Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Квіт 2012

У Черкасах встановили велетенську писанку

Читайте більше в рубриці Фоторепортаж
 

На Соборній площі Черкас сьогодні, 13 квітня, у Страсну п'ятницю, встановили величезну писанку у вигляді глобуса (земної кулі). Відкриття мега-писанки, за словами організаторів, відбудеться завтра, 14 квітня о 12.00 год. разом із відкриттям виставки писанок, які робилися на майстер-класах в різних навчальних та позашкільних закладах, а також писанок із краєзнавчого та художнього музеїв.

Вага мега-писанки - близько 100 кг, розміри - 4 на 3 метри. Як уже повідомляв НародUA, велетенську писанку робила Ольга Мартинова, її син Олег та його товариш Роман.

Для розписування використали зелений, червоний, жовтий та білий кольори.

 

IMGP3107

IMGP3103

IMGP3102

IMGP3099

 

Головний спеціаліст управління культури Черкаського міськвиконкому Людмила Чорномор повідомила, що велетенська писанка-земля стоятиме на Соборній площі до 9 травня. Потім її, як і писанки такого ж розміру, але з регіональними особливостями й традиціями розпису, з усіх областей України звезуть в музей просто неба в Пирогово. А далі під час святкування Дня незалежності разом із парадом вишиванок відбудеться й своєрідний парад цих мега-писанок в акції-конкурсі "Диво-писанка". Тоді ж черкаська писанка позмагається за право називатися найкращою мега-писанкою.

 

IMGP3098

IMGP3094

 

IMGP3086

IMGP3084

IMGP3083

IMGP3078

IMGP3075

IMGP3067

 

Однак, як виявилося,  не все зразу вдалося, зважаючи на "нетрадиційність" розмірів, матеріалу (склопластик) та фарб. Так, як розповіла Ольга Мартинова, перші фарби "не клалися одна на одну", тому довелося всі фарби здирати і починати роботу заново. Найбільше, за словами майстрині, ускладнили роботу розміри писанки. 

В останні дні, як стверджує Ольга Мартинова, над писанкою працювали в распіраторах і холоді фактично з восьмої ранку до 12-ї ночі.

 

Говорячи про фінансові затрати на писанку з міського бюджету, Людмила Чорномор зазначила:

IMGP3054

 

- Вартість підставки на сьогоднішній день обходиться місту в 9564 гривні... Це унікальна підставка і наша писанка на Соборній площі буде виглядати як глобус. 

Скільки фарби пішло на сьогоднішній день ми ще не знаємо, тому що вона ще буде допрацьовуватись до завтра. І робота Ольги Мартинової - ми теж ще не підбивали підсумки. Автор сказав, що "після того, як ми її зробимо, покажемо, сподобається - тоді будемо говорити про ціну". 

Крім того, представник Черкаського міськвиконкому повідомила, що вони надіслали в обласне управління МВС листа, щоб з 13 квітня до 9 травня (в період перебування тут писанки) внести в перелік об'єктів, які знаходяться під охороною, і Соборну площу. 

 

IMGP3060

IMGP3057

IMGP3056

 

IMGP3051

IMGP3050

 

Ольга Мартинова, у свою чергу, повідомила, що це - найбільша поки писанка в її житті.

"Думаю, вже більше цього яйця я розписувати не буду", сказала вона.

Крім того, розповіла вона і про складність роботи:

IMGP3053

 

- Насправді було складно. Тому що це технологія зовсім не писанкарська. Треба було витримати лінії, послідовність кольору, як у писанкарстві, але це все - зробити на пластику. Робота з іншими матеріалами, з іншими фарбами... Були проблеми. Одна фарба не пішла на іншу... Ми зішкрябували фарбу канцелярськими ножичками. А потім - слава Богу - я намалювала 10 писанок, пішла на майстер-клас, роздала "за прости Біг", і все - діло пішло. Я завжди так роблю. Треба дати, щоб прийшло. Я роздала і Бог поміг - ми зробили писанку.

 

"Ми не можемо сказати, що писанка - черкаська. Бо насправді черкаської як такої немає. Черкащина - це область, яка була створена з Полтавської, Хмельницької, Київської... Це - середньодніпрянська писанка. Єдине, що деякі елементи я більше зробила через те, що розмір дуже великий. А наша середньодніпрянська писанка - така розмашиста, велика, і якби ми такі великі дубові листочки зробили, - було б нецікаво. Тут є Божі ручки, є сварга, є космічна енергія, є рослинні мотиви. Все ж таки наша область - сільськогосподарська. Тобто щоб тут родилось, щоб ми були з урожаєм, щоб усе в нас було добре...", - оповіла Ольга Мартинова.

 

Пояснила вона і кольористику писанки:

- Я не брала чорного кольору. В писанках, як правило, є ще чорний колір. Але я не захотіла його вводити. Я ввела кольори позитиву, доброї енергії. Зелений колір - колір достатку, жовтий - колір сонця, червоний - любові, білий - чистоти, невинності. Так що тут - самі позитивні речі.

 

Як розповіли виробники "підставки" для писанки, над загальною конструкцією цього Великоднього "пам'ятника" почали ще працювати в середині лютого. Зупинилися на ідеї, щоб зробити конструкцію з писанкою у вигляді глобуса, земної кулі.

Вага підставки - більше ніж півтонни. Тому, за твердженням її конструкторів і виробників, писанка витримає навіть ураганні вітри.

 

Уже після встановлення писанки на Соборній площі до Ольги Мартинової підходить чоловік і питає, навіщо цей "фашистський" символ (сварга) на писанці. Майстриня доводить чоловіку, що це - давній символ життя, руху енергії і що потрібно повертатися до своїх прадавніх традицій і символів...

 

 

Поділіться з друзями: