Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Лип 2012

Комунальні тарифи якщо і піднімуть, то несуттєво – мер Черкас

Читайте більше в рубриці Гроші
 

Зміни, які нещодавно були внесені в закон «Про природні монополії», навряд чи стануть причиною суттєвого підняття тарифів.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив міський голова Черкас Сергій Одарич.

 

На його думку, попри те, що віднині дозволили закладати в тарифи вартість заміни і ремонту обладнання, істотного здорожчання очікувати не варто.

 

«У нас на сьогоднішній день збиткові тарифи по водопостачанню. Що стосується інших комунальних послуг, то вони або на рівні собівартості, або навіть мають кілька відсотків рентабельності. Що стосується інвестиційної складової, то закладати її обов'язково потрібно. Тому що обладнання зношується – зношуються труби, зношуються насоси, і більше того – навіть коли мова йде про заміну обладнання на ефективніше, менш енергозатратне, то необхідно ці затрати якимось чином закладати в тариф і відшкодовувати. Без можливості закладання цих затрат у тариф ми щоденно наближаємо колапс комунального господарства. Тому я позитивно ставлюся до такого нововведення. Але я не думаю, що воно суттєво вплине на розмір тарифів», - сказав Сергій Одарич.

 

Він вважає, що максимум, про що може йти мова, - це про підняття тарифів на 3-5 %.

 

«Це не принципово. Принциповіше, коли вирівняються ціни на газ. Сьогодні у нас тариф на тепло на 30-35 % нижчий, ніж його справжня собівартість. За рахунок того, що держава дотує ціну на газ. І це сьогодні досягає критичних меж. Тому треба робити ціну на газ прозорою, по реальній ціні газ продавати населенню. Інакше ми всі кошти державного бюджету будемо спрямовувати в Російську Федерацію і підтримувати її економіку», - підсумував Сергій Одарич.

 

Фото: franuk.com

Поділіться з друзями: