Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


06 Груд 2011

Пік кризи євро: підняти завісу для наступного акту порятунку

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Як, власне, виникла криза євро? Криза євро спричинена двома факторами: високими заборгованостями деяких країн і нерішучістю у створенні Валютного союзу. Одна з цих причин навряд чи б так швидко похитнула Єврозону. Через їхній збіг валютна спільнота перебуває зараз у стані гострої небезпеки.

Відоме німецьке видання «Spiegel» послідовно прослідковує кризу євро. Пропонуємо Вашій увазі матеріал Штефана Кайзера і Свена Бьолля.

Euro-Krisengipfel
Vorhang auf für den nächsten Rettungsakt
Von Stefan Kaiser und Sven Böll

shpig8

shpig7

 

Деякі країни Євросоюзу накопичили впродовж минулих років небувало високі борги. Греція, Італія та Ірландія очолюють списки країн світу з найбільшими заборгованостями. Розмір їхніх боргів перевищує річну продуктивність економіки.

Причини такого критичного стану різні. Деякі держави, насамперед, Греція, використали вступ до Євросоюзу, щоб мати можливість брати вигідні позички. Тим часом, як раніше вони повинні були сплачувати високі проценти власною валютою, то належність до Валютного союзу уможливила їм привабливе фінансування. Але їм це вдавалося доти, поки їхня заборгованість не виросла непомірно.

Іншою причиною можна вважати фінансову кризу 2008 року і наступний економічний спад. Маленькі країни, як Ірландія, повинні були рятувати свої великі банки, і це завдало великого удару державному бюджету. Також держави без переповненого фінансового сектору постраждали від кризи. Наприклад, Португалія: через падіння економічної продуктивності  знижувалися податкові надходження, і таким чином зростала частка заборгованостей.

Але Єврозону не похитнули б самі лише зростання боргів. Урешті-решт, такі країни, як США чи Японія, мають більші заборгованості, ніж вищезгадані країни. Але, на відміну від цих держав, країни Євросоюзу не можуть девальвувати свої гроші (здешевити по відношенню до інших валют), щоб знизити свої заборгованості й експортувати дешевше свої товари.

Тому для Валютного союзу дуже важливо, щоб усі учасники провадили (наскільки це можливо) єдину економічну та фінансову політику. Цей аспект був мало врахований тими, хто був ініціатором впровадження євро. Хоча вони сформулювали верхню межу заборгованості у так званому Пакті стабільності. Насправді мало хто з країн-учасниць Євросоюзу визнав її – не визнала її і Німеччина, яка разом із Португалією та Францією першою порушила пакт. Але інших критеріїв, які б спонукали країни до тіснішої економіко-політичної співпраці, у Валютному союзі зовсім нема.

 

http://www.spiegel.de

Переклала Алла Кукоба

Поділіться з друзями: