Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Черв 2012

5,5 мільйонів отримало КП "ЧЕЛУАШ" попри прогнозовану збитковість підприємства?

Читайте більше в рубриці Гроші
 

Сьогодні, 14 червня, сесія Черкаської міської ради внесла в статутний фонд КП "ЧЕЛУАШ" 5,5 мільйонів гривень. Кошти, як повідомили під час розгляду цього питання заступник міського голови Олексій Леонов та керівник КП, підуть на поточний ремонт черкаських доріг. Водночас на засіданні виконкому Черкаської міськради 12 червня під керівництвом першого заступника міського голови Черкас Віктора Беззубенка точилися дискусії з приводу того, чи визнавати "ЧЕЛУАШ" збитковим і чи дозволяє в цьому випадку законодавство подібні "транші" в підприємство. Так керівництво КП у фінансовому звіті, винесеному на засідання виконкому, прогнозувало близько 800 тисяч гривень збитків "ЧЕЛУАШ" у 2012 році.

Утім, виконком тоді відмовився затверджувати збитковість КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів», порадивши керівництву підприємства працювати ефективніше та збільшити прибутки.

Якщо б затвердили збитковість підприємства, - виникли б проблеми із внесками в його статутний фонд.

 

З іншого боку, дехто зазначає, що подібні "авральні" виділення коштів на поточний ремонт доріг за рахунок бюджету розвитку - не зовсім виправдані. Мовляв, це потрібно було передбачити ще на початку року. 

Інші ж вважають, що подібне фінансування потрібно здійснювати не через внески в статутний фонд комунального підприємства, а через тендерні процедури. Та й з ефективністю управління підприємством потрібно ще розібратися.

 

З іншого боку, як розповіла НародUA директор департаменту бюджетної політики Черкаського міськвиконкому Наталія Джуган, дійсно були певні побоювання з приводу виділення коштів для "ЧЕЛУАШ".

 

- Дійсно, є постанова, де вказано, що одержувачем коштів з міського чи державного бюджету може бути тільки незбиткове підприємство, яке підтвердило свою незбитковість протягом двох років. Тобто підприємство має бути за фінансовим планом незбиткове. І тут є логіка, адже збиткове підприємство передусім буде перекривати збитки, а не виконувати ту чи іншу цільову програму.

На виконкомі розглядалося це питання і прийнято рішення, що підприємство буде шукати додаткові обсяги робіт, щоб мати надходження.

Хоча є певні проблеми. Підприємство фактично не може виграти тендери, тому що умови, які висуває департамент - не на користь підприємства.

Утім, виявилося, що затверджених у бюджеті на ямковий ремонт коштів не вистачає. Тому прийнято рішення виділити кошти не через тендерні процедури й укладання відповідного договору, а через статутний фонд.

З іншого боку, керівник проекту Олексій Леонов та керівник підприємства запевняють, що всі тендерні процедури проведені і проблеми не виникнуть.

Хоча я вважаю, що з бюджету розвитку доцільніше виділяти кошти на капітальні видатки, а не на поточні.

 

 

 

Фото upi.org.ua

Поділіться з друзями: