Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Лют 2012

Мерію таки «дістали» запити правоохоронців

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Щодня до мерії Черкас надходить щонайменше один запит від правоохоронних органів із вимогою надати ту чи іншу інформацію, документи чи їх копії. Здебільшого їхні запити не мають законодавчих підстав, адже вимагається захищена інформація про особу чи з обмеженим доступом. На такі необґрунтовані звернення міська влада надає законні відмови.

«Існує лише кілька законних підстав, коли ми маємо надавати повну інформацію правоохоронним органам. Зокрема коли відомості необхідні при розгляді кримінальної справи, яка знаходиться у провадженні. До того ж отримувати правоохоронці можуть відомості, а не безпосередньо документи та їх копії, як вони того вимагають», - зазначив юрисконсульт мерії Максим Науменко.

 

Як повідомляють у прес-службі Черкаського міськвиконкому, частина запитів стосувалась вимоги надати конфіденційну інформацію про посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема їх ідентифікаційних номерів платників податків тощо. А це, як зазначає Максим Науменко, протиправно, і подібні випадки уже розтлумачив Конституційний Суд України 20 січня цього року, дійшовши висновку, що «збирання, зберігання, використання та поширення державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами конфіденційної інформації про особу без її згоди є втручанням в її особисте та сімейне життя, яке допускається винятково у визначених законом випадках і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».


Керівники підрозділів міліції також на власний розсуд встановлюють строки задоволення запитів чи надають їм статус невідкладних і термінових до виконання.

 

«Дійшло вже до того, що на мене особисто починають збирати інформацію, оскільки саме я постійно підписую відмови цим органам у зв'язку із відсутністю у них законних підстав на отримання інформації. Кількість і характер запитів уже перетнув розумну межу», – зазначив керуючий справами виконавчого комітету Микола Кудрявцев.

 

Як уже повідомляв НародUA, виконавчі органи міської ради вже давно не були в особливому захваті через надмірне зацікавлення правоохоронців їхньою діяльністю і постійними проханнями надати ту чи іншу інформацію.

 

Тож міський голова звернувся до прокурора Черкаської області Микола Лісового із проханням здійснити перевірку виконання органами УМВС України в Черкаській області законів при направленні до Черкаської міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб запитів.

 

Довідка:
Лише за період з 23 січня до 10 лютого поточного року до міської ради надійшло 15 запитів.

 

Зображення: time.org.ua

Поділіться з друзями: