Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Лип 2012

Ремонт черкаських доріг обійдеться у 80 мільйонів гривень

Читайте більше в рубриці Гроші
 

На ремонт доріг у Черкасах цьогоріч витратять близько 80 мільйонів гривень. При цьому капітальний ремонт обійдеться у 70 мільйонів, а решта коштів піде на ямковий ремонт шляхів.

За словами заступника міського голови Черкас Олексія Леонова, уже підписана угода з переможцем тендерної процедури – «Управління механізації «Аерошляхбуд», і не зважаючи на вихідні дні розпочалися роботи по реконструкції вулиці Хрещатик.

 

«Почали з фрезерування проїжджої частини. Після цього ми будемо працювати над вирівнюванням бордюр, підняттям люків, які є на проїжджій частині. Потім коли будуть виконані підготовчі роботи, буде укладений вирівнюючий шар, і тільки тоді буде укладена щебнево-мастильна асфальтобетонна суміш, яка слугуватиме останнім шаром і дасть можливість не проникати волозі в ґрунт», - розповів Олесій Леонов.

 

На запитання, чому капітальний ремонт розпочали з вулиці Хрещатик, яка порівняно з іншими міськими дорогами має доволі пристойний вигляд, заступник мера відповів:

 

«Почали звідси, щоб відремонтувати цю дорогу, і щоб була можливість розвантажити потім центральну частину міста, спрямувавши сюди потік транспорту», - пояснив посадовець.

 

Щодо фінансування, то Олексій Леонов розповів, що на капітальний ремонт доріг використовують кошти, отримані за продаж муніципальних облігацій, а також кошти з бюджету розвитку. А на ямковий ремонт підуть кошти, які надала держава,  а також виділила додатково міська рада (загалом близько 9 мільйонів).

 

Шар асфальту, який знімається із доріг, де здійснюють реконструкцію (оскол), буде використовуватися для провулків та вулиць, які взагалі не мають ніякого покриття.

 

«Перші автомобілі з осколом зараз їдуть у район Луначарки, де з понеділка почнеться грейзерування цього осколу, для того, щоб поліпшити стан доріг у цьому мікрорайону.  Черкащан, які не проти надавати кошти на таке поліпшення доріг, на сьогоднішній день поки що не так багато, як хотілося б, але вони є. Уже є графік і перші автомобілі поїхали на Луначарку, бо люди виявили бажання спільними зусиллями, разом із містом зробити дороги. Вартість залежить від того, які роботи потрібно виконувати на цій вулиці. Чи потрібно підґрунтя під оскол, чи необхідно робити корито і засипати його щебнем або якимись будівельними відходами, чи це можна зразу вирівняти і класти оскол... Тому сказати, що по всіх вулицях буде однакова ціна, не можна. На якихось вулицях це буде одна ціна за квадратний метр, а на інших – абсолютно інша», - розповів Олексій Леонов.

 

За його словами, у мікрорайоні «Луначарський» ціна складе близько 8 - 12 гривень. Але будуть дороги, де потрібно буде викласти всі 20 гривень за метр квадратний. При цьому в мерії наголошують, що подібний ремонт – це ініціатива мешканців.

 

«Оскол місто надає безкоштовно і так само безкоштовно доставляє до місця призначення», - підсумував Олексій Леонов.

 

Фото: rada.cherkassy.ua

Поділіться з друзями: