Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Серп 2012

До кінця року стане відомо, чи зарахують вежу Шухова до спадщини ЮНЕСКО

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Вежу відомого інженера Володимира Шухова, яка знаходиться в Черкасах на території комунального підприємства «Черкасиводоканал», можуть зарахувати до світової спадщини ЮНЕСКО тільки в тому випадку, якщо науковці визначать відповідний відсоток оригінальних частин вежі. 

Про це в коментарі НародUA розповів директор комунального підприємства «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

 

Він нагадав, що в квітні цього року в Черкаси приїздили фахівці з Мюнхена, які вивчають усі споруди Шухова.

 

«Вони збирають таку інформацію, роблять заміри і вивчають технічний стан цих споруд. Тиждень у нас попрацювали, прилади відповідні привезли з собою. І пообіцяли до кінця цього року дати нам узагальнений результат обстеження веж, мостів та інших об’єктів, які збудовані і спроектовані Шуховим», – розповів Сергій Овчаренко.

 

За його словами, після отримання висновків дослідження стане зрозуміло, чи потрапить вежа Шухова до світової спадщини ЮНЕСКО.

 

«Ми знатимемо, наскільки збереглися оригінальні деталі, бо там же були й водопровідні труби, засувки відповідні, які зруйнувалися. Науковці відслідковують і вираховують відсоток збережених оригінальних частин вежі. Якщо це буде не менше, ніж 80 %, тоді є ймовірність, що вежу зарахують до спадщини ЮНЕСКО», - запевнив Сергій Овчаренко.

 

Щодо реконструкції вежі, то невідомо, хто цей проект фінансуватиме.

 

«Справа в тому, що для того, щоб знати об’єм реставраційних робіт і вартість цих робіт, треба замовити проектну документацію. Попередньо ми вже про це говорили, коли приїздили фахівці з Києва. На проектні роботи по реставрації треба десь 70-80 тисяч гривень. Звичайно, тарифом не передбачені ці витрати, у бюджеті також немає таких коштів, тому питання залишається відкритим», - підсумував директор комунального підприємства «Черкасиводоканал».

 

Фото Сергія Криниці, uk.wikipedia.org

Поділіться з друзями: