Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Лип 2012

Купайло в Холодному Яру

Читайте більше в рубриці Фоторепортаж
 

На хуторі Буда весело відзначили свято Івана Купайла. Гроза та стрімка злива не завадили святкуванню, а навпаки додали йому автентичної самобутності. Як усе було – бачив НародUA.

IMGP7451

 

Дійство відбувалося на території музейно-етнографічного комплексу «Дикий хутір», що знаходиться біля тисячолітнього дуба Максима Залізняка. Сумувати було ніколи, адже для всіх охочих організували різноманітні майстер-класи. Зокрема, можна було навчитися плести віночки із холодноярських трав та квітів. «Сировину» для цієї справи привезли у звичайнісінькому возику, і хоч плести було з чого, дехто все ж не проминув нагоди прогулятися хутором та нарвати запашних трав, компонуючи з них віночок.

 

 IMGP7343

 

IMGP7314

 

Щоправда, річки, в яку можна було б пускати вінки, тут немає, проте є невеличка водойма, у якій живуть нутрії та бобер (до слова – дуже веселі ручні тваринки, які охоче беруть їжу мало не з рук відвідувачів закладу).

 

IMGP7346

Нутрія гризе травичку

 

Крім того, на Івана Купала на Чигиринщині з року в рік іде рясний дощ, і нинішнє свято не стало винятком. Тож була і вода, і вогонь, але про це трохи згодом. 

 

IMGP7337

 

IMGP7368

 

IMGP7362

 

IMGP7375

Імпровізована фотосесія

 

IMGP7454

 

IMGP7368

 

Ці химери через кілька годин згорять, а поки що їх можна роздивитися з усіх боків

 

IMGP7468

Віночок із материнки та звіробою. Коли трави висохнуть, приходьте на чай ;)

 

Крім вінків можна було також навчитися робити ляльки-мотанки. Відома черкаська майстриня Лариса Теліженко до цього майстер-класу готувалася неабияк.

 

IMGP7329

«Це тільки так здається, що тут немає нічого складного. Але я порахувала, що якби я сама все робила, то мені довелося б працювати щонайменше 12 годин. Попросила подругу допомогти, то вона навіть здивувалася, скільки треба виконати роботи», - розповіла Лариса Теліженко.

Вона приготувала сотні клаптиків тканини та мотузочок різного розміру, щоб максимально полегшити процес виготовлення лялечок, і щоб усі, хто вчитиметься, отримали задоволення від цього дійства.

 

IMGP7385

 

IMGP7368

 

IMGP7437

Хлопчик вчиться заплітати кіски для ляльки

 

Бодіарт теж був купальський. Адже малюнки непрості, бо в них уособлення уявлень про цвіт папороті. І хоча його ніхто ніколи не бачив, а за словами скептиків-науковців, такого цвіту взагалі не існує в природі, проте часом так хочеться вірити у купальські легенди і мріяти, що колись таки знайдеш таємничий цвіт.

 

IMGP7483

Черкаській школярці Віолеті Делікатній малюють химерну маску у вигляді метелика

IMGP7496

Ич яка модниця!

 

lesya ostrovska

Про відродження українських традицій дбає господиня «Дикого хутора» Леся Островська:

«Івана Купайла – це моє улюблене свято. Романтичне свято. Свято чоловічої і жіночої енергії, зустрічі води з вогнем, сонця із землею. Уся природа сьогодні буяє енергією. Перше свято, яке я провела на «Дикому хуторі» і в якому спробувала себе як організатор, було саме Івана Купайла. Це було три роки тому – в 2009 році. Мені захотілося запросити наших друзів, знайомих. Сама написала сценарій, знайшла древні традиції і звичаї, які були, запросила друзів (70 осіб), взяла мікрофон і розказувала про звичаї і ритуали на Івана Купайла. Що потрібно вночі вмиватися росою, збирати зілля, занести його в хату і воно буде як оберіг. Також розповідала про те, що потрібно пройти освячення водою і вогнем, щоб не хворіти. Про чудодійні віночки, які берегли і одягали на голову своїм нареченим. Коли провела це свято, то відчула задоволення від того, що стаю ближче до традицій, і мої знайомі більше дізналися про купальські обряди. Потім виникла ідея проведення вечорниць, які я почала організовувати. Взагалі у нас діє дрес-код – українські вишиті сорочки. Сьогодні теж багато людей у вишиванках», - розповіла Леся Островська.

 

IMGP7368

 

IMGP7557

Яке ж Купайло без вогню?!

 

IMGP7368

 

IMGP7554

Коли вогнище запалили, усі присутні стали в коло і залунала пісня «Квітка-душа» у виконанні Ніни Матвієнко

 

IMGP7368

 

IMGP7368

 

IMGP7591

Охочих стрибнути через багаття було чимало

IMGP7607

 

IMGP7368

 

IMGP7608

І трохи купальських вогняних химер

Фото Олександра Солонця, НародUA та mudrakova.com.ua

 

Про особливості Холодного Яру можна прочитати тут:

Холодний Яр вабить потужною енергетикою

 

Читайте також:

Холодний Яр: унікальний заповідник без землі

Поділіться з друзями: