Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Квіт 2012

Пастор, який вмовив прихожанку взяти для нього кредит, отримав умовний термін

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Пастор однієї з церков Канева, якого звинувачували у скоєнні шахрайських дій в особливо великих розмірах (п.4 статті 190 Кримінального Кодексу),  отримав «покарання». Вирок суду – один рік позбавлення волі умовно.

Як повідомляє «Дніпрова Зірка», Канівський міськрайонний суд днями виніс вирок у цій справі.

 

Суддя Григорій Русаков зачитав вирок суду, в якому пастора Олександра Ромащенка було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України («Шахрайство в особливо великих розмірах...») та призначено йому покарання - 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Однак на підставі ст. 75 КК України («Звільнення від відбування покарання з випробуванням») тут же, в залі суду, Ромащенка було звільнено та призначено йому покарання з випробуванням, встановивши випробувальний термін 1 рік. Послаблення вироку суддя мотивував тим, що раніше Ромащенко не був підсудний та не скоїв тяжкого злочину. Цивільний позов потерпілої про стягнення моральної шкоди задоволено частково та присуджено стягнути з засудженого 30 000 грн. Щодо відшкодування матеріальної шкоди в сумі 1 798 493, 60 грн. та коштів по нарахованих і не сплачених відсотках пені та штрафних санкціях на дату погашення банку вищезгаданого кредиту залишено без розгляду.

 

Нині Людмила Шостік, яка погодилася після вмовлянь пастора взяти понад 134 тисячі доларів кредиту, має борг перед банком у сумі 250 тисяч доларів, за що її притягують до відповідальності. З кожним днем сума збільшується і пеня росте. Будинок по вулиці Цегельній, що був виставлений під заставу, банк не має права забрати, оскільки за документами він досі є власністю пастора (як вказано у вироку: «...право власності може перейти до потерпілої лише після одержання нею Державного акту про право власності та його державної реєстрації»). Пастор мешкає у будинку донині. Подружжя Шостіків збирається подавати апеляцію на вирок Канівського міськрайонного суду.

 

pastor

Пастор Олександр Ромащенко, схоже, не збирається віддавати кошти, які канівчанка на його прохання взяла в кредит 

 

Нагадаємо, що восени 2008 року пастор церкви, яка на той час не мала свого приміщення й орендувала тимчасове, почав говорити прихожанам про необхідність будівництва власного храму. Було навіть придбано земельну ділянку в Каневі. На будівництво знадобилися немалі кошти. Пастор пропонував прихожанам стати його поручителями в банку під час оформлення кредиту для будівництва церкви. На це погодилася жителька Канева Людмила Циганок (після одруження Шостік), яка ходила до церкви майже 10 років, вірила пастору і не змогла йому відмовити.

 

Коли пастор із прихожанкою приїхали до одного з банків, що у Києві, він наполіг, за свідченнями потерпілої, аби жінка оформила кредит на себе, мовляв, їй, як приватному підприємцю, це буде зробити легше. Гасити кредит, як стверджує Людмила, Олександр Ромащенко пообіцяв самостійно. Довірлива жінка підписала папери і таким чином отримала кошти на суму 134 339 доларів (еквівалент 650 715 грн.), які вона, за її свідченнями, одразу віддала пастору. Грошовий кредит було видано під заставу земельної ділянки та будинку, що по вул. Цегельній у Каневі, які належали пастору. Чоловік також переконав потерпілу передати всі підписані в банку документи, а саме договір купівлі-продажу земельної ділянки житлового будинку, договір іпотеки, кредитний договір. При цьому пастор продовжував у цьому будинку жити. Через чотири місяці з банку на адресу Л.Циганок почали надсилати листи та телефонувати щодо несплачення коштів по кредиту. Налякана прихожанка звернулася до пастора. Він, як виявилося, сплатив лише перший внесок. Пояснював це тим, що зараз важка економічна ситуація. Через тиск від працівників банку, які вимагали погашення заборгованості по кредиту, та перенапруження жінка у відчаї мало не дійшла до самогубства. Та все ж, оволодівши собою, восени 2009 року Л.Шостік подала цивільний позов на пастора, а вже в січні 2011 року на О.Ромащенка було відкрито кримінальну справу по факту шахрайства в особливо великих розмірах, передбачену ч.4. ст. 190 КК України. Півроку тривали судові дії. За цей час деякі прихожани церкви надали свідчення, де підтвердили відомості про скоєння шахрайства, а саме, що пастор змусив Л.Шостік оформити на себе кредит, буцімто для будівництва церкви, який обіцяв сплачувати самостійно, але не робив цього. Обвинувачений О.Ромащенко своєї вини не визнав, мотивуючи, що наміру заволодіти чужим майном не мав.

 

Фото: kaniv.net та lentaregion.ru

Поділіться з друзями: