Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Лют 2015

Небесна сотня. Черкаські герої

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

18 лютого о 18:00 у приміщенні кінотеатру «Україна» відбувся показ документальної стрічки Громадське ТБ: Черкаси «Небесна сотня. Черкаські герої». Вхід був вільний. У фільмі журналісти показали кінопортрети п'яти наших земляків, що полягли на Майдані: Юрія Пасхаліна, Юрія Паращука, Віталія Смоленського, Максима Горошишина та Віктора Чернеця.

 Історія долає Рубікон. 
 На землю ринуть промені небесні.
 Хто не живе, ніколи не воскресне. 
 Герої ж усміхаються з ікон. 

Андрій Олеськів, «Історія долає Рубікон» 

Ці слова чи не найкраще змальовують страшні події зими 2014-го і кривавих битв на Майдані Незалежності. Важко повірити, що лише рік тому сотні тисяч українців, озброївшись надією і фанерними щитами, вийшли захищати волю своєї Батьківщини. На жаль, сотні з них не повернулися з Революції живими. Серед них – 5 уродженців Черкащини, воїнів Небесної сотні.

Зала кінотеатру була заповнена. На захід завітали велика кількість громадських діячів, черкаських активістів і волонтерів. Багато хто, почувши з екрану сповіді родичів героїв, розчулився до сліз.

 

Прокоментувала стрічку НародUa черкаська громадська діячка Наталія Вернидуб:

- Я з першого до останнього дня була на Майдані, як у Києві, так і у Черкасах, після цього я й почала займатися громадською роботою, бо ж хто, якщо не ми. Інакше не можна. Цей фільм не є стрічкою про Революцію Гідності, він показує саме нариси про окремих людей. І я вважаю, що треба ловити кожну хвилину, бо ми бачили, що є дуже старенькі батьки, родичі цих людей і, можливо, завтра вони вже не зможуть розповісти те, про що розповіли у стрічці. І тому обов'язково треба згадувати, записувати наживо. Говорять, що така подія як Майдан зможе бути оцінена лише за десятки років, коли ми спробуємо зрозуміти наших ворогів. Але все одно, я рада, що Громадське у Черкасах потрапило до рук саме цих хлопців, які з самого початку були по нашу сторону барикад і відзняли такі матеріали. Можливо, вони повернуть довіру до черкаських журналістів.

 

По завершенню фільму зал аплодував стоячи.

 

 

Фото nebesna.pravda.com.ua

Поділіться з друзями: