Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Квіт 2012

"Черкасиводоканал" цього року може збанкрутувати - Одарич

Читайте більше в рубриці Гроші
 

Сьогодні під час прес-конференції міський голова Черкас Сергій Одарич заявив, що стан комунальних підприємств міста - на грані банкрутства. Причиною цього мер Черкас назвав те, що "у Києві" не хочуть піднімати вартість тарифів для населення.

Особливо проблемною Сергій Одарич вважає ситуацію на комунальному підприємстві "Черкасиводоканал". За його словами, підприємство в цьому році може збанкрутувати. 

 

"На сьогодні тарифи збиткові і комунальні підприємства поступово йдуть до банкрутства. Особливо - "Водоканал". Він впевненими темпами йде до банкрутства. Можливо, в цьорму році він припинить свою діяльність. 24 мільйони запланованих збитків! З тими тарифами, які сьогодні в Києві затверджені для "Водоканалу", це просто катастрофа", - сказав Сергій Одарич.

 

Зі свого боку, директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко заявив НародUA, що тарифи потрібно піднімати на 30-40 %. Утім, невідомо, чи зробить це НКРЕ до виборів, чи - після.

 

"Ми ще не банкрути, але в перспективі все може бути. Справа в тому, що вартість складових нашого тарифу невпинно зростає, а прийняття рішення про відшкодування 100 % рентабельності немає з боку Національної комісії. Тому все може бути. Борги, звичайно, ростуть. На сьогодні ми за електроенергію десь в межах 2 мільйонів заборгували, і за очистку стоків - десь в межах 3 мільйонів", - сказав Сергій Овчаренко. 

 

За його словами, потрібно піднімати тарифи, щоб уникнути банкрутства підприємства.

 

"У складову тарифу входить вартість реагентів, мінімальна заробітна плата... До нульової рентабельності тарифи вже треба підвищувати мінімум на 25 %. Якщо у нас сьогодні один кубічний метр водопостачання для населення коштує 2,34 грн, а за каналізацію - 1,63 грн (загалом - 3, 97 грн), то потрібно, відповідно додати 25 %. І це тільки відшкодування затрат. А якщо ми говоримо, що потрібно відновлювати мережі, ремонтувати, то, як мінімум, на 30-40 % треба підвищувати тарифи", - пояснив очільник "Водоканалу".

 

Він також додав, що 24 мільйони запланованих збитків - це різниця між видатками і надходженнями підприємства. Якщо не буде прийняте рішення про відповідність тарифу, то підприємство не буде повністю сплачувати за електроенергію та очистку води. І ця заборгованість до кінця року зросте на 24 мільйони гривень.

 

Ймовірність підвищення тарифів до чи після виборів Сергій Овчаренко відмовився коментувати, адже подібні рішення приймає НКРЕ, до якої КП "Черкасиводоканал" уже неодноразово звертався. 

 

"Вони просять надати ще довідки. Тобто іде постійний діалог між нами щодо формування тарифів. Декілька разів на тиждень ми обговорюємо це", - підсумував Сергій Овчаренко.

 

Зазначимо, що видатки "Водоканалу" в цьому році становлять 104 мільйони, тоді як надходжень, за словами Сергія Овчаренка, на 24 мільйони менше.

 

Фото: kudakak.com

 

Поділіться з друзями: