Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Трав 2012

СБУ стверджує, що побиття канівських студентів не було

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

На звернення депутатів Канівської міськради щодо незаконних дій працівників СБУ та МВС області, зокрема катувань студентів Канівського училища культури та мистецтв Георгія Ребрика та Сергія Баліцького керівник обласного СБУ Володимир Криленко відповів, що "порушень не виявлено". З іншого боку, працівники СБУ та УМВС проігнорували запити окремих депутатів, зокрема депутата Канівської міськради Юрія Гамалія. Попри те, що вже минули встановлені законом строки на відповідь, силовики не надто охочі спілкуватися й пояснювати дії своїх колег стосовно студентів. Крім того, головний СБУ-шник області підтвердив, що з приводу дій Сергія Баліцького порушено кримінальну справу за статтею «Погроза вбивством».

Як повідомляв НародUA, напередодні візиту до Канева Президента Віктора Януковича представники правоохоронних органів у Каневі "допитували" координатора канівського "Соколу" та свободівця Георгія Ребрика. Як повідомив студент Канівського училища культури та мистецтв пізніше, його погрожували вбити, били та знущалися, якщо він не підпише "згоду" на співпрацю з СБУ та не "свідчитиме" проти "Свободи" та "Соколу". Врешті, Георгія Ребрика таки примусили все це зробити.

Крім того, як виявилося, по цій же справі допитували й студента цього училища Сергія Баліцького, який нібито погрожував іншому студенту розправою за знущання. Потім Сергій Баліцький повідомив, що його били працівники СБУ та МВС до втрати свідомості.

 

Після таких "спілкувань" проти Сергія Баліцького, як вже повідомляв НародUA, проти студента порушили кримінальну справу.

 

Як повідомив НародUA депутат Канівської міськради Юрій Гамалій, його запити до Канівської прокуратури остання відіслала до управлінь СБУ та УМВС, однак ті  досі не відповіли.

 

Тим часом керівник Черкаського обласного управління СБУ Володимир Криленко у відповіді на звернення сесії Канівської міської ради зазначив наступне:

 

"Звернення депутатів Канівської міської ради від 05.04.2012 року і «Ні правовому беззаконню» в Управлінні СБ України ретельно розглянуто, за викладеними в ньому фактами проведено перевірку.

По суті поставлених запитань повідомляємо, що в ході перевірки заяви про злочин в порядку ст. 97 КПК України, в частині, що стосується компетенції СБ України, співробітниками Управління проводилось опитування ряду осіб, у т.ч. 6 березня 2012 року в приміщенні гуртожитку Канівського училища культури та мистецтв опитано студента даного ВНЗ Сергія Баліцького, а 7 березня 2012 року - в приміщенні зазначеного училища студента цього ВНЗ Георгія Ребрика. Матеріали перевірки 13.03.2012 року скеровано до УМВС України в Черкаській області. За результатами їх розгляду того ж дня стосовно С. Баліцького порушено кримінальну справу за ч.І ст. 129 КК України («Погроза вбивством»).

У ході опитування обидва студенти відмовились від права на правову допомогу, про що власноручно зазначили в поясненні.

Викладені в зверненні відомості щодо застосування співробітниками Управління під час відібрання пояснень у зазначених осіб незаконних заходів впливу (залякування, погроза вбивством, поранення в ногу зі зброї, затримання та поміщення до слідчого ізолятора за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, фізичне насильство) у ході перевірки не підтвердились.

Допити Г. Ребрика та С. Баліцького не проводились, оскільки така форма процесуального закріплення показів, згідно з КПК України, застосовується лише в рамках порушеної кримінальної справи.

Робота співробітників Управління з Г. Ребриком та С. Баліцьким проводилась виключно в рамках чинного законодавства."

 

Фото tsn.ua

 

Поділіться з друзями: