Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Жовт 2014

Притча про добро і зло

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Ця притча - про те, що людина не може однозначно оцінити ситуацію чи подію. Часом "добра" подія може виявитися не надто доброю, а "погана" обернутися великим здобутком.

У одного африканського короля був близький друг, з яким він разом виріс. Цей друг, розглядаючи будь-яку ситуацію, яка траплялася в його житті, чи то вона позитивна, чи негативна, мав звичку говорити: «Це добре!»

Одного разу король перебував на полюванні. Друг, бувало, готував і заряджав рушниці для короля. Очевидно, він зробив щось неправильно, готуючи одну з рушниць. Коли король взяв у свого друга рушницю і вистрілив з неї, у нього відірвало великий палець руки. Оцінюючи ситуацію, друг, як і зазвичай, сказав: «Це добре!» На це король відповів: «Ні, це не добре», - і наказав посадити свого друга у в'язницю.

Минуло близько року, король полював в районі, в якому він міг, на його думку, перебувати зовсім безпечно. Але канібали взяли його в полон і привели в своє село разом з усіма іншими. Вони зв'язали йому руки, наносили купу дров, встановили стовп і прив'язали короля до стовпа. Коли вони підійшли ближче, щоб розвести вогонь, вони помітили, що у короля не вистачає великого пальця на руці. Через свої забобони вони ніколи не їли того, хто мав якусь ущербність в тілі. Розв'язавши короля, вони його відпустили.

Повернувшись додому, король згадав той випадок, коли він позбувся пальця, і відчув докори сумління за свій вчинок. Він відразу ж пішов у в'язницю, щоб поговорити з другом.

- Ти був правий, - сказав він, - це було добре, що я залишився без пальця.

І він розповів усе, що з ним сталося.

- Я дуже шкодую, що посадив тебе в тюрму, це було з мого боку погано.

- Ні, - сказав його друг, - це добре!

- Що ти кажеш? Хіба це добре, що я посадив свого друга на цілий рік у в'язницю?

- Якби я не був у в'язниці, то був би там разом з тобою.

 

 

Джерело pritchi.ru/

Фото www.newyorkspacesmag.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему