Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Квіт 2012

Чорнобильці після протестів 26 квітня не довіряють ні владі, ні опозиції

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Як повідомив НародUA один із ініціаторів мітингу чорнобильців 26 квітня у Києві протоієрей Борис Бродовський, протести чорнобильців 26 квітня виявилися малоефективними через те, що політичні сили, зокрема й опозиційна "Батьківщина", намагалися використати чорнобильський рух в своїх інтересах і фактично заблокували переговори ліквідаторів аварії на ЧАЕС із владою. Крім того, як стверджує Борис Бродовський, влада зігнала для "боротьби" із чорнобильцями півтори тисячі бійців спецпризначення. А напередодні протестів до Бориса Бродовського додому приїжджала черкаська міліція, яка зобов'язала його підписати документ про кримінальну відповідальність в разі "безпорядків" та порушення законодавства під час мітингів та протестів.

Проте, як розповів НародUA один із координаторів чорнобильського руху Борис Бродовський, вони не допустили провокацій та провели акцію виключно в правовому полі.

 

IMG 4393

 

Утім, представники Кабміну так і не вийшли до тисяч чорнобильців, а "Батьківщина" в день протестів вирішила заблокувати трибуну ВР, тим самим унеможлививши будь-які переговори чорнобильців із Литвином та представниками Кабміну. Адже представники влади відмовилися зустрічатися з протестувальниками, якщо опозиція не розблокує трибуну парламенту, що так і не було зроблено.

 

IMG 4416

 

Тож, на думку протоєрея й інваліда-ліквідатора аварії на ЧАЕС Бориса Бродовського, чорнобильцями знехтувала як влада, так і опозиція.

Крім того, за словами Бориса Бродовського, деякі політичні сили, які втрутилися в організацію протестів чорнобильців 26 квітня, розділили людей на кілька таборів, що не сприяло єдності та ефективним діям чорнобильців.

 

IMG 4417

IMG 4427

IMG 4429

IMG 4430

IMG 4442

 

З іншого боку, Борис Бродовський відзначив активність Всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобиля та черкаських чорнобильців з різних чорнобильських організацій та районів. За його словами, в Києві протестували близько 450 черкаських чорнобильців.

 

IMG 4465

 

Зрештою, Борис Бродовський виклав свої свіжі враження та "уроки" від чорнобильських протестів 26 квітня в Києві, які подаємо в перекладі з російської.

 

 IMG 4466

IMG 4533

IMG 4535

 

 

Тож нижче - розповідь Бориса Бродовського про події 26 квітня 2012 року в Києві.

 

"Перше враження після акції 26 квітня в мене особисто склалося більше негативне, ніж позитивне.

Спробую пояснити чому. Ця думка особисто моя і вона може бути суб'єктивною.

По-перше, я відзначаю наступне.

Чорнобильська тема не цікавить нікого з так званої опозиції. Виключаючи тільки декількох опозиційних депутатів, прізвища яких я не буду перераховувати, щоб не сказали, що я їх «піарю». Для цього ще буде можливість.

Так от про опозицію. Для більшості опозиційних депутатів, як я зрозумів, не існує чорнобильської проблеми. Для них існує тільки мішок з грошима. Цей мішок - Тимошенко.

Вважаю, що в такий день, 26 квітня, коли до Києва приїхало близько 3.5 тисяч чорнобильців, блокувати трибуну Верховної Ради було просто зрадою.

Показали повністю зневагу до чорнобильців, так як в результаті цього блокування лідери чорнобильських організацій не змогли донести нормально свої вимоги до вищого керівництва країни.

На виступах перед чорнобильцями ті народні депутати, які вийшли до нас, відверто піарилися.

Для них існує тільки одна проблема - Юля.

Не соромлячись грати на почуттях чорнобильців, опозиціонери розповідали, яка влада. Забувши при цьому, що самі недавно були при владі.

Чорнобильці ще пам'ятають і правління Тимошенко, і її ставлення до чорнобильців, виражене в постановах її уряду, проти яких ми протестували.

Дуже сумно бачити будь-яку жінку у в'язниці. Але домагайтеся свого не шляхом зневаги до інших.

Влада відразу ж сказала: розблокуйте трибуну і зустріч з чорнобильцями відбудеться. Опозиціонери на це не пішли.

А навіщо?? Чорнобильці почекають.

Самі не розуміють, що себе цим самим скомпрометували в очах чорнобильців. Всім чорнобильцям було неприємно слухати ці промови. Особливо виступ Олійника і Яворівського.

Акція зрежисована поганим ляльководом. Для мене до цих пір таємниця - хто це. Не зрозуміла людина, що люди їдуть не на виставу. І їдуть за свої кровні гроші. Може, останні.

Розбити людей цим імпровізованим походом до Кабінету міністрів, розчленувати на дві частини протестувальників - помилка, якщо не сказати «дурість».

Ці переговори з міліцією затягли час, що розпорошили чорнобильців. А сам перехід до Кабінету міністрів повністю знівелював акцію.

Кабінет міністрів - лише наслідок.

Початок зла - в самій Верховній Раді. Це депутати надали Кабміну право регулювати соцвиплати постановами при прийнятті закону про бюджет 2012 року. Вони за все у відповіді.

Приїхали люди хворі, вони втомилися, і сама обстановка знаходження в парку в столиці людей розслабила, і вони розсілися на лавках, забувши про мету приїзду.

Друге, що хочу зазначити: чорнобильці наче самі не знають, що хочуть. Кожен вважає, що його думка - єдино правильна, і що тільки за його порадою треба робити. Не бажання працювати в команді дуже чітко позначилося на чорнобильському єднанні.

А партійна приналежність і симпатії до того чи іншого політика більше переважають над прагматичністю.

Чесно кажучи, мене це сильно гнітило. Не зрозуміють люди, що немає месії серед політиків. Був уже один - Ющенко. Чим скінчилося - самі знаєте. Точно так само і з Юлею. Ось це вже проблема опозиції - не зрозуміють ніяк, що вона - не месія.

Не піде народ на Майдан заради неї. А може і розуміють, тому й плюють на народ, в даному випадку - на чорнобильців, коли влаштували «веселуху» в парламенті. Взагалі-то ми їх туди не для цього обирали.

Блокуйте вулиці і все інше, якщо вам повірять люди і підтримають, але трибуна - для обговорення законопроектів. Ваш обов'язок в парламенті - це закони. А блокування - це на вулицях, якщо народ повірить вам.

І третя, сама нагальна, проблема, на мій погляд, - всі чорнобильські організації та партії очолюються одними «станційниками», тобто тими, хто працював на ЧАЕС.

Що це - збіг? Ні, не збіг. Не маючи людей і, найчастіше, маючи тільки реєстрацію на папері, вони нібито захищають когось від когось.

Як це може бути? Та просто висновок один - створені як клони або просто через звичайної заздрості до Андрєєва.

Залишається й третій варіант - для страховки.

Питається: навіщо створювали і реєстрували? Адже Андрєєвська організація («Союз Чорнобиль України» - НародUA) цілком справлялася зі своїми функціями до недавнього часу. А ці структури створені 10-12 років тому.

Ким і чим? Загадка. Отримуючи з бюджету гроші і не маючи людей.

Чому так стверджую? Та тому, що на протесті 26-го квітня не бачив жодної організації, крім нової - ВОВЧ, найбільш масштабної і організованої.

Багато питань для роздумів і оцінки ситуації, і багато вже відповідей очевидних.

Перше - опозиція теж не народна, як і влада. Їй не можна довіряти, як і владі. А якщо і розмовляти - тільки на рівних правах і з обопільною відповідальністю. Тільки шляхом складання відповідних документів і зобов'язань.

Друге. Чорнобильцям потрібно нове об'єднання. Не кількісне, а якісніше - на ідеях і шляхах їх реалізації.

Об'єднання, яке б об'єднало людей не за партійною, регіональною чи релігійною приналежністю, а на ідеях чорнобильського братства.

Тільки правильно оцінивши і зробивши висновки. з упевненістю можна сказати, що наступна акція - будь вона в грудні (на День ліквідатора 14 грудня) або вже на наступний рік 26 квітня - може увінчатися успіхом.

Я повністю в цьому впевнений. Андрєєв сам допоможе в цьому своїми висловлюваннями у прямих ефірах і в ЗМІ. Коли звучать слова «рвачі і мародери» з вуст самих мародерів і рвачів на подобі голови черкаського СЧУ («Союз Чорнобиль України» - НародUA) і віце-президента СЧУ Болтенкова, який не виїжджав у зону зараження, то це стимулює до дій.

Що стосується акцій на місцях, то в різних місцях вони пройшли по-різному. Але в Черкасах це видовище було неприємне. Переглядаючи відео, зроблене спеціально для нас, відзначаємо малу кількість чорнобильців (близько 34 осіб) і велику кількість школярів. Ні промов, ні нагород - вони прозвучали раніше і вручені раніше. Але влада, напевно, задумається.

Що стосується представлення Черкаської області в Києві, то Черкащина гідно там виглядала. Особливо представлені були Черкаси, Монастирище, Канівщина, Чорнобаївщина. Сміла та Корсунь - трохи менше.

На такому ж рівні були представлені Шпола, Золотоноша, Маньківка, Лисянка, Жашків і Драбів.

Не відзначилася в нас тільки Чигиринщина, тому поки не знаємо, скільки було чорнобильців з Чигиринщини. Усі, хто бажає, може зайти на чорнобильські сайти і в рубриці «фоторепортаж» зустріти там багато знайомих облич. Менше, ніж 11 осіб, не було з жодного району Черкаської області. Були райони, які представили й 45-60 людей."

 

 

Фото надані НародUA Борисом Бродовським

Поділіться з друзями: