Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Січ 2012

Лікарні й поліклініки Черкас опалюють деревиною

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Черкаси економлять на використанні газу: мікрорайон «Соснівку» опалюють завдяки залишкам від деревини. Таку практику в обласному центрі мерія проводить уже близько року. Нещодавно сировину для сучасного біо-котла почали «збирати»прямо на вулицях і в парках Черкас.

«Наше комунальне підприємство вперше стало самостійно утилізувати гілки після санітарної обрізки дерев. Усю «зібрану» деревину ми переробляємо на спеціальному обладнанні в щепу. Потім ця суміш відправляється до нової котельні КП «Черкаситеплокомуненерго», яка працює на альтернативних джерелах енергії: трісці, залишках деревини», - говорить директор «Дирекції парків» Олександр Радуцький.

 

Така співпраця є вигідною для обох підприємств: «Дирекція парків» більше не витрачає близько тисячі гривень на день задля вивозу й переробки гілля, а місто заощаджує на виробництві тепла.

 

За словами директора «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася, сучасний біо-котел, що розташований на вулиці Менделєєва, 5, опалює «Соснівку» без використання дороговартісного блакитного палива. Тому бюджетні установи – лікарні й поліклініки, а також кілька житлових будинків у мікрорайоні отримують дешеве тепло. Отож громада Черкас не сплачуватиме російському «Газпрому» щороку більше десяти мільйонів гривень за використання газу на цій котельні.

 

«Нове обладнання по переробці дерева зараз розташоване у парку «Перемога». Воно досить мобільне, тому ми можемо перевозити його з парку в парк. Найближчим часом щепопереробна установка «оселиться» у сквері Хіміків, а далі курсуватиме містом», - розповів О. Радуцький.

 

Нагадаємо, введення в експлуатацію цієї котельні – це перший крок до реалізації амбітної мети: зробити Черкаси містом, вільним від використання газу для опалення житлових будинків. На думку міського голови Сергія Одарича, Черкаси перестануть щороку надсилати мільйони гривень за кордон. Натомість, ці кошти будуть залишатися в Україні, в Черкасах.

Поділіться з друзями: