Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Квіт 2012

У Черкасах чиновники посварилися через виділення коштів на гемодіаліз

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Директор департаменту бюджетної політики Наталія Джуган заявила, що напише заяву про звільнення, а перший заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко запевнив, що сьогодні ж підпише цю заяву, якщо Джуган буде розмовляти з ним «таким тоном» і «займатиме жорстку позицію».

Про це сьогодні йшлося під час наради у Черкаському міськвиконкомі.

 

Проблема виникла через потребу виділити 3,5 мільйонів гривень на лікування хворих на ниркову недостатність.

 

Секретар Черкаської міської ради Віктор Горкун вимагав проект рішення виконкому про виділення коштів на гемодіаліз, посилаючись на доручення Президента про забезпечення лікування хворих на ниркову недостатність. Тим часом, виконком цього питання не розглядав.

 

«Якщо не буде проекту, я сесію розпочинати не буду», - заявив Горкун.

 

Йому опонувала Наталія Джуган, яка звинуватила секретаря у незнанні законодавства, перевищенні службових повноважень, і, зрештою, взагалі назвала його діяльність злочинною. Мовляв, рішення виконкому не потрібно приймати, натомість краще 3 травня, коли буде проводитися позачергова сесія міської ради, провести спільне засідання в режимі постійних комісій, проголосувати, потім повернутися до пленарного засідання, де проголосувати додаткову пропозицію і прийняти таким чином рішення.

 

«Це дуже серйозне питання. І це злочин з боку секретаря міської ради – перекладати відповідальність на виконком», - сказала Джуган.

 

У свою чергу, Віктор Беззубенко ніяк не міг зрозуміти, кого йому підтримати, тому весь час звертався до юристів, які пояснювали, що пропозиції Джуган та Горкуна є однаково прийнятними і законними, проте у в другому випадку будуть порушення, зауваження фінансистів тощо. Тоді як до варіанту, який пропонує Наталія Джуган, немає жодних зауважень.

 

«Наталіє Володимирівно, ви зайняли свою позицію, але ви не шукаєте вихід із ситуації. А ті керівники департаментів, які займають жорстку позицію і не шукають вихід, зі мною працювати не будуть. Не дивлячись на їхній професіоналізм. Може ви й праві, але той стиль, той тон, яким ви говорите... Будьте коректні!», - закликав Беззубенко.

 

«Я сьогодні ж напишу заяву на звільнення!», - відрізала Джуган.

 

«А я сьогодні ж її підпишу», - запевнив Беззубенко.

 

«Так, я займаю свою позицію, і я маю на це право. Так, я не шукаю вихід. Але я подаю все в професійному стилі. У мене законодавчо визначений стиль. Я Горкуну пояснювала не 20 разів, а 100 разів!!! Але якщо людині не дано....», - продовжила Джуган. Вона відмовилася виконувати доручення Беззубенка і готувати подання для виконкому, щоб там розглянули питання про коригування бюджету та виділення 3,5 мільйонів на гемодіаліз, ще раз повторивши, що напише заяву про звільнення, «а хтось інший нехай готує». Таким чином, Віктор Горкун, який вимагав, щоб «виконком зайняв позицію», фактично лишився ні з чим.

 

Ситуацію врятував директор департаменту охорони здоров'я Олег Стадник. Він почав спокійно пояснювати Беззубенку, чому його дружина має рацію.

 

«Я вже не кажу про те, що у нас є лист про виділення 6,7 мільйонів гривень, а ми виділяємо 3,5. І виділяємо на якусь ефемерну угоду з приватною структурою, яка почне діяти з 1 січня (а ми її навіть в очі не бачили), і це угода між обласною лікарнею і приватною структурою. Тобто, фактично ми віддаємо зараз на обласну лікарню кошти з двох бюджетів, фінансуємо одну обласну структуру... У нас немає економічних обґрунтувань цього кроку. Навіщо приймати рішення виконкому із зауваженнями від двох департаментів?.. Доцільніше розпочати сесію, перейти в режим роботи депутатських комісій, і встає Стадник чи Джуган і говорить: «На виконання протокольного доручення сесії міської ради на розгляд вашого засідання виноситься рішення про уточнення міського бюджету», - пояснив Олег Стадник.

 

Зрештою Віктор Беззубенко, вдосталь наслухавшись думок і пропозицій, прийняв рішення на користь Джуган.

 

«Я буду завжди приймати рішення таке, яке пропонують юристи. Навіть попри те, що це суперечить моїм внутрішньопартійним переконанням. Але такий стиль роботи, коли керівник не шукає вихід із ситуації... Я не буду працювати з такими керівниками. Треба в собі подавляти амбіції. Треба вчити нас усіх. Треба мене вчити, бо я людина нова, і мене ніхто не вчив в університетах, як працювати заступником міського голови», - підсумував Віктор Беззубенко.

 

На зауваги про те, що Віктор Горкун «переживає, що рішення про виділення коштів на гемодіаліз» буде завалене», він відповів риторично:

 

«Адмінапарат віддає свою зарплату, щоб рятувати життя людей, і рішення буде завалене?!».

 

Нагадаємо, що голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб звернувся до місцевих рад із проханням виділити кошти на лікування хворих на ниркову недостатність. Ще раніше Тулуб отримав доручення від Президента України Віктора Януковича про забезпечення належного лікування та про фінансування процедури гемодіалізу для хворих черкащан.

 

Продовження історії можна прочитати тут

 

Фото: sentidounico.org

 

 

Поділіться з друзями: