Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


15 Черв 2016

Епохальний православний собор: вселенский патріарх Варфоломій прибув на Крит

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Вселенський Патріарх Варфоломій 15 червня прибув на грецький острів Крит, де скликає Святий і Великий Собор Православної Церкви. Про це повідомляє прес-служба Собору.

"Православна церква усього світу збирається зробити перший крок у напрямку історичної єдності на Криті. Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій прибуде на грецький острів 15 червня о 13 годині, де він скличе Святий і Великий Собор Православної Церкви, який стане першими зборами предстоятелів Православних Церков усього світу за останні 1000 років. Інші Представники Автокефальних Православних Церков прибудуть 16 червня", — йдеться в повідомленні.

Собор Православної Церкви починає роботу 16 червня у Православній академії Криту в Колімварі. Патріарх Варфоломій після прибуття на Крит в середу запросив ті Церкви, які заявили, що не братимуть участь у Соборі, приїхати на епохальну подію навіть в останній момент.

Як сказав патріарх, відповідальність за рішення не приїхати "несуть і самі Церкви", і предстоятелі, оскільки вони не шанують прийняті раніше в Женеві угоди. Він зазначив, що це найважливіша подія Православної Церкви за останні 1300 років.

Стало відомо, що представники Сербської церкви змінили своє рішення і делегація СПЦ на чолі з патріархом Іринеєм візьме участь у Всеправославному соборі на Криті.

Теми порядку денного Собору були предметом обговорення протягом більше ніж 50 років під час роботи міжправославних підготовчих комісій і Всеправославних передсоборних нарад. В рамках підготовки до Всеправославного собору патріарх Константинопольський Варфоломій скликав Зібрання предстоятелів православних помісних церков у православному центрі Константинопольського патріархату в Шамбезі (Женева) з 21 по 28 січня 2016 року.

Зазначимо, що Російська православна церква, а також деякі інші, на котрі має вплив РПЦ, – Болгарська, Антіохійська і Грузинська – заявили, що не братимуть участь у Соборі. У свою чергу в оргкомітеті Собору заявили, що рішення РПЦ не вплине на його проведення.

Варто також зазначити, що окремі аналітики пов’язують позицію РПЦ з бажанням зірвати Собор і спробою зробити його «нелегітимним». Також простежується спроба дискредитувати Вселенського Патріарха Варфоломія, в тому числі через російські пропагандистські ЗМІ. Так, у телесюжеті на центральному російському телеканалі Патріарха нещодавно розкритикували за поїздку в Україну в 2008 році та зустрічі з українськими президентами...

Поки невідомо, чи розгляне Собор питання автокефалії Української Церкви. Але попри все Собор - визначна історична подія в житті Православних Церков.

 

Фото altsantiri.gr

Поділіться з друзями: