Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Січ 2015

Притча про любов: людина і тепло

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Ця мудра притча - про любов і прощення.

Одна жінка скаржилася сусідці на подругу, котра її образила. Сусідка заспокоювала її і вмовляла пробачити подругу.

- Пробачити? Та як же це? Після того, що вона мені зробила? Адже вона така зла! Ні, зло не можна прощати, - сказала жінка. - І взагалі, чому я повинна любити людей, які не люблять мене, чому я повинна робити добро, коли навколо мене всі обманюють, зраджують і роблять капості?

- Розповім я тобі одну історію, - каже їй сусідка.

- Жив на світі чоловік. І просив він Матінку природу зробити так, щоб ночами було світло, аби свічок не запалювати, і щоб взимку було тепло, щоб піч не топити. Але Матінці природі видніше, що і як має бути, тому не почула вона прохань людини. Розсердився на неї чоловік і вирішив: «Ах, ти так?! Ну, тоді і я не буду ночами запалювати світло і не буду ним світити тобі. І взимку піч топити я теж не буду, щоб її теплом не гріти тебе. Я навіть двері на вулицю відчиняти буду, щоб і в будинку тепла не залишилося, тоді подивишся, як тобі холодно буде».

- Ну й дурень же, - перебила жінка розповідь сусідки, - думав, що своїм світлом він світить природі, а своїм теплом гріє її в лютий мороз. Гордовитий бовдур! Та це в першу чергу треба було йому самому. А вона - матінка - сама про себе подбає.

- Так чому ж ти, - запитала сусідка, - робиш те ж саме?

- Я, - здивувалася жінка?

- Так, ти. Чому ти гасиш світло своєї любові, коли навколо тебе згущується темрява, і чому ти не запалюєш вогнища свого серця, коли навколо віє холодом людських сердець? Чи не краще, замість того, щоб сидіти в темряві і чекати доки хтось посвітить тобі, самій «запалити світло» і посвітити собі й іншим. Адже тоді і ти сама побачиш шлях, і, можливо, навколишні побачать його і підуть ним разом із тобою пліч-о-пліч. Замість того, аби сидіти в холоді і чекати доки хтось зігріє тебе, чи не краще розпалити вогнище свого серця і його теплом зігрітися самій і зігріти серця інших людей, і тоді, може, від їх потеплілих сердець не буде віяти таким холодом.

 

 

Джерело elims.org.ua

Фото neprikosi.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему