Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Лют 2012

Ректор черкаського ВНЗ незадоволений тим, що абітурієнти можуть подавати документи у 5 закладів одночасно

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Ректор Черкаського державного технологічного університету, голова ради ректорів (директорів) ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Черкаської області Юрій Лега незадоволений тим, що абітурієнти можуть подавати документи в кілька вищих навчальних закладів одночасно.

Про це він заявив під час прес-конференції в Черкаському прес-клубі.

 

Темою обговорення були відмінності цьогорічної вступної кампанії. Зокрема, йшлося про те, що Міністерство освіти та науки вирішило не повертатись до системи електронного вступу. Але абітурієнт так само матиме 15 варіантів вибору – можливість подавати документи до 5 ВНЗ, по 3 факультети в кожному, залишається і цьогоріч.

 

«Досить важко зорієнтуватися у ситуації, коли спершу надходить 6-7 тисяч заяв від абітурієнтів, але до останнього моменту залишається невідомим, чи подадуть потім ці люди оригінали документів. У підсумку, реально може залишитися 1,5-2 тисячі «наших» абітурієнтів», - констатував Юрій Лега.

 

На його думку, можливість абітурієнта подавати заяви до різних ВЗН є недоліком вступної кампанії.

 

«Я переконаний, так не повинно бути: щоб випускник одночасно вступав до нас на лінгвістичний факультет, до іншого закладу – на юридичний, ще десь – на економічний... Людина повинна серйозно обирати свою професію, своє майбутнє. Раніше випускники завчасно знали, що вступатимуть саме до нас – і проходили на підготовчі курси, де ми допомагали готуватися до вступу та навчання  відповідно саме до наших вимог...зараз такі курси втрачають сенс. І сьогодні на інженерні спеціальності, де все ґрунтується на математиці, вступають випускники (особливо це стосується  сільських шкіл) з такими знаннями математики, що перші два роки навчання ми їх фактично «підтягуємо», аби останні три роки вони нормально навчалися і могли стати хорошими фахівцями. Тож підняття «планки» цьогорічного прохідного балу вступі до ВНЗ для профільних предметів до 140 я вважаю однозначно позитивним», - сказав Юрій Лега.

 

За його словами, найбільш затребуваними вступниками останніх років є такі спеціальності як промислове та цивільне будівництво, експлуатація автомобілів, телекомунікації, комп'ютерні спеціальності, екологія, дизайн та лінгвістика.

 

Фото: НародUA

Поділіться з друзями: