Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Трав 2012

На хворих із нирковою недостатністю виділили майже 16 мільйонів

Читайте більше в рубриці Гроші
 

На позачерговій сесії Черкаської обласної ради, яка відбулася сьогодні, 4 травня, на гемодіаліз в приватному діалізному центрі "Фрезеніус" та обласній лікарні для 156-ти черкаських хворих на хронічну ниркову недостатність виділили 15,7 мільйонів гривень. Зокрема, 8,3 мільйони гривень на прохання керівництва Черкаської ОДА та Черкаської облради виділили з місцевих - міських та районних - бюджетів Черкаської області. 7,4 мільйони гривень, за словами керівника управління охорони здоров'я ОДА Володимира Брожика, на підтримку життя хворих із хронічною нирковою недостатністю виділили безпосередньо з обласного бюджету.

Утім, деякі депутати розкритикували обласну владу за "тиск" на місцеві бюджети та, відповідно, величезні навантаження на бюджети міст та районів області за наявних бюджетних дефіцитів. Зокрема, про це заявили депутати Черкаської облради Любов Майборода та Віктор Роєнко.

Любов Майборода вкотре звинуватила заступника голови Черкаської ОДА Сергія Рябцева та керівника управління охорони здоров'я ОДА Володимира Брожика в зриві лікування хворих на хронічну ниркову недостатність. Водночас депутат наполягала на тому, що всі кошти на гемодіаліз необхідно виділити з обласного бюджету, а не вимагати їх з місцевих.

Крім того, Любов Майборода пропонувала один із трьох мільйонів гривень, передбачених в обласному бюджеті на висвітлення діяльності обласної влади в ЗМІ (цього року, до речі, ця сума, порівняно з минулим роком, збільшилася вдвічі) віддати на потреби гемодіалізу. 

 

Зі свого боку, депутат облради Володимир Лук'янець, обговорюючи питання, заявив, що завтра може прийти ще сто хворих і вимагати кошти на лікування з обласного бюджету. На що голова Черкаської облради Валерій Черняк іронічно відповів, що так, може і, мабуть, так і буде, як от нещодавно з Кіровоградської обласної лікарні приїхав сюди хворий на хронічну ниркову недостатність, зареєструвавшись в Черкаській області. Мовляв, доведеться постійно виділяти із обласного бюджету.

 

Усі ці заяви депутатів, врешті, обурили губернатора Сергія Тулуба, який розкритикував керівника управління охорони здоров'я Володимира Брожика в тому, що він нормально не пояснить депутатам суть питання, і голова ОДА змушений це робити замість нього.

Сергій Тулуб пояснив, що ніяких "міграцій" хворих влада не допустить. І для цього створена комісія, яка буде розглядати справу кожного хворого і давати дозвіл на його лікування за рахунок коштів обласного бюджету.

Він також повідомив, що вже фактично складений договір обласної влади з "Фрезеніусом", який на одній із найближчих сесій має затвердити Черкаська обласна рада.

 

У свою чергу, начальник управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Володимир Брожик повідомив НародUA, що "Фрезеніусу" з обласного бюджету на лікування хворих у 2012 році буде виділено не більше 8,3 млн грн (в залежності від кількості процедур гемодіалізу), тобто кошти, спрямовані з місцевих бюджетів області. Натомість 7,4 млн грн підуть на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність в Черкаській обласній лікарні.

Поділіться з друзями: