Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Груд 2014

Притча про своє і чуже

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Ця притча - про те, що людина повинна брати від інших тільки "своє" і повертати "чуже" адресанту.

Одного разу Будда проходив зі своїми учнями повз села, у якому жили люди, які дуже не любли буддистів. Жителі села вискочили з будинків, оточили Будду і учнів, і почали їх ображати. Учні теж почали розпалюватися і готові були дати відсіч, проте присутність Будди діяла заспокійливо. Але слова Будди збентежили і жителів села, і учнів.

Він повернувся до учнів і сказав:

- Ви розчарували мене. Ці люди роблять свою справу. Вони розгнівані. Їм здається, що я ворог їх релігії, їх моральних цінностей. Ці люди ображають мене, і це природно. Але чому ви гнівайтесь? Чому ви дозволили цим людям маніпулювати вами? Ви зараз залежите від них. Хіба ви не вільні?

Жителі села не очікували такої реакції. Вони були спантеличені і притихли. У тиші Будда повернувся до них:

- Ви все сказали? Якщо ви не все сказали, у вас ще буде можливість висловити мені все, що ви думаєте, коли ми будемо повертатися.

Люди з села були здивовані, вони запитали:

- Але ми ж ображали тебе, чому ж ти не сердишся на нас?

- Ви - вільні люди, і те, що ви зробили, - ваше право. Я на це не реагую.

Я теж вільна людина. Ніщо не може змусити мене реагувати, і ніхто не може впливати на мене і маніпулювати мною. Я господар своїх проявів. Мої вчинки випливають із мого внутрішнього стану. А тепер я хотів би задати вам питання, яке стосується вас. Жителі села поряд з вашим вітали мене, вони принесли з собою квіти, фрукти та солодощі. Я сказав їм: «Дякую, але ми вже поснідали. Заберіть ці фрукти з моїм благословенням собі. Ми не можемо нести їх з собою, ми не носимо з собою їжу». Тепер я питаю вас: «Що вони повинні робити з тим, що я не прийняв і повернув їм назад?»

Одна людина з натовпу сказала:

- Напевно, вони забрали це додому, а вдома роздали фрукти і солодощі своїм дітям, своїм сім'ям.

Будда посміхнувся:

- Що ж будете робити ви зі своїми образами та прокльонами? Я не приймаю їх. Якщо я відмовляюся від тих фруктів і солодощів, вони повинні забрати їх назад. Що можете зробити ви? Я відкидаю ваші образи, так що і ви забирайте свій вантаж по домівках і робіть з ним все, що хочете.

 

 

Джерело http://pritchi.ru/

Фото themcclaincompanies.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему