Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Серп 2012

Лікарі Черкас лишилися б без зарплати, якби на медикаменти виділили більше коштів

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Сім мільйонів гривень, які виділяються на медикаменти, забезпечують максимум 15 % від реальної потреби.

Про це в коментарі НародUA розповів директор департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник, відповідаючи на звинувачення депутатки обласної ради Любов Майбороди щодо недостатнього фінансування медикаментів для пільгових категорій населення.

 

«На жаль, охорона здоров’я – це державні повноваження, ми фінансуємося лише в межах того показника, який нам доводить Міністерство фінансів. Тобто, якщо нам довели показник, то ми повинні його розписати. Ми розписали у тому числі й забезпечили оту тепер недофінансовану, як виявляється, потребу в медикаментах. Ми профінансували все це за рахунок того, що залишилися незабезпеченими до кінця року два місячних фонди оплати праці. Це фактично оплата праці медичних працівників пішла на виплату основних захищених статей. Теоретично, якби ми так не вчинили і забезпечили заробітну плату, то тоді взагалі мова не йшла б ні про яке медикаментозне забезпечення. Можна було б забезпечити вдвічі більше – 15 мільйонів – на медикаменти, але виникає тоді риторичне запитання – а хто ж буде працювати у поліклініках, коли людям не будемо платити заробітну плату, до кого будуть іти пацієнти, якщо заборгованість почнеться уже у серпні. Тут повинен бути розумний прагматизм», - зауважив Олег Стадник.

 

Він також пояснив, чому більша частина асигнувань на медикаменти стоїть у другому півріччі.

 

«Тому що ми маємо певний досвід, бо з року в рік живемо при умовах формування бюджету, і допоки бюджет не затверджений, фінансується надзвичайно малий залишок захищених статей. Тому ми збільшуємо асигнування в четвертому кварталі для того, щоб зробити запас, і щоб фактично цими асигнуваннями прожити весь перший квартал наступного року. Це абсолютно вивірена і правильна тактика, яка дає змогу не відчувати провалу в ритмічних поставках медикаментів», - підсумував Олег Стадник.

 

Нагадаємо, що для того, щоб забезпечити медикаментами черкащан, які мають пільги, потрібно щонайменше 18 мільйонів гривень.

 

Фото: practicefusion.com

Поділіться з друзями: