Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Жовт 2012

На Черкащині незаконно рубають ще 700 дерев?

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Останнього тижня «Уманське лісове господарство» почало вирубку більше 700 дерев, у тому числі й столітніх дубів, у селищі Верхнячка Христинівського району Черкаської області. Уманські лісники стверджують, що роблять це законно, здійснюючи санітарну чистку лісового масиву. Утім, територіальна громада селища Верхнячка виступила проти вирубки, називаючи її незаконною. Крім того, як заявляють мешканці, ще досі правоохоронці не покарали винних за незаконну вирубку 13 вікових дубів у селищі.

Як повідомляє ІА AgroNews, мешканці Верхнячки вже не вірять, що прокуратура покарає винних у вирубці 13 столітніх дубів. Тому черкащани вирішили звернутися безпосередньо до керівництва держави.

 

«Черкащина не є залісненим регіоном і для екології області важливе кожне дерево. Ми переконані, що знищення лісових масивів заради персонального збагачення окремих керівників Уманського лісогосподарства є злочином, і цей злочин повинні розслідувати правоохоронні органи», - зазначається у зверненні жителів Верхнячки до керівництва держави.

Жителі селища обурені діями лісорубів, згадуючи, що зовсім нещодавно, 27 вересня 2012 року ДП «Уманське лісове господарство» вирубало 13 "живоростучих" дубів.

Нагадаємо, що Христинівська РДА і селищна рада Верхнячки заявили про те, що не погоджували вирубку 13 сторічних дубів.


«Незважаючи на протест місцевої громади, звернення депутатів Верховної ради та широкий резонанс у засобах масової інформації, керівництво обласної прокуратури цинічно проігнорувало факт незаконної вирубки, прикрившись статтями законодавства, яке ще не вступило в законну силу, а саме Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 136 «Про затвердження Санітарних правил в лісах України» від 23.03.2012 року. Даний наказ на сьогодні не набрав чинності», - запевняють жителі селища.


«Ми наголошуємо, що вирубка понад 700 дерев, більшість із яких живоростучі в т.ч. цінних порід, є показовою акцією ДП «Уманське лісове господарство. Лісники завдяки особистій підтримці прокурора Черкащини відчули свою безкарність і розпочали знищення лісового масиву Верхнячки. Заготівля дров для потреб людей це нормальний процес. Але є два «але»: по-перше, Христинівський район майже повністю газифіковано і значної необхідності у дровах немає; по-друге, для заготівлі дров навряд чи потрібно знищувати живоростучі дерева; по-третє, у територіальної громади Верхнячки виникають серйозні сумніви щодо того, що лісники планують віддати на дрова деревину цінних порід, а не продадуть їх «через чорну касу», - переконані мешканці селища.
У звязку з систематичною вирубкою дерев у Верхнячці, мешканці селища планують звернутися до Генерального прокурора України, голови СБУ, Міністра внутрішніх справ, голови Держлісагентства, очільника Державної екологічної інспекції та голови Черкаської облдержадміністрації.

 

 

Фото kotofot.ru

Поділіться з друзями: