Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Черв 2012

Черкаська міськрада з мером Одаричем не захотіли захищати державну мову

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Більшість депутатів разом із міським головою Черкас Сергієм Одаричем на сесії Черкаської міської ради, яка відбулася сьогодні, 7 червня, голосували проти внесення в порядок денний звернення до Верховної Ради з приводу неконституційності законопроекту «Про засади мовної політики», прийнятому в першому читанні. Так, "за" розгляд і ухвалення цього звернення від імені Черкаської міської ради проголосували лише 12 депутатів. Про це НародUA повідомила ініціатор такого звернення депутат облради Любов Майборода, яка разом із депутатом міської ради Святославом Вовкодавом і пропонувала його прийняти.

Пропонуємо читачам НародUA проект відкинутого більшістю Черкаської міської ради звернення.

 

Звернення

депутатів Черкаської міської ради до народних депутатів України

з приводу прийняття Верховною Радою України в першому читанні

законопроекту «Про засади мовної політики»

 

5 червня 2012 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про засади мовної політики» як такий, що суперечить основним принципам Конституції України та рішенню Конституційного Суду України № 10-рп/99 від 14 грудня 1999 року, якими закріплено статус української мови як єдиної державної. Законопроект «Про засади мовної політики» вводить у правове поле поняття «регіональна мова», «мовна група», «мовна меншина», «регіональна мовна група». Визначені Основним законом засади мовної політики, таким чином, піддаються кардинальній ревізії.

Ми, депутати Черкаської міської ради, розцінюємо прийняття в першому читанні законопроекту «Про засади мовної політики» як сприяння

діючої влади проведенню політики русифікації, яка вперто насаджується російськими шовіністами. Для молодої української держави, яка пережила століття гноблення і зневаги з боку російської імперії, прийняття даного законопроекту є шкідливим і таким, що ставить під загрозу існування української держави.

Звертаємось до свої колег – народних депутатів України схаменутись, відчути свою відповідальність перед майбутніми поколіннями і світовим українством, стати на захист української держави, її мови і єдності, відхилити законопроект і не допустити його прийняття.

 

07 червня 2012 року

 

Фото immigrada.de

Поділіться з друзями: