Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


02 Серп 2012

Черкаська міськрада звернеться до Генпрокурора з приводу знесення мовного містечка

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Прокуратура міста Черкаси поки що не виявила жодних порушень у діях працівників міліції, які 6 липня знесли наметове містечко, де протестували проти прийняття мовного закону. Зараз проводиться повторна перевірка, результати якої прокуратура обіцяє надати, щойно перевірка завершиться.

У цьому депутатів Черкаської міської ради запевнив заступник прокурора Черкас Володимир Ляшко, доповідаючи на сесії.

 

«З боку працівників міліції відсутні порушення. Заяв з приводу застосування сили не надходило ані в прокуратуру міста Черкаси, ні в райвідділи. Проводиться повторна перевірка, остаточне рішення по матеріалах перевірки ще не прийняте», - сказав Володимир Ляшко.

 

Він також запевнив депутатів, що повідомлення у пресі та заяви під час сесії не є підставою для порушення кримінальної справи. Мовляв, для цього потрібні тільки особисті заяви потерпілих, а їх не було.

 

«У 1998 році було кримінальне переслідування проти мене по 125 статті тоді ще старого Кримінального кодексу – мовляв, я здійснив наклеп на Президента України. 125 стаття була одна з небагатьох (якщо не єдина) в Кримінальному кодексі, згідно якої дійсно обов’язково має бути звернення потерпілого. Тому що за винятком потерпілого ніхто не знає, чи є ця інформація наклепом чи ні. І тоді заяви не було, а кримінальна справа була. Тобто, прокуратура могла працювати, реагуючи на публікації в засобах масової інформації», - зауважив міський голова Черкас Сергій Одарич.

 

Тим часом, якщо прокуратура міста принаймні делегувала свого представника, який доповідав під час сесії про перевірку законності дій міліції 6 липня, то Управління МВС України в Черкаській області взагалі проігнорувало запрошення на сесію.

 

«Я оцінюю це як мінімум як неповагу до органу самоврядування», - зауважив Сергій Одарич.  

 

Зрештою мер запропонував прийняти два звернення.

 

«Одне – до Генерального прокурора України, щоб він перевірив повноту здійснення перевірки прокуратурою міста. Чи дійсно необхідні для порушення кримінальних справ особисті заяви, чи дійсно недостатньо того, що було зафіксовано на відео і в заявах, озвучених на сесії міської ради. І друге – звернення до міністра МВС щодо відповідності займаній посаді керівництва міліції за ігнорування запрошення на сесію міської ради і надання інформації, яка турбує сьогодні громаду міста», - підсумував Сергій Одарич.

 

За спрямування обох звернень проголосували 38 депутатів Черкаської міської ради. Один утримався.  

 

Зауважимо, що депутати Максим та Микола Булатецький на сьогоднішню сесію не  з’явилися. А заступник прокурора Черкас чомусь не знає, що Ігор Сичов звертався до прокуратури з приводу того, що правоохоронці зламали йому руку, проте отримав відмову у порушенні кримінальної справи. Як ми вже повідомляли, громадська організація «Воля ХХІ» оскаржуватиме в суді цю постанову прокуратури.

Фото НародUA

 

 

Поділіться з друзями: