Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


01 Трав 2013

Українська лялька - провідник до народу й дитинства

Читайте більше в рубриці Фоторепортаж
 

Уже визначилися переможці конкурсу народної ляльки серед школярів, який був оголошений наприкінці жовтня 2012 року і тривав півроку. Партнером конкурсу народної ляльки було серед інших і наше народне видання - НародUA. 16 травня будуть оголошені переможці конкурсу й відзначені журі роботи. Також ми назвемо ту дитину, що отримає подарунок від НародUA. Тим часом НародUA годинами блукав серед усіх цих чудових ляльок, зроблених з любов'ю нашими дітлахами з різних куточків України, і пропонуємо вам здійснити подорож у це казкове народне дитинство. У світ української народної ляльки.

Близько 150 школярів виявили бажання взяти участь у конкурсі народної ляльки. Це були учні як загальноосвітніх шкіл, так і діти з дитячих будинків, спеціалізованих шкіл-інтернатів, художніх шкіл і арт-студій. Не зважаючи на те, що конкурс проводиться у Черкасах, він таки вийшов за межі Черкаської області і став міжрегіональним. Своїх "діток"-ляльок прислали на конкурс діти з Черкаської, Тернопільської, Львівської, Київської та Луганської областей.

Найбільш активними лялькотворцями, за словами головної натхненниці конкурсу Лідії Колесник, виявилися діти з Драбова Черкаської області.


DSC 7274

DSC 7289

DSC 7326

 

Загалом журі нарахувало 111 конкурсних робіт. Ляльок - куди більше, оскільки були й колективні роботи, які містили багатьох персонажів. Крім того, були позаконкурсні роботи. 

Поза конкурсом свої чудові творіння надіслали представники Черкаської спецшколи-інтернату семирічні хлопці із слабким зором Денис Швець і Арсен Черніков, а також Марія Миленко з ДЦП.


DSC 7292

DSC 7297

DSC 7302

DSC 7305"Лялька – це провідник у світ дитинства, не лише для кожного з нас, але й цілого людства. За словами Олександра Найдена, у ляльці – посереднику між бабусею та онукою, тобто між старшим і молодшим поколінням, – закладений національний фактор любові і сподівань, віри в добро та захист від злих сил. Тож, аби відродити сімейні традиції створення вузлових ляльок, аби сприяти пізнанню й навчанню особливостям створення народної ляльки і було оголошено у листопаді 2012 року проведення відкритого заочного конкурсу української народної ляльки для учнівської молоді в Черкаській області", - зазначила Лідія Колесник.


DSC 7402

DSC 7404

DSC 7411

DSC 7413За словами Лідії Колесник, до 12 травня всі охочі мають змогу переглянути конкурсні роботи у відділі літератури та мистецтва Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Тараса Шевченка.

А 16 травня 2013 року організатори конкурсу запрошують шанувальників народної ляльки і дитячої творчості долучитися до святкових заходів.

Так, о 13.00 год. у Черкасах в супермаркеті “Буквиця” (торговельно-розважальний центр "Хрещатик-сіті", вул. О.Дашкевича, 19) учасниця конкурсу народної ляльки з Тернополя Аня Луцька разом із бабусею Аллою Шушкевич проведуть майстер-клас з виготовлення ляльки-куватки;

Уже о 15.00 год. у Черкаському обласному художньому музеї (вул. Хрещатик, 59) відбудеться відкриття виставки вибраних організаторами робіт учасників конкурсу та нагородження переможців.

(Довідки та попередній запис на майстер-клас за тел.: 0937676599 – Колесник Лідія Миколаївна.)

 


DSC 7308

DSC 7310

DSC 7313

DSC 7315

DSC 7321


 

Наталія Кузьменко, член журі конкурсу, майстер витинанки та автентичної народної ляльки:

"Лялька – дзеркало, що відображає епоху, в якій вона була створена. Лялька – посередник між живими, та тими, хто ще має народитися. Тому разом з приданим дівчина клала до скрині ляльку, зроблену власноруч.

Дитина, створюючи ляльку, виявляє власне розуміння традиційного образу, спираючись на теперішній час, в якому живе і розвивається. В глибині своєї суті маленький творець є носієм генного коду нації.

Українська лялька унікальна тим, що вона така ж, як і тисячу років тому! Найдавніші ляльки – глиняні – сягяють часів Трипілля. Цей атрибут-оберіг є безсмертним, як і сама Людина."DSC 7328

DSC 7332

DSC 7337

DSC 7340

DSC 7345

DSC 7354

DSC 7355

DSC 7377

DSC 7382

DSC 7396

DSC 7398


 

Фото НародUA


Поділіться з друзями: