Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Лют 2012

Семеро людей із особливими потребами їздитимуть на сучасних «електромобілях»

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Сьогодні семеро людей з особливими потребами отримали сучасні електровізки вартістю близько тридцяти тисяч гривень кожен.

Електровізки офіційно вручав голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. Він зазначив, що вивчав довідку, яку йому надали, про досягнення людей з обмеженими фізичними можливостями області.

 

«Ви ж подивіться: 19 представників сьогодні є учасниками різних збірних спортивних команд в Україні. П'ять будуть участвувати в олімпійських іграх в Лондоні в цьому році. Це наші люди, люди, які живуть тут... Чесно кажучи, я просто в захваті від того, що ви робите», сказав Сергій Тулуб.

 

Не оминув губернатор і місію влади:

 

«Я подумав про те, що сьогодні, мабуть, все ж таки влада на різних рівнях повернутися обличчям до людей, які кожного дня роблять свою справу, роблять подвиг».

 

І згадав, звісно, про будівництво нової Черкащини:

 

«В цьому році потрібно забезпечити возиками різноманітними більше 800 інвалідів. У лютому-березні ми забезпечимо половину».

 

IMGP0053

 

Крім того голова ОДА Сергій Тулуб визнав, що влада ще «мало робить» для інвалідів і заявив, що керівники управлінь облдержадміністрації повинні активно залучати людей із фізичними обмеженнями до громадського життя.

 

«Я хочу сказати одне: на Черкащині не одна тисяча людей, які сьогодні фізично потерпають. Я вважаю, що ми робимо. але ще дуже мало робимо. Тут стоять мої колеги – керівники управлінь, які повинні вас ще більше залучати до громадського життя Черкащини для того, щоб ви могли бути рівноправним членом нашої громади», - сказав Тулуб.

 

Загалом черкаські «візочники» мають одержати найближчим часом близько 20 електровізків.

 

Керівник Головного управління праці та соціального захисту населення Михайло Скляров повідомив, що незабаром ОДА отримає ці візки і буде видавати їх відповідно до заявок людей та висновків МСЕКу.

«Вісімнадцятьом лікарі рекомендують мати отакі електричні, на електроприводі возики. Сьогодні ми вручаємо сім таких. Я думаю, що днями ми й іншим вручимо. Тобто ми повністю стовідсотково усіх забезпечимо», -  пообіцяв Сергій Тулуб.

 

«Електромобіль, екологічно чиста техніка», розказував губернатор, давши розпорядження один такий «електромобіль» тримати в резерві для надзвичайних ситуацій.

 

«А права треба на це?» - запитав Тулуб у Склярова.

 

«Треба довідка МСЕКу» - пояснив той.

 

Візки отримали менеджер і черкаська майстриня-керамістка Оксана Котенко, студент черкаського технологічного університету Тарас Мороз, а також Олександр Сербін, Гліб Сімідентов, Людмила Перекопайко, Алла Безугла та воїн-інтернаціоналіст Андрій Бондаренко.

 

Оксана Котенко дала НародUA коментар з цього приводу:

 

ks

 

«Я взагалі не знала, що буде така акція. У серпні 2011 року стала в чергу на новий візок. І буквально перед новим роком мені сказали, що він буде. Я думаю, що більша частина таких людей боїться виходити і завжди сидить в своєму будинку. І приходить така деградація, коли людина виявляє цей страх... Я сама декілька років просиділа вдома. Я боялася вийти на вулиці. А потім, коли почала виходити, то зрозуміла, що це потрібно, це життя. І те, що зараз є можливість отримати візочок – це дуже сильно буде підтримувати людей, не буде давати їм замикатися. Взагалі я дуже люблю творчість і розвиваю себе в цій сфері. Я навчалася в Євпаторії на кераміста. Мені дуже подобається робити такі речі... Вони мають  душу. Я в них вкладаю себе. Потім, коли дарую людям ці речі, то отримую від цього велике задоволення. Останнім часом чомусь зайнялася квілінгом. Це різні аплікації, квіти з різнокольорових смужечок паперу. Дуже цікаво. Коли я навчалася в Євпаторії, то мої роботи їздили на виставку в Німеччину, Київ... І минулого року в грудні мої роботи були на виставці в нашому Краєзнавчому музеї. Думаю, що цей візок дасть мені більше свободи. До речі, хочеться ще, щоб пандуси були в місті не тільки на центральних вулицях», - сказала Оксана Котенко. 

 

Крім того, НародUA спробував дізнатися в ОДА скільки коштів і з яких джерел виділили загалом на візки інвалідам, проте в прес-службі ОДА відповіли, що не мають жодної інформації з цього питання, а в приймальні керівника управління соцзахисту спочатку не могли нас з'єднати з керівником, бо він був зайнятий і не міг взяти слухавку, а потім Михайла Склярова просто не було на робочому місці, коли ми ще двічі намагалися отримати інформацію.

Поділіться з друзями: