Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Трав 2012

Роми Черкащини скаржаться на правоохоронців

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Представники ромської національності на Черкащині зазнають необґрунтованих утисків від міліції. Про непоодинокі випадки утисків ромів з боку правоохоронців Черкащини розповіла сьогодні на семінарі «Злочини на ґрунті ненависті в Україні: 2011-2012 роки» юрист громадської організації «Аме рома» Олена Фюдр.

 

211

 

За її словами, останнім часом фіксуються часті випадки порушення прав ромів з боку міліції.

 

Один із випадків стався на Золотоніщині. В одному із сіл було знайдено рештки людини. І в першу чергу правоохоронці і дільничні зробили рейд саме по ромських сім'ям.

 

«Безпідставно, незважаючи на вік, соціальний стан і здоров'я, усіх їх притягнули до відділку, взяли пояснення... Потім з'ясувалося, що цього чоловіка убив його друг під час пиятики, але перед ромами ніхто не вибачився», - розповіла Олена Фюдр.

 

Інший випадок стався у Драбові.

 

«Правоохоронці ввірвалися у будинок до ромів і кажуть, що необхідно перевірити документи і знайти одну особу, бо в нього є «жигулі» синього кольору. А за показами свідків, власник схожого автомобіля скоїв злочин. Чоловік, якого шукали, на той момент перебував у Полтавській області на заробітках. Вдома був його брат. Тоді правоохоронці забрали брата і сказали: «Забираємо вас, будете сидіти, поки ваш брат не з'явиться до нас у Драбівське РОВД». Людина просиділа безпідставно більше 3 годин у відділку. Звісно, потім жодного вибачення не отримала», - розповіла юристка.

 

Вона зауважила, що правоохоронні органи також фактично відмовилися розглядати та розслідувати справу про заклики до фізичного знищення ромів у Золотоноші. На форумі одного із місцевих сайтів користувачі обговорювали тему, чи можна ромам жити в Золотоноші.

 

«Там ми помітили заклики типу «відправити ромів у Чорнобильську зону», «створити резервацію» або ж «створити Бабин Яр і розстріляти їх там», - зазначила Олена Фюдр.

 

Із проханням розібратися із цією справою роми звернулися в СБУ. СБУ віддала цю справу прокуратурі, остання – спрямувала матеріали справи до райвідділу. Дільничний же відповів ромам, що «у нього комп'ютера нема, доступу до Інтернету нема, тому він нічого зробити не може».

 

Юрист також констатувала, що нерідко роми потерпають через образи від чиновників та держслужбовців, які відмовляють у субсидіях, не кажучи вже про щоденні випадки образ від пересічних громадян.

 

Фото Анни Тарасової, НародUA та digitaljournal.com

Поділіться з друзями: