Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Лип 2012

Черкасам не відшкодовують лікування мешканців інших міст

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

У черкаських медиків проблема – вони не знають, як отримувати кошти за лікування мешканців інших міст.

Про це йшлося під час наради з головними лікарями медичних закладів Черкас у міськвиконкомі.

 

За словами директора департаменту охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, потрібно чітко розрізняти два поняття «медична допомога» та «медичне обслуговування».

 

«Медична допомога повинна надаватися громадянам України безкоштовно. Тому відмовляти в наданні медичної допомоги або вимагати плату за цю медичну допомогу є незаконним. Уже законодавство в галузі охорони здоров'я чітко розвело поняття медичної допомоги і медичного обслуговування. Медичне обслуговування – це медична послуга. Тому воно може регламентуватися лише в межах бюджетного законодавства, а в межах бюджетного законодавства може бути у вигляді договорів про відшкодування надання медичних послуг тими суб'єктами, які працюють із фінансами в частині, коли держава гарантує на цю людину якусь суму», - пояснив Олег Стадник.

 

За його словами, норматив, встановлений Міністерством фінансів на одного мешканця міста Черкаси становить 500 гривень.

 

«У межах цього нормативу планується міський бюджет. І потрібно мати угоду про відшкодування лікування за межами міста. Ви напевне знаєте, що у нас немає спеціального психіатричного закладу для так званого соціального утримання. Тобто, фактично, це тюремне утримання. І на утримування цього міжрегіонального закладу Черкаська область виділяє субвенцію іншій області, щоб там лікувалися наші пацієнти», - розповів Олег Стадник, додавши, що уже є звернення з Полтави з проханням відшкодувати лікування вісьмох мешканців міста Черкаси.

 

«Ми відповідно проаналізували ситуацію і знайшли двох мешканців міста Полтава, і тому зараз іде механізм, як ми будемо взаєморозраховуватися. На початку року потрібно укласти між Черкаською та Полтавською міською радами договір про порядок взаєморозрахунків в разі лікування мешканців міст. Як воно буде? Важко буде, тому що ми у позаминулому році надіслали в кожен район інформацію про ту кількість пацієнтів із районів області, які пролікувалися у наших лікувальних установах, які не мають статусу обласних. Тобто, вони повинні були лікуватися або в обласній лікарні, або в себе за місцем проживання. На жаль, усі нам відмовили у підписанні цієї угоди про відшкодування», - повідомив директор департаменту охорони здоров'я.

 

Підсумовуючи, він запевнив, що у цьому році теж буде підраховано, скільки іногородніх пацієнтів лікувалися у медичних закладах Черкас.

 

«Теж будемо писати листи головам районних рад про те, щоб проводити взаєморозрахунки», - наголосив Олег Стадник.

 

Фото: tsn.ua

Поділіться з друзями: