Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Жовт 2012

"Центр адміністрування" буде судитися через борги

Читайте більше в рубриці Гроші
 

Після заяви першого заступника міського голови Черкас Віктора Беззубенка про те, що комунальні підприємства міста, які мають борги, потрібно закривати, ситуацію НародUA прокоментував керівник одного з названих КП. В.о директора Центру Адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради Валерій Макеєв заявив, що його підприємство не має боргів, а претензії Податкової на 1700 грн підприємство "відіб'є у суді". Мовляв, Центр адміністрування своєю діяльністю за 4 місяці дав сотні тисяч гривень додаткових надходжень. Натомість Черкаська міська рада попри шість звернень від КП не ухвалює рішення щодо земельної ділянки і підприємства «Метро-інформ», яке не сплатило до бюджету, за словами пана Макеєва, більше двох мільйонів гривень. Можливо, хтось "кришує" «Метро-інформ»?

Тож НародUA поставив Валерію Макеєву кілька питань.

 

DSC 3139

 

- Як Ви прокоментуєте виступ першого заступника міського голови Черкас Віктора Беззубенка щодо недоцільності діяльності таких КП, які не приносять доходу, серед яких названо і КП «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради»?

- По- перше: особисто Віктор Анатолійович щодо напрямків діяльності КП «Центр адміністрування...» декілька разів чітко висловився: «Повний карт-бланш». Тобто мова йде про те, що напрямки діяльності КП є доцільними, інноваційними та ефективними для міської ради. Особисто я і поважаю, і у добрих ділових стосунках із Віктором Анатолійовичем, і, переконаний, якби стосовно Центру адміністрування виникло реальне питання щодо припинення діяльності, то я знав би про це першим, а не через пресу чи в будь-який інший спосіб.

По-друге, КП за своїм Статусом не здійснює господарської діяльності – тобто такої, що має приносити дохід від підприємництва. У відповідності до статуту підприємства, КП здійснює захист інтересів Черкаської міської ради у таких справах:  у процедурах виконавчого провадження, у справах про банкрутство, у справах, пов'язаних із застосуванням Закону України «Про іпотеку». Також ідеться про стягнення дебіторської заборгованості, яка виникла більш як за один календарний рік перед Черкаською міською радою, створених нею комунальними підприємствами, установами, її департаментами, на підставі надання послуг, договірних, кондиційних та деліктних та інших взаємовідносин та правочинів. Ми займаємося і порушеннями умов ліцензування певних видів господарської діяльності на території міста Черкаси та відшкодуванням територіальній громаді збитків, завданих неправомірними діями, Ну і окремими дорученнями Черкаської міської ради, виконавчого комітету, міського голови, а також захистом прав споживачів та встановленням фактів розповсюдження неправдивої інформації щодо Черкаської міської ради та її структурних підрозділів. З відшкодуванням майнової та немайнової (у тому числі – моральної) шкоди, завданої такими діями;

Тобто ми діємо в інтересах міської ради: і у тих випадках, коли це приносить матеріальний дохід органу місцевого самоврядування, і у тих, коли мова йде про «нематеріальні речі», як захист прав споживачів.

- Повертаючись до «матеріальної» сторони: є вже якісь «наслідки» Вашої діяльності?

- У цьому легко переконатись: подивіться на бюджет міста на цей рік. Так, за останні чотири місяці (термін дії нашого КП) планові надходження до бюджету від укладання договорів «про пайову участь» мали б скласти 5 000 грн на місяць. В результаті здійсненого нами моніторингу та аналізу щодо стану справ із зазначеним видом надходжень, за ці чотири місяці укладено договори вже на суму понад 400 000 грн. Відчуйте різницю.

- Віктор Беззубенко назвав ваше підприємство боржником. У зв'язку з чим в "Центру ..." виникли борги?

- Реально - ми нічого не винні Податковій. Більше того, виникла дуже цікава ситуація: у міста є боржник на 2 млн грн за землекористування. Ми вже шість разів зверталися до Черкаської міської ради щодо заборгованості цього підприємства за землекористування та передачі будівлі за цією адресою на баланс нашого підприємства. Але рішення не виноситься на розгляд сесії (див. нижче витяг з листа Центру адміністрування - НародUA).

- А офіційно скільки Ви заборгували і перед ким? Про які борги згадував Віктор Беззубенко?

- Офіційно є претензій податкової на 1 700 рн, які ми на 100% відіб'ємо у суді

 

НародUA також подає витяг з листа Центру адміністрування до Черкаської міської ради з приводу заборгованості та ситуації навколо двохмільйонного боргу за землекористування підприємством "Метро-Інформ".

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Метро-Інформ» уклало з Управлінням власністю міста Черкаси договір оренди нежитлового приміщення, що є міською комунальною власністю, а саме: 1 березня 2004 року Договір №914 терміном дії до 30 червня 2013 року (далі по тексту - Договір) на приміщення загальною площею 5078,40 кв.м. Вказане приміщення розташоване за адресою: м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, 15/1 та належать на праві власності територіальній громаді, яка володіє, користується та розпоряджається своїм майном через уповноважений орган місцевого самоврядування – Черкаську міську раду.

На виконання умов Договору, за актом прийому-передачі, який є його невід’ємною частиною,  приміщення загальною площею 5078,40 кв.м., вул. Сумгаїтська, 15/1 у місті Черкаси передано у строкове користування на умовах оренди Управлінням власністю міста, а ТОВ «Метро-інформ» вказане приміщення прийняте на умовах визначених Договором.

Таким чином, за правилами ст.ст. 640 ЦК України Договір слід вважати укладеним. Відповідно, до п.п. «і» п. 5.2 Договору орендар зобов’язаний: в місячний термін з моменту підписання цього договору оформити право землекористування у встановленому законом порядку. 

ТоВ «Метро-інформ» невиконані обов’язки по оформленню права землекористування у встановленому законом порядку на земельну ділянку, на якій розташоване орендоване ним нежитлове приміщення, в результаті чого з моменту укладення Договору і по даний час Тов «Метро- Інформ» фактично користувався земельною ділянкою без правовстановлюючих документів та безоплатно,  пропозиції міської ради щодо належного оформлення землекористування та здійснення платежів за землю –  ТоВ «Метро- Інформ»  відхилив.

Щодо неправомірності користування земельною ділянкою ТОВ «Метро-інформ» Прокуратурою міста Черкаси здійснено перевірку, та листом № 123-202-10 повідомлено, що ТОВ «Метро-Інформ» здійснює фактичне землекористування земельною ділянкою за адресою м. Черкаси, вул. Сумгаїтська 15/1 без оформлення права користування нею, що завдає суттєві збитки органу місцевого самоврядування.

Таким чином, фактичним землекористувачем ТОВ «Метро-Інформ» шляхом самоусунення від виконання прийнятих на себе зобов’язань за договором, завдано збитків органу місцевого самоврядування  - Черкаській міській раді - на суму 2 055 114 ( два мільйони п’ятдесят п’ять тисяч сто чотирнадцять тисяч) грн.

 

Враховуючи вищевикладене, з метою оформлення документів для отримання державного акту на постійне користування земельною ділянкою та подальшої позовної діяльності щодо стягнення  з ТОВ «Метро-Інформ» коштів за фактичне землекористування земельною ділянкою,

 Прошу :

Невідкладно розглянути питання щодо передачі на баланс КП «Центр Адміністрування та Моніторингу Черкаської міської ради»  будівлі, що знаходиться за адресою вул. Сумгаїтська 15/1, м. Черкаси.

 

За інших обставин (визнання сесією міської ради правомірним ухилення від укладання договору оренди земельної ділянки з боку ТОВ «Метро-Інформ») КП «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» має подати податкову звітність щодо земельної ділянки за адресою м. Черкаси, вул.. Сумгаїтська 15/1, та винести на сесію міської ради питання щодо сплати коштів за землекористування збитків (втраченої вигоди) Черкаської міської ради – 2 055 114 грн.

 

 

Фото надане Валерієм Макеєвим та promisto.com.ua

Поділіться з друзями: