Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Фоторепортаж

Проект «Ніч у музеї» черкащани будуть згадувати ще довго. Шкода, що така акція проводиться лише раз на рік. Коридорами та залами Черкаського художнього музею блукала і спрагла до мистецтва редакція «НародUA». Щоправда, давалася взнаки втома, адже Черкаси – унікальне місто, в якому або взагалі нічого не відбувається, або відбувається все й відразу.

Перший черкаський дівчачий велопарад зібрав близько півсотні красунь на роверах. Дівчата вбралися по-святковому: яскраві спіднички, сукні, м'які іграшки, квіти, гумові кульки та кольорові стрічечки на велосипедах. Підтримати дебютний дівчачий велопарад приїхало і чимало хлопців. Невеликою колоною у супроводі автомобілю ДАІ дівчата проїхалися центральною вулицею міста від площі Богдана Хмельницького. Фінішували у Долині троянд, де влаштували фотосесію.

Сьогодні, 5 травня, в Черкасах відбувся Парад вишиванок. До сотні людей у вишиванках, пластунських одностроях та іншому одязі пройшли ходою кілька кілометрів від ПК "Дружба народів" до парку 50-річчя Жовтня. Під час "маршу" молоді люди співали різноманітних українських пісень. Утім, були тут у вишиванках і дуже маленькі діти на колясках, і літні жінки, які на парад принесли й вишиті рушники. До параду долучився й актор Черкаського музично-драматичного театру Юрій Прокопчук з донькою Данусею, а також представники різних громадських організацій.

Попри те, що обласні чиновники обіцяли відкриття сезону водної навігації ще в квітні, а нині вже травень, порт «Адамівка», який знаходиться у селі Рацеве на Чигиринщині, завмер в очікуванні. Зовсім не схоже, що звідси ось-ось будуть ходити пароплави, якими можна буде дістатися до Черкас...

Іноді театральні репетиції куди цікавіші, аніж прем'єра спектаклю. Насамперед, за творчою напругою, пошуками та народженням нових якихось інтерпретацій, метафор та інших художніх засобів. А ще, звісно, - творчими конфліктами й цілими "баталіями" світоглядів, передусім - мистецьких. Цього разу НародUA побував на репетиції казки "Король Дроздобород" за братами Грімм, яку ставить режисер Олесь Павлютін. 1 травня планується прем'єра цієї вистави.

На Соборній площі Черкас сьогодні, 13 квітня, у Страсну п'ятницю, встановили величезну писанку у вигляді глобуса (земної кулі). Відкриття мега-писанки, за словами організаторів, відбудеться завтра, 14 квітня о 12.00 год. разом із відкриттям виставки писанок, які робилися на майстер-класах в різних навчальних та позашкільних закладах, а також писанок із краєзнавчого та художнього музеїв.

Черкасців долучають до індійської культури. Днями черкаський міський центр «Сахаджа Йога» організував у приміщенні обласного художнього музею презентацію «Індійська вітальня». У рамках цієї «вітальні» послідовники індійської культури у Черкасах провели для усіх охочих ознайомлювальну презентацію, розповівши про традиції цієї азійської країни.

У Черкаській філармонії розпочалася акція «Розмалюй писанку». Близько сотні дітей вчилися писати писанки під пильним керівництвом майстрів зі всієї України. Мій син Андрійко із особливим захопленням сприйняв ідею податися у філармонію на майстер-клас. І хоча ось уже кілька років поспіль на Великдень ми з ним розмальовували писанки, тож якийсь досвід цієї справи у нього був, проте перш ніж взяти до рук писачок, син занурився у Всемережжя у пошуках інформації.

Наприкінці березня Ірпінська дитяча бібліотека (Київська область) перетворилася на місце зустрічі майстринь з писанкарства та дітлашні, охочих розмалювати свою писанку. Київський фотограф Віталій Нетяга зафільмував затамований подих і натхнення юних майстрів.

Учора, 5 квітня, в Стамбулі відкрилася виставка «Чотири чверті мистецтва та Україна», на якій представлені роботи українських художників Миколи Могилата (Львів), Ольги Одальчук (Київ), Яни Голубятнікової (Херсон) та Олександра Меєрсона (Феодосія). Як повідомляють наші джерела, усе пройшло на високому рівні.