Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Жовт 2012

У Черкасах вперше побувають мощі апостола Петра

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Як повідомив НародUA настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Черкасах отець Юліан Шеремета, в неділю, 14 жовтня, на храмове свято парафії сюди привезуть частинку мощів святого апостола Петра. Черкащани зможуть торкнутися мощів святого апостола Петра в каплиці Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, яка знаходиться на вулиці Вернигори, 19. Мощі святого Петра перебуватимуть у Черкасах тиждень, тож черкащани зможуть до них приступити, окрім 14 жовтня, також 21 жовтня.

"Традиційно вже склалося, що на храмове свято кожного року ми привозимо до нас мощі. Наприклад, три роки тому це були мощі святого Миколая Мирлікійського, минулого року - мощі святого Юрія. А цього року ми привозимо мощі святого апостола Петра. Це, зрозуміло, частинка мощів, тому що тіло його зберігається в Базиліці святого Петра в Римі, де і похований апостол Петро. У неділю, 14 жовтня, ці мощі будуть виставлені. Також всі бажаючі зможуть до них підійти і в наступну неділю, 21 жовтня" - розповів НародUA отець Юліан Шеремета.

 

Саме прибуття мощів святого апостола Петра заплановане 14 жовтня о 10.00 год. О 10.30 год. в каплиці Покрови Пресвятої Богородиці по вул. Вернигори,19, відбудеться утреня, а о 12.00 год. - святкова Літургія. Після цього всі охочі зможуть приступити до мощів святого апостола Петра.

 

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у Черкасах отець Юліан вважає символічним прибуття до черкащан мощів святого Петра:

- Особисто для мене святий апостол Петро є символом величності Церкви, символом тої Скелі, яку ніколи диявол не зруйнує. Бо Христос сказав апостолу Петру, що "Ти є Скеля, і на тобі я збудую свою Церкву, і ворота пекельні її не подолають". Святий Петро - гарант єдності Церкви. А для нас, українців, дуже важливо сьогодні іти до єдності Церкви. Не випадково Петро став першим серед апостолів. Таку місію йому визначив Христос. Ми хочемо, щоб святий апостол Петро побував у Черкасах і поблагословив нашу черкаську землю.

 

"Частинка мощів святого Петра, яка приїде в Черкаси, зберігається в соборі Святого Юра у Львові, і собор святого Юра ласкаво погодився привезти їх у Черкаси, щоб черкащани мали змогу приступити і поклонитися мощам святого апостола Петра" - повідомив отець Юліан.

 

У свою чергу, до собору Святого Юра у Львові ці мощі привезли з Базиліки Святого Петра в Римі. Відтоді вона постійно перебуває в Архикатедральному соборі Святого Юра.

 

"Колись Собор Святого Юра був катедрою Української Греко-Католицької Церкви в усьому світі - до того часу, коли наш Патріарх не повернувся до Києва. І в Соборі Святого Юра зберігаються мощі різних святих. Там є копія Туринської плащаниці, мощі святого Юрія, святого Миколая, святого Петра, святого Пантелеймона, святого Йосафата, нашого архиєпископа... І Собор Святого Юра дає черкащанам можливість також долучитися до цих святинь" - зазначив отець Юліан.

 

 

Фото lugerda.blogspot.com

Поділіться з друзями: