерел забруднення повітряного середовища приміщень не виявлено. Визначені концентрації шкідливих речовин знаходяться на рівнях фонового забруднення атмосферного повітря міста.


Загалом існуючий рівень вмісту досліджених хімічних речовин не становить небезпеки для здоров'я людей під час перебування та праці в зазначених приміщеннях.

 

Як повідомлялося, науковці Державного інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва перевірили корпуси колишньої тютюнової фабрики в Черкасах і не виявили загрозливих для здоров'я людини порушень.

 

Фото: nubip.edu.ua

Поділіться з друзями: