Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Січ 2012

У Черкасах підприємці платитимуть за землю за зниженими ставками

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Мерія Черкас звертається до підприємців з проханням сплачувати за землю за новою нормативною грошовою оцінкою та нижчими орендними ставками. Таким чином, на переконання чиновників, підприємці платитимуть менше. Адже через судову тяганину, яка тривала протягом минулого року, був внесений певний дисбаланс у систему проплат за землю.

Як повідомили у Черкаському міськвиконкомі з посиланням на директорку департаменту містобудування Марину Геращенко, підприємці мають дотримуватися рішень міської ради, ухвалених ще у 2010 році. Саме тоді було ухвалено два рішення: про нормативну грошову оцінку  землі, яка зростала майже удвічі, та про орендні ставки, які зменшувалися до мінімального рівня (3 %). Нагадаємо, що раніше орендні ставки за землю у Черкасах коливалися в межах від 3 до 12%. Ці рішення мали вступити у дію одночасно з 1 січня 2011 року.

«Однак наприкінці 2010 року один із черкаських підприємців звернувся до суду. Він вважав, що ці рішення є незаконними і вимагав їх скасувати. В результаті дія зазначених рішень була призупинена, при чому на різний час. Тому виникла парадоксальна ситуація. Певний час діяли рішення про підвищення нормативної грошової оцінки землі і «старе» рішення про орендні ставки в межах 3-12%.     Таким чином виникала колізія, яка могла призвести до того, що підприємці вимушені були платити майже удвічі більше. За рік судової тяганини вдалося  обидві ухвали про призупинення скасувати, але, на жаль, це відбулося не одночасно», — розповіла Марина Геращенко.

Вона також зазначила, що міська влада, розуміючи в якому становищі опинилися черкаські підприємці, вважає, що бізнесмени мають сплачувати відповідно до тих «земельних» рішень, що були ухвалені ще у 2010 році і мали б діяти з 1 січня 2011 року. Тобто бізнес має платити за землю, виходячи з нової нормативної грошової оцінки і зниженими ставками.

 

Фото: sochinews.net

Поділіться з друзями: