Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Квіт 2012

Час писанки. Фоторепортаж

Читайте більше в рубриці Фоторепортаж
 

Наприкінці березня Ірпінська дитяча бібліотека (Київська область) перетворилася на місце зустрічі майстринь з писанкарства та дітлашні, охочих розмалювати свою писанку. Київський фотограф Віталій Нетяга зафільмував затамований подих і натхнення юних майстрів.

Майстрині Національного Центру народної культури «Музей Івана Гончара» розпочали з теорії про мистецтво малюнку на великодньому яєчку.

– Ми пропагуємо ідею відродження традиції. Це не забавка і не шоу, – розповідає Олена Степанченко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара. – Ми викладаємо майстер-клас для того, щоб діти захотіли потім дома намалювати писанку й залучили до цього своїх батьків. Цікаво, з кожним роком інтерес до писанкарства зростає. Якщо минулого року ми навчали близько 200 дітей у різних містах, то цього року отримали значно більш запрошень. Ми навіть фізично не встигаємо провести майстер-клас для всіх бажаючих.

 

Майстриня Олена також зауважує, що їй цікавіше працювати з дітьми, оскільки в них немає якихось штампів чи обмежень, як у дорослих, і тому діти часто малюють несподівані писанки.

писанки-18

Як зауважує майстриня, щоб малювати писанку, зовсім не обов'язково бути професійним художником чи мати якісь надзвичайні здібності. Це не шедевральне малювання. Знаки, які наносяться на писанку, дуже прості. Створені кілька сотень років тому, їх зображали господині вдома, у звичайних умовах. Головне в цій справі – практика, уважність та гарний настрій.

 

писанки-11

писанки-8

На фото: майстриня Олена Степанченко показує, як наносити малюнок.

Скажу відверто, малювання великоднього яєчка – дійство неймовірне. Для цього вам буде потрібно яйце, писачок, свічка, шматочок воску, простий олівець, розчин оцту та фарби.

 

Спочатку готують яйце – очищають від бруду та знежирюють в оцті. Далі простим олівцем на поверхню яйця наноситься розмітка.

писанки-16

Потім за допомогою писачка наноситься восковий рисунок. Для цього шматочок воску в писачку нагрівають над свічкою, віск розтоплюється й тоненькою цівкою витікає – саме час малювати.

писанки-58

писанки-21

писанки-42

писанки-72

Опісля яйце занурюють у банку з оцтом, а потім у потрібну фарбу. Поступово яйце доповнюється новими восковими елементами. Так, під прошарком воску приховується необхідна кольору лінія, крапочка чи інший елемент. Малювання завжди йде від світлого кольору до темного. Наприкінці малювання – повністю знімається віск з писанки.

писанки-63

У давнину бралися свіжі яйця, їх у жодному разі не варили. З часом вони «висихали», і так зберігалися в домі біля ікон, нерідко писанки передавалися з покоління в покоління. Вірили, що розмальоване великоднє яєчко несе закодовану інформацію: кожний колір та елемент мав значення. Освячене в церкві, писанка могла зцілювати хворих.

писанки-69

Молодим дівчатам та хлопцям зазвичай дарувалися яскраві писанки, старші люди отримували коричневі, або бордові яєчка. Якщо дівчина хотіла освідчитися, дарувала коханій людині червону писанку. На могили померлим родичам несли чорні писанки.

 

...Кожний має шанс розмалювати свою писанку. До Великодня ще є час.

писанки-68

 

Автор висловлює вдячність у підготовці матеріалу редакції газети «Західне передмістя Києва»

Фото – Віталія Нетяги

Ірпінь – Київ – Черкаси

Поділіться з друзями: